بلیط هواپیما

بلوار رینگ اشتراسه در وین محلی برای تماشای تاریخ اتریش

آشنایی با رینگ اشتراسه در وین

شهر وین مهد موسیقی و هنر در کشور اتریش است. بناهای تاریخی متعدد، قصرها و موزه های باشکوه همگی یادآورد شکوه و عظمتی هستند که در این شهر اتریشی وجود دارد. برج ها و کلیساهای زیبا و با نقاشی های مبهوت کننده ای در این شهر وجود دارد که هر گردشگری را به سفر به این شهر مشتاق می کند. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم به یکی از جاذبه های این شهر به نام رینگ اشتراسه در وین نیز اشاره کنیم. بلوار رینگ اشتراسه در وین در واقع یک جاده ی حلقوی است که در بخش تاریخی این شهر قرار گرفته و جزو میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. در ادامه همراه ما در سفر به وین باشید تا بیشتر درباره ی این جاذبه ی اتریشی خدمتتان شرح دهیم.

رینگ اشتراسه در وین
مطالب مرتبط:
کلیسای جامع استفان، بنایی باقی مانده از قرن ۱۲ میلادی در وین
چطور از فرودگاه وین اتریش به مرکز شهر برویم؟
راهنمای سفر به وین

همانطور که در بالا هم گفتیم، رینگ اشتراسه در وین یک جاده در منطقه تاریخی وین است.نام این جاده آلمانی است و در اتریش با نام رینگ استراب هم آن را می شناسند. این بلوار یکی از بهترین و مشهورترین جاذبه های دیدنی وین است و در آن جاذبه های دیدنی نظیر قصر سلطنتی، موزه Kunsthistorisches ، موزه تاریخ طبیعی، اپرای ملی وین، ساختمان پارلمان، قصرهای تماشایی، پارک‌های بزرگ و یادبودهای بسیار مهم نیز وجود دارد. طول این جاده چیزی حدود ۵٫۳ کیلومتر است و به اندازه کافی بلند است که بتواند فضای مورد نیاز برای تعداد زیادی ساختمان مهم و بزرگ را فراهم نماید. تمامی این بناهای دیدنی و ارزشمند اتریشی در دهه های ۱۸۶۰ تا ۱۸۹۰ در دوره ی Historicism ساخته شده است.

رینگ اشتراسه

معماری رینگ اشتراسه در وین

در سال ۱۸۵۷ امپراتور فرانز دستور ساخت رینگ اشتراسه در وین را نیز صادر کرد. در این منطقه افراد مهم و ثروتمند خیلی سریع دست به کار شدند و قصرهای باشکوهی را در امتداد این بلوار زیبا و دیدنی ساخته و همین خود دلیلی شده تا گردشگران زیادی به سمت این منطقه نیز جذب شوند. سبک معماری ساختمان ها در این منطقه ترکیبی از دوره های تاریخی مختلف است و جالب است بدانید که قابل توجه‌ ترین ساختمان‌ های این بلوار قصرها نیستند، بلکه ساختمان‌های بزرگی مانند:

  • ساختمان اپرای ملی: که به سبک نئو رنسانس ساخته شده است.
  • ساختمان پارلمان
  • سالن شهر: این سالن نیز به سبک گوتیک ساخته شده است.
  • Burgtheater
  • دانشگاهی به سبک نئو رنسانس
  • موزه هنرهای کاربردی
  • بازار بورس وین
  • و کلیسای Votive (نئو گوتیک) هستند. تمامی این ساختمان ها در نیمه های قرن نوزدهم ساخته شده اند.

البته دیدنی های بلوار رینگ اشتراسه در وین تنها به همین چند موزه به پایان نمی رسد و شامل موزه هنرهای زیبا و موزه تاریخ طبیعی هم نیز می شود که به سبک نتو رنسانس نیز ساخته شده اند. این موزه‌ها نه تنها کارهای هنری و گنجینه‌های طبیعی خارق‌العاده‌ای را میزبانی می‌کنند، بلکه شاهکارهای معماری نیز هستند.

در انتهای قرن نوزدهم سبک آرت نووای وینی ظهور کرد و نمای ساختمان ‌ها از شکل‌ های متظاهر و پر زرق و برق ‌شان دور شدند.

بناهای تاریخی در رینگ اشتراسه

مجسمه های یادبود در رینگ اشتراسه وین

مجسمه های یادبود زیادی در رینگ اشتراسه در وین وجود دارد که نشان دهنده ی شخصیت های تاریخی این کشور می باشند. در بین این مجسمه شما جنگ سالاران، حکم رانان، امپراتورها، موسیقی دانان و شاعران برجسته ای را مشاهده خواهید کرد. یکی از بزرگترین این مجسمه‌ ها متعلق به ماریا تریسا است که بین موزه Kunsthistorisches و موزه تاریخ طبیعی قرار گرفته است. این مجسمه یادبود شخصا توسط امپراتور فرانز جوزف در سال ۱۸۸۸ رونمایی شد. یکی دیگر از مجسمه هایی که بیشتری تعداد عکس در کنار توسط مسافران گرفته شده نیز متعلق به جان استرائوس است که در پارک Stadtpark قرار گرفته است. دو شوالیه تنومندی که در Heldenplatz می‌بینید، Archduke Carl و شاهزاده Eugene هستند. مجسمه‌های فریدریچ شیلر و یوهان ولفگانگ فون گوته بین اپرا و Burggarten قرار گرفته‌اند.

همچنین مجسمه ای ملکه سیسی در Volksgarten نیز وجود دارد که تصویر همرش امپراتور فرانز جوزق بر روی سنگی حکاکی شده و یکی از جاذبه های این شهر اتریشی به شمار می رود.

بلوار رینگ اشتراسه وین

استفاده از دوچرخه و تراموا برای بازدید از رینگ اشتراسه در وین

به منظور بازدید از این جاذبه دیدنی در وین می توانید از دوچرخه استفاده کنید و از مسیر مخصوص دوچرخه سواری که در امتداد این بلوار وجود اقدام به رکاب زدن و تماشای شهر منطقه ی تاریخی وین باشد. لطفا توجه کافی به خودروهای در حال عبور داشته باشید؛ شما حتی این حق انتخاب را هم دارید که در کنار کانال دانوب رکاب بزنید یا که در امتداد شهر قدیمی رینگ اشتراسه در وین نیز حرکت و کوله باری از خاطرات شیرین را برای خود رقم بزنید.

دوچرخه سواری در رینگ اشتراسه

البته یک راه دیگر هم برای بازدید و دسترسی به این منطقه ی تاریخی وجود دارد و آن هم استفاده از تراموا است. تراموای مخصوص بلوار با نام Vienna Ring Tram، دور خود را هر ۳۰ دقیقه یک بار از Schwedenplatz شروع می‌کند. ساعات کار این تراموا از ۱۰ صبح تا ۵:۳۰ بعد از ظهر نیز می باشد و هر تراموا حدود ۳۱ صندلی دارد. در طول مسیر اطلاعات بناهای باشکوه بلوار به زبان‌های مختلف از طریق هدست‌های داخل واگن به مسافران ارائه می‌شود. یک برنامه ویژه برای بچه‌های کوچک هم در دسترس است. یک مسیر کامل به دور جاده حلقوی وین حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد. در حین مسیر شما اجازه پیاده شدن از تراموا را نخواهید داشت. به منظور تهیه بلیط می توانید داخل تراموا نیز اقدام نمایید.

تراموا در رینگ اشتراسه در وین

سوغات رینگ اشتراسه در وین

اگر می خواهید در طول سفرتان به وین سوغاتی تهیه کنید پیشنهاد می کنیم که از جواهر فروشی هایی که در جاده ی رینگ اشتراسه در وین واقع هستند یک حلقه ی انگشتر وینی نیز تهیه کنید. این حلقه شکل رینگ اشتراسه را دارد و در یک طرف باز است، همانند خود بلوار که یک مسیر بسته را شکل نمی‌دهد.

این مرد عجیب ۲ صورت دارد!
این مرد عجیب ۲ صورت دارد!
معرفی مشهورترین آرامگاه ها در جهان
معرفی مشهورترین آرامگاه ها در جهان
روایتی از دیدنی ها و دانستنی های شهر مونیخ
روایتی از دیدنی ها و دانستنی های شهر مونیخ
نمونه هایی از ترین های گردشگری جهان در ایران
نمونه هایی از ترین های گردشگری جهان در ایران