با بازدید از این روستاها، سفرتان به هند را جذاب تر کنید

روستاهای جذاب در طبیعت هند

مکان های فانتزی، جاذبه های گردشگری و اقامت‌های لوکس مواردی هستند که احتمالا با شنیدن نام سفر به ذهنتان می رسد. با این حال، این چند گزینه نمی توانند تمام آنچه که در سفر می خواهید را به شما بدهند. شما زمانی بهترین سفر را خواهید داشت که با مردم محلی ارتباط برقرار کنید، به داستان هایشان گوش کنید، غذای محلی میل کنید و در حقیقت تاریخ و روح یک مکان را درک کنید. هند دارای روستاهای بسیار زیبایی است. بنابراین، پیشنهاد می کنیم دفعه بعدی که به هند سفر می کنید، کمی شیوه را عوض کنید و این مکان های گرانبها را ببینید. شما قبل از رفتن به آنجا هرگز نخواهید فهمید که چشم های کنجکاو مردم محلی به شما چه می گویند و در طبیعت هند چه چیزی انتظارتان را می کشد. با الی گشت باشید تا کمی از این روستاهای فوق العاده برایتان بگوییم.

روستایی در هند

ماولینونگ، مگالایا

مطالب مرتبط:
جذاب ترین مقاصد هند برای ماه عسل
این کارها را فقط در هند می توانید انجام دهید

در سال ۲۰۰۳ روستای ماولینونگ به عنوان تمیزترین روستای آسیا شناخته شد. تنها صد کیلومتر دورتر از شیلونگ این روستا را خواهید یافت که اغراق نخواهد بود اگر بگوییم این روستا حتی تمیزتر از بیشتر خانه های ماست. ماولینونگ همچنین یک منظره ی زیبایی از بالای ساختمانی ۳۰ متری به شما ارائه می دهد. تمیزی این روستا به این دلیل است که مواد دور ریختنی در جایی که از بامبو درست شده گردآوری می شوند و بعدها به عنوان کود مورد استفاده قرار میگیرند. مدیریت روستا به گونه ایست که همه اهالی باید در تمیز کردن روستا شرکت داشته باشند. زمانی که به این روستا رفتید، حتما گردشی در روستایی در نزدیکی آنجا به نام مافلنگ نیز بزنید.

ماولینونگ، مگالایا

خانٌما، ناگالند

اگر به دنبال تجربه ای از روستاهای ناگا هستید، ۲۰ کیلومتر خارج از کوهیما، جایی برای دیدن آن هست. با اینکه جاده ی دسترسی روستا کمی نامناسب است اما چشم انداز فوق العاده‌ی دره‌ای که با جنگل‌های انبوه پوشیده شده، این مسیر را ارزشمند می کند. این روستا که جمعیتی کمتر از ۳۰۰۰ نفر دارد، به عنوان سبزترین روستای هند شناخته می شود و حدود ۷۰۰ سال سن دارد. خانما به خاطر جنگل هایش و همچنین یک فرم منحصر به فرد از کشاورزی معروف می باشد. مزرعه های پلکانی زیبایی در این روستا خواهید دید. زمین این روستا شیب دار است و تپه های سرسبز روستا را احاطه کرده اند. این تپه ها با جنگل‌های انبوهی که غنی از گونه های مختلف گیاهان و جانوران طبیعت هند هستند، پوشیده شده است.

خانٌما، ناگالند

کیلا رایپور، لودیانا

این روستا چیزی فراتر از احساس هندی و یا زمین های نیشکر است. اگر به ورزش علاقمند هستید، روستای کیلا رایپور هر سال در ماه فوریه یک المپیک روستایی برگزار می کند. رویدادهایی مانند گاو بازی و هنرهای رزمی بسیار جذاب اند؛ آن ها شما را دچار هیجانات وصف نشدنی خواهند کرد. مهم نیست که شما در هند هستید یا در کشور دیگری زندگی میکنید، اخبار ورزشی کیلا رایپور را می توانید همیشه در تمام دنیا دنبال کنید. مردم زیادی از سراسر جهان در این المپیک شرکت می کنند، به طوری که چندین ماه قبل برای شرکت در مسابقات، ورزشکاران ثبت نام می کنند. این فستیوال هرساله بیشتر در جهان شناخته می شود و از عوامل مهمی است که گردشگران زیادی را به هند می کشاند.

کیلا رایپور، لودیانا

مالانا، هیماچال پرادش

در کنار دره ی کولو، مالانا واقع شده که جمعیت انگشت شماری دارد. اگر عاشق طبیعت و ماجراجویی هستید، مسیر طبیعت گردی مالانا یکی از تجربه هاییست که هرگز نباید از دست بدهید. طبیعت زیبا، با آسمان ابی فوق العاده ی این روستا هرکسی را به خود جذب میکند. مالانا در محدوده خلیج کولو شمالی قرار دارد و به طور کامل از یکنواختی فرهنگ شهر هند جدا شده است. حتی در عصر تکنولوژی و مدرنیزه، این روستا ظاهر سنتی خود را حفظ کرده است. این سرزمین سنتی که توسط قله های با شکوه چاندراخانی و دئوتیبا احاطه شده است همیشه در بین گردشگران محبوب بوده و خیلی بی سر و صدا فرهنگ خود را حفظ کرده است. هنگامی که در مالانا هستید، حواستان باشد که به دیوار یا متعلقات مردم محلی دست نزنید مگر اینکه بخواهید جریمه سختی شوید! با اینکه خیلی عجیب به نظر می رسد، آن ها هرگز حتی غذایی را که توسط یک بیگانه درست شده باشند را نمی خورند.

مالانا، هیماچال پرادش

کَسول، هیماچال پرادش

این روستای دور افتاده، در میان جوانترها به دلایل زیادی محبوب است. یکی از دلایل آن می‌تواند ارزان بودن این روستا باشد. با پرداخت پول کمی می توانید خانه ای محلی را برای اقامتتان انتخاب کنید. دیگر دلیل محبوبیت آن این است که این روستا درست در وسط جنگل های انبوهی قرار گرفته که حس عجیبی بهتان می دهد. در کسول یک مسیر طبیعت گردی به نام خیرگانگا و  همچنین یک چشمه آب گرم وجود دارد که در میان برف و کوه ترکیب عجیبی را به شما نشان می دهد.

کسول، هیماچال پرادش

بیر بیلینگ، هیماچال پرادش

این روستا در کانگرا واقع شده و در میان ماجراجویان بسیار شناخته شده است. محبوبیت این روستا بیشتر به خاطر تورهای پاراگلایدری است که شما میتوانید از آن استفاده کنید. تنها کافیست که وسایل خود را آماده کنید و برای بالا رفتن آدرنالینتان به این روستا سفر کنید. بیر بیلینگ در سال ۲۰۱۵ میزبان جام جهانی پارگلایدینگ بود. این روستا محل مناسبی برای مردم محلی است که توانایی های خود در پاراگلایدینگ را به تمام مردم جهان نشان دهند.

بیر بیلینگ، هیماچال پرادش

جانجلی، هیماچال پرادش

احتمالا تا اینجا متوجه شده اید که منطقه ی هیماچال پرادش چقدر روستاهای هیجان انگیز و زیبایی برای گردشگری روستایی در هند دارد. یکی از آنها این روستای کوچک عجیب و غریب در ناحیه مندی است. دور از زندگی تجاری، می توانید در این روستا ساعت ها در نور خورشید غرق شوید و در طول شب درخشش ستاره ها را تماشا کنید. همچنین می توانید از بناهای مذهبی این روستا که بیشترشان در بالای صخره وجود دارند، دیدن کنید. این روستا نیز مسیرهای زیادی برای طبیعتگردی از جمله مسیر شیکاری دوی، چیندی و شوجا دارد. جانجلی یکی از بکرترین و دست نخورده ترین مکان هایی است که در طبیعت هند می توانید پیدا کنید.

جانجلی، هیماچال پرادش

منبع: scoopwhoop.com

۷ مورد از جاذبه های دیدنی مومباسا
معرفی مدرسه دارالفنون، یادگار ارزشمند امیرکبیر
۷ شگفتی در جورجیای آمریکا
معرفی مشهورترین گنبدها در جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code