بلیط هواپیما

۱۰ نکته در مورد زندگی در هلند که از آن خبر ندارید!

اگر برای زندگی در هلند به این کشور می روید، نمی توانید حدس بزنید که چقدر آن جا ماندگار می شوید! زندگی در هر جایی شکل و قوانین مربوط به خودش را دارد که شما باید ابتدا از آن باخبر شوید و بعد برای آن اقدام کنید اما در این مطلب سوال اصلی ما به صورت خاص این است؛ هلند چه شرایط و قوانینی دارد که له خاطر مردم چرا دوست دارند تا در آن زندگی کنند؟

ما امروز می خواهیم تا در پاسخ به این سوال، درباره ی این که چرا زندگی در هلند برای خیلی ها خوشایند است را برای شما مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

در حقیقت، مردمی که اغلب به هلند و آمستردام پایتخت این کشور مهاجرت می کنند؛ نمی دانند باید انتظار چه چیزی را داشته باشند و یا چه مدت می توانند در آنجا بمانند. بسیاری از افرادی که به زندگی در هلند ترغیب می شوند و به این کشور نقل مکان می کنند، بیشتر از حد انتظارشان و شاید برای دهه ها ماندگار شوند. با ما در الی گشت همراه باشید تا علل مختلف این ماندگاری را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما آمستردام اینجا را کلیک کنید

عکس از آمستردام، بهترین شهر هلند برای زندگی

۱- دوچرخه سواری، یکی از عادت های خوب مردم هلند

یکی از خوبی های شرایط زندگی در هلند این است که معولا هیچ ترافیکی در هنگام رانندگی در آن وجود ندارد. در واقع  هیچ عجله و معطلی برای پیدا کردن محل پارک ماشین پیش رو نخواهید داشت و به خاطر دوچرخه سواری کردن هم هیچ عذاب وجدانی برای تولید گاز دی اکسید کربن ندارید. به خاطر نبود پستی ها و بلندی هایی مانند تپه ها، فاصله های نزدیک و زیرسازی های مناسب جاده ها و مسیر ها در هلند برای دوچرخه سواری همه ی شرایط مهیا است.

در هلند امکان استفاده از  دوچرخه برای هر کسی به قدری آسان و راحت است که برای رفت و آمد در شهرهای این کشور تبدیل به انتخاب اول افراد شده است.  اگر دوچرخه سواری هم بلد نیستید باید بدانید که شما در مدت کوتاهی در دوچرخه سواری مهارت پیدا می کنید و رو به سبک زندگی بدون ماشین خواهید آورد. اگر دوست دارید تا بدانید که بهترین شهر هلند برای زندگی کجاست و مناطق مختلف این کشور را با هم مقایسه کنید، می توانید در مجله ی گردشگری الی گشت مطلبی در این زمینه مطالعه نمایید.

فرهنگ دوچرخه سواری در هلند

۲- در هلند به راحتی در قایق زندگی کنید!

شاید برای شما زندگی کردن در قایق غیر عادی باشد ولی برای بیشتر هلندی ها این شیوه ی زندگی بسیار عادی است! زندگی کردن در قایق برای مردم این کشور می تواند دارای ابعاد زیادی باشد. شما می توانید روی قایق ها به رستوران بروید، پیک نیک برگزار کنید، جشن بگیرید، دور هم جمع بشوید و خلاصه کلی فعالیت دیگر بر روی قایق ها داشته باشید. البته برخی از مردم هستند که کلا بر روی قایق زندگی می کنند و ۲۴ ساعت شبانه روز خود را بیشتر در فضای قایق ها می گذرانند.

همچنین از آن جایی که هلندی ها جشنواره ها و فستیوال های معروف خود مانند جشنواره ی گراچن آمستردام را در اطراف و بر روی کانال های بزرگ شهرهایشان برگزار می کنند. حتی دوستان و جوانان بعد از ظهرهای خود را در این محل ها می گذرانند. تابستان هلندی و زندگی اجتماعی آن، حول و حوش قایق ها و قایقرانی می چرخد.

برای رزرو آنلاین تور آمستردام اینجا را کلیک کنید

زندگی در قایق، یکی از شیوه های زندگی در هلند

۳- رک و صریح بودن مردم هلند

یکی از مزایای زندگی در هلند این است که با مردمی آشنا می شوید که صراحت کلام بسیار بالایی دارند که این خصیصه ی آن ها موجب شهرتشان در بین دیگر کشورهای اروپایی شده است. با این که شما زمانی که برای اولین بار وارد این کشور می شوید، ممکن است از این موضوع تعجب کنید اما، به مرور زمان به این امر پی خواهید برد که مردم هلند صادق ترین افرادی هستند که تا به حال با آن ها روبرو شده اید. هلندی ها برای به دست آوردن کیفیتی خوب، صریح بودن و صداقت را به شکلی بی رحمانه مد نظر خود قرار می دهند. در واقع آن ها خواهان برقراری شکل درستی از ارتباط با شما هستند.

اگر نمی خواهید با یکی از دوستان هلندی خود دیدار کنید برای این که باران می بارد و یا حتی آن روز حوصله ی دیدار با او را ندارید، .اقعیت را به او بگویید و ببینید که چقدر راحت او با این مسئله کنار می آیدمردم هلند معتقدند که با دروغ گفتن یا آوردن یک عذرخواهی و بهانه ی ناخوشایند، هیچ مزیتی را به دست نمی آورید و فقط به عنوان فردی نادرست یا فردی با احساس ناخوشایند شناخته می شوید.

رک بودن یکی از خصوصیات اخلاقی مردم هلند است

۴- هلند کشوری مناسب برای رشد روانی و فیزیکی کودکان

هلندی ها از ابتدای تولد فرزنداشان برنامه های ویژه ای برای بزرگ کردن فرزندانشان دارندو حتی به نسبت کشور خودمان می توانیم بگوییم تا حدودی حتی منحصر به فرد است! در هلند شاهد آن خواهید بود که کودکان نوپا سوار بر دوچرخه ی والدین خود هستند و در فصور سرد تحت تأثیر باد و باران می باشند. اگر از ما بپرسید که هلند چگونه کشوری است در پاسخ آن خواهیم گفت که؛ این بچه ها در فستیوال ها و جشنواره های تابستانی فریاد می زنند و گاهی بدون کفش در خیابان ها بازی می کنند. یکی از این جشن ها، فستیوال روز پادشاهی هلند است که می توانید بیشتر درباره ی آن در مجله ی الی گشت مطالعه نمایید.

برای آن ها فضاهای بازی مخصوصی در شهر تعریف شده و آن ها به راحتی می توانند فعالیت های مختلف داشته باشند. کودکان هلندی معمولا بر روی صورت خود لبخند دارند، کج خلقی در بین آن ها کم است و کمبود فضا را توسط تخیلاتشان جبران می کنند. کمتر پیش می آید که پدر و مادر هلندی به بچه ای برای بازی یا شکستن چیزی خرده بگیرند. به همین خاطر سازمان یونیسف این کشور را در یک نظرسنجی سال ۲۰۱۳ به عنوان داشتن بالاترین میزان رفاه در جهان مخصوصا برای کودکان معرفی شد.

برای رزرو آنلاین هتل در آمستردام اینجا را کلیک کنید

هلند کشوری مناسب برای تربیت کودکان

۵- معماری های فوق العاده به سبک هلندی!

هلندی ها در زمینه ی معماری بسیار سرآمد هستند. جاذبه هایی مثل خانه ی روبیک روتردام و یا بسیاری از دیگر محیط ها این خصیصه ی هلندی را نشان می دهد که آن ها بسیار در زمینه ی معماری و زیبایی از قرن ها پیش قوی هستند. شاهد این گفته ی ما این است که حتی نقاشانی همچون ژوهانس ورمیر و پیتر دو هوچ در نقاشی های خود زیبایی طراحی داخلی خانه های هلندی را به تصویر کشیده اند. امروزه بعد از ۴۰۰ سال همچنان این سنت ساخت فضاهای آرامش بخش همچنان ادامه دارد. پنجره های بزرگ، گل های تازه و مبلمان شیک و در عین حال کاربردی خانه های هلندی را مکانی ساخته است که شما را از آب و هوای غیر قابل پیش بینی آن دور می کند.

معماری داخلی خانه های هلندی

۶- هلند، سرزمین فرصت ها

کشور هلند کوچک است اما پر از فرصت های تازه است. مثلا زمانی که این کشور با کمبود نیروی کار مواجه می شود، مهاجران خارجی به راحتی می توانند تا توسط شرکت های بین المللی کار پیدا کنند. دولت هلند مداوم راه های جدیدی را برای جذب افراد متخصص و کارآفرین اجرا می کند. مانند گذاشتن ۳۰ درصد قانون مالیاتی یا مجوز اقامت در هلند توسط شغل هایی همچون استارتاپ ها. دولت هلند همچنین با ساده کردن روش های حکومتی، ارائه تخفیف های مالیاتی و در کل به روز کردن سیاست های دولت کمک می کند تا کسب و کارهای کوچک رشد کنند. به هرحال شرایط زندگی در هلند اینگونه است که طی قرن ها خود را از یک جزر و مد شدید و داشتن افرادی در زمینه کشاورزان، ملوانان و تجار به یک مرکز تجاری، نقطه ی طراحی و پایتخت استارتاپ ها تبدیل کرده است.

دختری هلندی که به صورت نمادین گل می چیند

۷- برخورد خوب مردم هلند 

از خوبی های اخلاقی که بین مردم هلند وجود دارد این است که آن ها شما را قضاوت نمی کنند! این نوع رفتار مردم مخصوصاً زمانی که شما راجع به خودتان صحبت می کنید، بیشتر نمود پیدا خواهد کرد. معمولا زمانی که با یک هلندی حرف می زنید، هیچ گونه خودخواهی یا سرزنشی را در رفتار آن ها مشاهده نمی کنید و ارزشمندی خود را در نگاه و رفتار آن ها خواهید دید. این خصیصه، می تواند برای افرادی که به تازگی وارد این کشور شده اند بسیار با اهمیت و کارساز باشد. شما می توانید این نگرش عالی را در کار یا شرکتی که در آن کار می کنید بیابید. خواهید دید که دوشتان هلندی شما را جدی می گیرند و شما را بیشتر به نقاط قوتتان می شناسند که به این معنی هم نیست که بر روی اشکالاتتان چشم می بندند.

مهربانی مردم از مزیت های زندگی در هلند است

۸- سازمان های منظم و سطح رفاه بالا

تجربه زندگی در هلند به خیلی ها ثابت کرده است که وسایل صنعتی همیشه در حال کار هستند. در این کشور خواهید دید که بیشتر وسایل در اغلب اوقات زیاد از حد کار می کنند. به طور مثال قطارهای NS همیشگی و مدرن هستند. البته بسیاری از وسایل حمل و نقل یا دیگر سازمان های هلندی نیز قابل اعتمادند. زباله ها به طور منظم جمع آوری می شوند، خیابان ها تمیز هستند. شرایط زندگی در هلند اینگونه است که شما می توانید برای کمک، حقوق بیکاری درخواست کنید.

حتی اگر شما از کارتان اخراج شده باشید و عمل های جراحی اضطراری هم داشته باشید، می توانید تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرید. با تمام این ا.صاف این سطح از رفاه در مقابل هزینه ای هم دارد! توجه کنید که هزینه ی مالیات و هزینه های بیمه ارزان نیست اما در برابر این ها، زندگی در کشور هلند به صورتی است که زندگی آرام و بدون استرسی را سپری کنید.

از مزایای مهاجرت به هلند سطح رفاه بالا در سازمان های آن است

۹-  محیط اطراف شما در هلند آرام تغییر پیدا می کند!

درباره کشور هلند اصلی مهم وجود دارد که بر اساس آن اگر شما از شرایط زندگی در هلند برای ایرانیان به صورت تجربی با خبر باشید، حتما به آن اشاره خواهید کرد و آن چیزی نیست جز این که محیط اطراف شما به صورت آهسته شروع به تغییر کردن می کند! نه تنها کسانی که زندگی در آمستردام را تجربه کرده اند بلکه ساکنین دیگر شهرهای هلند حتما تا به حال متوجه این شده اند که هلندی ها از تغییر مخصوصا در محیط اطراف خود نمی ترسند.

به همین خاطر؛ ساختمان های قدیمی آرام آرام مورد بازسازی قرار می گیرند، جاده ها یکی یکی به خطوط دوچرخه مجهز می شوند و خطوط مترو به آرامی در شهر کشیده می شود. شاید چندین سال طول بکشد که ساختمان های خالی به هتل یا آپارتمان تبدیل شوند اما بالاخره این اتفاق می افتد. در ضمن، این ساختمان هایی که تبدیل به هتل می شوند را می توانید با رزرو هتل آمستردام در الی گشت به عنوان محل اقامت خود در سفر به این شهر، انتخاب کنید. این تغییرات اگر چه در زمانی که مکان مورد علاقه شما بسته می شود، می تواند آزار دهنده باشد اما، به این معنی هستند که همیشه راهی برای تجربه های جدید وجود دارد.

زیبایی های محیط های شهری در هلند

۱۰- اخلاق مردم هلند

در بین ۱۷ میلیون نفر جمعیتی که کشور هلند دارد، باید بگوییم که مثل ما ایرانی ها که به مهمان نوازیمان مشهور شده ایم؛ اخلاق مردم هلند هم به قدری خوب و دوستانه هست که آمار مهاجرت به آن زیاد شده است. با این که قطعاً در ابتدای زندگی در هلند، مردم را مشتاق به دوست شدن با خوخود نخواهید دید اما، هنگامی که توانستید آن ها را بشناسید و زبان هلندی را یاد بگیرید، کشف می کنید که آن ها مردمانی نجیب هستند که گاهی حس شوخ طبعی نیز دارند.

آن ها به برابری همه با هم اصرار دارند و فردیت افراد به گروه برایشان ارجح تر است. آن ها بسیار رک هستند و در هر مسئله ای صراحت کلام دارند و در مقابل هم بسیار صراحت کلام دارند. مردم هلند در زبان انگلیسی بسیار مهارت دارند و به راحتی به این زبان با شما ارتباط برقرار می کنند. به هر حال می توانید برای آشنایی با زبان هلندی به مجله ی الی گشت مراجعه کنید.

اخلاق مردم هلند در محیط های اجتماعی

در این مطلب ۱۰ نکته ی مهم درباره ی این که چرا زندگی در هلند خوشایند است را برایتان کاملا توضیح دادیم! درباره ی اخلاق و منش این مردم گرفته تا شرایط و فرصت هایی که با زندگی در هلند در این جا به صورت خاص برای ایرانیان به وجود می آید را برایتان به تفصیل گفتیم. اگر شما تجربه ی زندگی در هلند را دارید و یا حتی در آن ساکن هستید، لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای خرید بلیط هواپیما آمستردام و سفر با بهترین پروازها به مقصد این کشور پیشنهاد می کنیم که به وب ساین آنلاین الی گشت و یا اپلیکیشن موبایلی ما مراجعه کنید.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
بهترین کشورهای جهان برای زندگی
بهترین کشورهای جهان برای زندگی
هزار و یک دلیل برای سفر به تاجیکستان
هزار و یک دلیل برای سفر به تاجیکستان
اطلاعات پروازی کامل سفر به شهرهای استرالیا
اطلاعات پروازی کامل سفر به شهرهای استرالیا
۱۱ مورد از کلاهبرداری های فرودگاهی که به راحتی ممکن است در دامشان بیوفتید
۱۱ مورد از کلاهبرداری های فرودگاهی که به راحتی ممکن است در دامشان بیوفتید