روستایی از جنس رنگین کمان در اندونزی، رویایی که واقعیت دارد

روستای رنگین کمان در اندونزی

شاید تا چندین سال پیش، Kampung Pelangi در اندونزی مکان مورد علاقه ی گردشگران و توریست ها نبود اما بعد از اینکه تبدیل به منطقه ای از جنس رنگین کمان شد، همه چیز تغییر کرد و حالا سیل گردشگر است که به این روستا می رود. دولت محلی اندونزی، ۳۰۰ میلیون روپیه را صرف رنگ آمیزی خانه های این شهر کرده است. با الی گشت باشید تا از این روستای زیبا بیشتر بدانید:

روستای رنگین کمان در اندونزی
مطالب مرتبط:
سوغاتی های اندونزی چیست؟
راهنمای سفر به اندونزی

در کشور نه چندان بزرگ اندونزی، روستایی به نام Kampung Pelangi وجود دارد که از اقتصاد ضعیفی رنج می برد. جایی پر از خانه های کلنگی کوچک و روی هم روی هم که حتی فکر چند روزی زندگی در آنها غیر ممکن است. اما دولت محلی تصمیم گرفت تا برای بهبود اقتصاد و وضع زندگی مردم، دست به کاری بزند و ۳۰۰ میلیون روپیه که معادل ۲۳۰۰۰ دلار است را به رنگ آمیزی خانه ها اختصاص داد تا بتواند شهر را به یک مقصد توریستی تبدیل کند.

روستای رنگین کمان اندونزی
دیوار خانه ای در روستای رنگین کمان

حالا این روستا واقعا به جایی محبوب تبدیل شده است و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است و این موضوع را می توان از تعداد عکس هایی که در اینستاگرام توسط افراد مختلف گرفته شده است، فهمید و به نظر می رسد پروژه ای که همین ماه قبل به پایان رسید، با موفقیت زیادی روبرو شده است.

نمایی از روستای رنگین کمان در اندونزی
هنر گرافیتی در این روستا

با سرازیر شدن سیل گردشگرها به این روستا، روستاییان هم این فرصت را پیدا می کنند تا صنایع دستی و سوغاتی و غذاهای خود را به گردشگرها فروخته و کمی اقتصاد و وضعیت زندگی خود را بهبود دهند. دولت هم تصمیم گرفته تا ۲ میلیون روپیه را صرف رنگ آمیزی ۳۹۰ خانه و پاکسازی رودخانه ای که در روستا وجود دارد بکند.

رودخانه روستای رنگین کمان در اندونزی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code