alexaa

زمستانی متفاوت در سوچی

در زمستان به سوچی برویم

سوچی با سواحل، درختان نخل و آفتاب خاصش یک تفریحگاه تابستانی متفاوت و زیباست، این شهر در فصل بهار و تابستان بیشترین تعداد گردشگر را دارد اما اجازه ندهید که این موضوع شما را رفتن به مقصدی زمستانی ناب و رویایی باز بدارد! در زمستان تفریحات زیادی می توانید در این شهر انجام دهید که الی گشت امروز می خواهد تفریحات و جاذبه های زمستانی این شهر را به شما معرفی کند.

مطالب مرتبط:
پل آسمانی سوچی؛ پلی که باید از روی آن پرید
سوچی در یک نگاه+تصاویر

اسکی

محبوب ترین تفریحات زمستانی سوچی اسکی است. در سوچی وقتی برف می بارد تفریگاه های ساحلی تابستانی تبدیل به زمین های اسکی می شوند با رفتن به یکی از این اقامتگاه ها می توانید اسکی بازی زمستان را که از مفرح ترین تفریحات زمستانی است تجربه کنید، رزا خوتور یکی از محبوب ترین پیست های اسکی سوچی است که در آن ساختمان های زیبا در کناره کوه در لبه دریاچه ای قرار دارند. اما اگر نخواستید اسکی کنید می توانید سوار بر تله اسکی شده و از تماشای طبیعت و درختان برف پوشیده لذت ببرید. این شهر مسیرهای پیاده روی زیادی هم دارد و برای پیاده روی آنقدرها هم سرد نیست.

پیست اسکی سوچی

بازدید از موزه ها

در این شهر اگر خواستید غیر از اسکی تفریحات دیگری داشته باشید می توانید از دیگر جاذبه های این شهر مثل موزه ها دیدن کنید. موزه هنر سوچی در ساختمانی تاریخی که ۸۰ سال از ساختش می گذرد قرار دارد و آثار هنری زیادی را به نمایش می گذارد. موزه تاریخی سوچی نزدیک صد سال سن دارد و می توانید در ۱۴ سالن مختلف آن گشت بزنید و درباره تاریخ و مردم این شهر بیشتر بدانید. موزه افتخارات ورزشی سوچی زمان زیادی از تاسیسش نمی گذرد این موزه در سال ۲۰۱۰ به مناسبت بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ باز شد و در آن ابزارهای بازی های سوچی و همه چیزهایی که به تاریخ بازی های المپیک مربوط است نمایش داده می شود. در آخر هم می توانید از گالری  الکساندر سوبول دیدن کنید که مجسمه های چوبی می سازد و شاهکارهای باورنکردنی ای را خلق کرده است.

بازدید از جاذبه های تاریخی

زمستان های سوچی در آن حد سرد نیست که نشود به پیاده روی یا گشت زنی رفت. می توانید به بازدید از عبادتگاه لو، خرابه های دوره بیزانس و قلعه گودیگ بروید. اگر به دنبال بازدید از جاذبه های مدرن تر بودید هم می تونید به اقامتگاه تابستانی استالین بروید جایی که رهبر معروف شوروی ماه های گرم سال را در آنجا می گذراند. در شهر سوچی بناهای یادبود زیادی وجود دارد که مربوط به پایان جنگ، رهبران بزرگ و وقایع مهم تاریخ روسیه است.

خانه استالین در سوچی

ریلکس کردن

هتل ها و اقامتگاه های سوچی امکانات زیادی برای راحتی و آسایش شما دارد.

بازدید از پارک المپیک سوچی

می توانید از امکانات فوق العاده ورزشی اینجا استفاده کنید، تصور کنید که دوباره المپیک شده و شما یکی از المپیکی ها هستید و می خواهید توانایی های خود را به همه مردم دنیا نشان دهید. دهکده المپیک کمی از مرکز شهر سوچی دور است که باید در هنگام استفاده از وسایل حمل ونقل این نکته را در نظر داشته باشید. وقتی به این محل بیایید از اینکه یک مجموعه به این بزرگی به حال خود رها شده و کسی در آن نیست تعجب خواهید کرد، در تابستان مردم در دور این مجموعه اسکیت بازی می کنند اما در زمستان اثری از آن ها نیست!  به هر حال، شلوغ نبودن این محل در زمستان به معنی این است که شما فضای بیشتری در اختیار خود دارید، می توانید با ۱۵۰ تا ۲۰۰ روبل دوچرخه کرایه کنید و همه ساختمان های اطراف آن را از نزدیک ببینید؛ ساختمان هایی که تا قبل از این فقط از تلویزیون آن ها را دیده بودید.

پارک المپیک سوچی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد