بلیط هواپیما

رودخانه مروارید در شهر گوانجو

رودخانه مروارید در شهر گوانجو چین | Pearl River in Guizhou‎

گوانجو مرکز استان گوانگ دونگ در کشور چین است؛ این شهر پس از پکن و شانگهای سومین شهر توریستی کشور چین است که در سالهای اخیر بسیار در بین گردشگران محبوب شده است. جاذبه های گردشگری متعددی در این شهر وجود دارد که همین موضوع خود سبب شده تا سالانه گردشگرانی که به چین سفر می کنند گوانجو را به عنوان مقصد خودشان انتخاب کنند. اما این مطلب می خواهیم درباره یکی از جاذبه های بسیار زیبای این شهر به نام رودخانه مروارید در گوانجو صبحت کنیم. در ادامه همراه الی گشت باشید.

رودخانه مروارید در شهر گوانجو

درباره ی گوانجو

مطالب مرتبط:
دلایلی که سبب می شود به گوانجو برویم
راهنمای سفر به گوانجو

گوانجو این روزها یکی از پرهیاهوترین شهرهای دیدنی در چین است که دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری متعددی است. این شهر با توجه به رشد و توسعه های اخیری که در این شهر و زیربناهای گردشگری این شهر انجام شده سبب شده تا گزینه ی مناسبی برای سفر مسافران در کشور چین به شمار بیاید. آسمان خراش های عظیم و همینطور ایجاد خطوط متروی مختلف در این شهر همگی جزء زیربناهای گردشگری به شمار می رود. روی هم رفته فضای تاریخی و فرهنگی شهر در کنار جلوه های مدرن، اقامت شما را در این شهر شیرین خواهد کرد. شهر گوانجو را با نام کانتون نیز می شناسند، کانتون در واقع نامی بوده که خارجی های مقیم این شهر در قرن ۱۹ به آن داده اند. گوانجو یکی از بنادر قدیمی و ویژه کشور چین در تمام طول تاریخ به حساب می آمده است. در دوران سلسله Tang ،تجارت با آسیا باعث شد مسلمانان بسیاری با این شهر مراوده داشته باشند، بازرگانان غربی نیز از طریق همین بندر با چین ارتباط برقرار ساختند.

رودخانه مروارید در گوانجو

درباره رودخانه مروارید در شهر گوانجو

رودخانه مروارید در گوانجور چین دارای طولی معادل ۲۰۰۰ کیلومتر بوده و عنوان سومین رودخانه بلند چین را به خودش اختصاص داده است. این رودخانه از ۴ رود مجزا تشکیل می شود که نام آن ها به ترتیب رودخانه شی (Xi) که از فلات Yunnan-Guizhou سرچشمه می گیرد. رودخانه لوکسی (Luxi) که از شهر Conghua در استان Guang dong سرچشمه می گیرد، سومین رودخانه بی است و رودخانه ی چهارم Dong که از هر دو ایالت Jiangxi سرچشمه می گیرند. این چهار رودخانه در گوانجو به هم می پیوندند و حدود ۷۰ کیلومتر جاری هستند و در نهایت به دریای جنوب می ریزند. رودخانه مروارید از گذر همین رودهایی که می گذرد تشکیل شده و دلیل بر شناخته تر شدن این ۴ رود نیز شده است.

رودخانه مروارید در شهر گوانجو

گذشته ها رودخانه مروارید در شهر گوانجو با عنوان دریای مروارید در بین اهالی گوانجو شناخته می شد که این عنوان به دلیل عرض ۲۰۰۰ متری کانال اصلی رودخانه مروارید بوده است اما متاسفانه با گذشت زمان عرض این رودخانه به ۱۹۷ متر کاهش یافته است. نام رودخانه مروارید از تخته سنگی بزرگ که بر بستر رودخانه وجود دارد سرچشمه می گیرد. این تخته سنگ، با عنوان «مروارید دریا»، کاملاً گرد و صیقلی است، درست شبیه به یک مروارید درخشان بزرگ که در گوانجو واقع شده است. با توجه به رشد شهری که گوانجو داشته ۱۰ پل بر فراز این رودخانه نیز ساخته شده است که سبب شده تا دو سر این رودخانه به یکدیگر متصل باشند. در دو سمت رودخانه، ساختمان های سر به فلک کشیده هتل های چند ستاره و مراکز خرید بزرگ فراوان دیده می شوند، هر کدام از این موارد دلیلی بر جذابیت بیشتر این رودخانه نیز شده است.

رودخانه مروارید در چین

جاذبه های اطراف رودخانه مروارید در شهر گوانجو

زمانی که به این شهر سفر کردید مشاهده خواهید کرد که در طول روز اهالی این شهر در محوطه ی پیاده روی مخصوص کنار رودخانه در حال تماشای منظره ی آبی رودخانه هستند، شما هم می توانید در کنار آنان بنشینید و به چشم انداز بی نظیر رودخانه مروارید گوانجو بنگرید. علاوه بر تماشای منظره نیز می توانید در پیاده روی ۲۳ کیلومتری که در کنار روخانه قرار دارد به پیاده روی بپردازید و به چشم اندازه رودخانه بنگرید.

جاذبه های دیگری در اطراف رودخانه مروارید وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید و نهایت لذت ببرید. از جمله ی این جاذبه ها ساختمان های هنری و تاریخی است که در اطراف رودخانه وجود دارد که آن ها عبارتند از آکادمی نظامی هوانگ پو (Huang pu) این مجموعه اولین آکادمی نظامی کشور چین به شمار می رفته است.

دیگر جاذبه ای که در اطراف رودخانه مروارید در گوانجو وجود دارد سالن کنسرت Xinghai است، که منظره ای زیبا و غیر معمول را نمایش می گذارد. ساختمان تاریخی دیگری به نام Shamian نیز وجود دارد که در برگیرنده ی صدها ساختمان با طراحی های معماری مختلف می باشد. همچنین یک بارانداز به نام Tianzi که هست که محلی برای تجمعات رسمی در صدها سال گذشته بوده و بهره می بردند.

پل بر روی رودخانه مروارید در چین

رودخانه مروارید در شهر گوانجو ، مانند روبانی است که ساختمان های تاریخی و مناظر زیبا را در طول رودخانه به هم متصل می کند و به مردم هم فرهنگ مدرن و هم میراث تاریخی شهر گوانجو را نمایش می دهد.

با توجه به تمامی مواردی ذکر کردیم، رودخانه مروارید در گوانجو علاوه بر چشم اندازهای خیره کننده ای که منطقه وجود دارد، زمانی که شب فرا می رسد زیبایی این رودخانه چندین برابر می شود. برج های اطرف رودخانه که با نورهای نئون تزئین شده است و در دو طرف رودخانه رنگین کمان زیبایی را فراهم می آورد. در دو سوی رودخانه زندگی شبانگاهی شهر بیدار می شود، که در فروغ چراغ های رنگارنگ بسیار زیبا به نظر می رسد. آب در رودخانه ، نورافشانی ها را به صورت خیره کننده ای بازتاب می دهد و انگاره هایی بر آن سوسو می زنند. کشتی های کروز پر از توریست ها، به آهستگی در رفت و آمد هستند. بازدید کننده ها از خنکای آرام نسیم لذت می برند و در منظره شبانگاهی رنگارنگ غوطه ور می شوند. شب های رودخانه مروارید بسیار شبیه به لنگر گاه ویکتوریا (Victoria) در هنگ کنگ می باشد.

رودخانه مروارید

نحوه ی دسترسی به رودخانه مروارید در گوانجو

به منظور دسترسی به رودخانه مروارید در گوانجو می بایست خط ۲ مترو را سوار شوید و در ایستگاه Haizhu Square Station پیاده شوید، از خروجی A که بیرون بروید، می توانید راه خود را سمت مسیر کنار رودخانه به راحتی بیابید.

دریاچه چیتگر، محلی برای تفریح و آرامش در پایتخت
دریاچه چیتگر، محلی برای تفریح و آرامش در پایتخت
ساختمان های معروف، ولی خیلی زشت!
ساختمان های معروف، ولی خیلی زشت!
سفری به تاریخ نپال + ویدیو
سفری به تاریخ نپال + ویدیو
۱۰ روستای شگفت انگیز در کانادا!
۱۰ روستای شگفت انگیز در کانادا!