۱۰ نکته راجع به زندگی در هلند

زندگی در هلند

مردمی که اغلب به هلند و آمستردام پایتخت این کشور مهاجرت می کنند، نمی دانند باید انتظار چه چیزی را داشته باشند یا چه مدت می توانند در آنجا بمانند. بسیاری از افرادی که به زندگی در هلند ترغیب می شوند و به این کشور نقل مکان می کنند، بیشتر از حد انتظارشان و شاید برای دهه ها ماندگار شوند! اغلب مهاجرین به هلند راجع به غذا و آب و هوا گله می کنند. اما بعید به نظر می رسید که این دو مورد دلیلی برای ماندگاری بیشتر آن ها در هلند باشد. بنابراین، چرا ما مردم، برای اقامت و سفر به هلند سر و دست می شکنیم؟ دلایلی که باعث ماندن بیشتر مردم در هلند می شود چیست؟ مجله الی گشت در ادامه به این پرسش ها پاسخ می دهد و در اینجا، ۱۰ مورد که زندگی در هلند را بسیار عالی می سازد، معرفی می کنیم.

زندگی در هلند- living in Netherlands

۱- دوچرخه سواری

مطالب مرتبط:
موزه ون گوگ در آمستردام، مجموعه ای از شاهکارهای هنری
راهنمای سفر به آمستردام

هیچ ترافیکی در رانندگی وجود ندارد. هیچ عجله ای و معطلی برای پیدا کردن محل پارک ماشین نخواهید داشت و البته هیچ عذاب وجدانی برای تولید گاز دی اکسید کربن ندارید. آیا باید بیشتر توضیح دهیم؟ نبود پستی ها و بلندی هایی مانند تپه ها، فاصله های نزدیک و زیرسازی های مناسب جاده ها و مسیر ها در هلند برای دوچرخه سواری، تجربه ای باورنکردنی را برای شما به وجود می آورد. امکان استفاده از  دوچرخه به قدری آسان و راحت خواهد بود و شما در مدت کوتاهی در دوچرخه سواری مهارت پیدا می کنید که کم کم رانندگی با ماشین را فراموش می کنید. به تدریج رو به سبک زندگی بدون ماشین خواهید آورد. این قضیه در کشور هلند زیاد رخ می دهد.

دوچرخه سواری در هلند

۲- زندگی در قایق

زمانی که به هلند سفر و مهاجرت می کنید، زمان می برد که به زندگی در قایق پی ببرید. اما مسلماً اگر در جایی زندگی کنید که توسط آب احاطه شده اید، حتماً قایق سواری را تجربه خواهید کرد.
قایقرانی و قایق سواری در هلند شبیه آن چیزی است که به عنوان پیک نیک در کشورهای دیگر اتفاق می افتد. در واقع هلندی ها پیک نیک خود را در قایق ها می گذرانند. مردم هلند، برای غذا خوردن، نوشیدن و ارتباطات اجتماعی خود در قایق ها جمع می شوند. مناظر، در یک قایق دائماً در حال تغییر است و شما می توانید پیک نیک خود را با یک شیرجه بهتر و خاطره انگیزتر کنید. هلندی ها جشنواره ها و فستیوال های معروف خود مانند جشنواره گراچن آمستردام را در اطراف و بر روی کانال های بزرگ شهرهایشان برگزار می کنند. حتی دوستان و جوانان بعد از ظهرهای خود را در این محل ها می گذرانند. تابستان هلندی و زندگی اجتماعی آن، حول و حوش قایق ها و قایقرانی می چرخد.

زندگی در قایق- حقایقی راجع به زندگی در هلند

۳- رک و صریح بودن مردم هلند

شهرت هلندی ها در بین کشورهای اروپایی به رک راست و صریح بودن آن هاست. یعنی زمانی که شما برای اولین بار وارد این کشور می شوید، ممکن است این موضوع شما را به تعجب بیاندازد. با این حال، همانطور که یاد می گیرید تا حرف های توهین آمیز و صریح مردم را به انتقاد سازنده تبدیل کنید، کم کم به این خصیصه عادت کرده و دیگر متوجه آن نمی شوید.
هلندی ها برای به دست آوردن کیفیتی خوب، صریح بودن و صداقت (به نوعی بی رحمانه) را مد نظر قرار می دهند. این رفتار دلیل برای ارتباط صحیح با شما است نه اینکه بخواهند به شخصیت شما حمله کنند.
گفتن حرف هایی که صریح مطرح می شوند در واقع می توانند در زمان نیز، صرفه جویی کنند و هیجانات احساسی را نیز کنترل کند. اگر نمی خواهید از یک دوست دیدن کنید، چرا که باران می بارد، تنها کافی است که بگویید! در واقع هلندی ها معتقدند با دروغ گفتن یا آوردن یک عذرخواهی و بهانه ناخوشایند، هیچ مزیتی را به دست نمی آورید و فقط به عنوان فردی نادرست یا فردی با احساس ناخوشایند شناخته می شوید.

هلند-کشورهایی با شادترین مردم جهان

۴- داشتن کودکانی شاد

بزرگ کردن کودکان در هلند کاملاً منحصر به فرد است: کودکان نوپا تحت تأثیر باد و باران هستند، مخصوصاً زمانی که در جلوی دوچرخه والدین خود نشسته اند. آن ها در فستیوال ها و جشنواره های تابستانی فریاد می زنند و حتی بدون کفش در خیابان ها بازی می کنند. فضاهای بازی در شهرها تعریف شده هستند. در عین حال، کودکان هلندی معمولا بر روی صورت خود لبخند دارند، کج خلقی و اخم و تخم در بین آن ها کمیاب است و کمبود فضا را توسط تخیلاتشان جبران می کنند. کمتر پیش می آید که پدر و مادر هلندی به بچه ای برای بازی یا شکستن چیزی خرده بگیرند. به همین خاطر سازمان یونیسف این کشور را در یک نظرسنجی سال ۲۰۱۳ به عنوان داشتن بالاترین میزان رفاه در جهان رتبه بندی کرد.

داشتن کودکانی شاد- زندگی در هلند

۵- طراحی داخلی های زیبا

متخصصانی زیبایی همچون ژوهانس ورمیر و پیتر دو هوچ در نقاشی های خود زیبایی طراحی داخلی خانه های هلندی را به تصویر کشیده اند. امروزه بعد از ۴۰۰ سال همچنان این سنت ساخت فضاهای آرامش بخش همچنان ادامه دارد. پنجره های بزرگ، گل های تازه و مبلمان شیک و در عین حال کاربردی خانه های هلندی را مکانی ساخته است که شما را از آب و هوای غیر قابل پیش بینی آن دور می کند. به هر حال مشخص است که داشتن فضای کمتر برای زندگی شما را مجبور به استفاده از حداقل ها می کند. بنابراین اگر به زندگی در هلند فکر می کنید، مسلماً نمی توانید پولی پس انداز کنید!

طراحی داخلی های زیبا-زندگی در هلند

۶- فرصت ها

کشور هلند ممکن است کشور کوچکی باشد اما پر از فرصت های تازه است. در زمانی که کمبود کارگر می باشد، مهاجران خارجی به راحتی توسط شرکت های بین المللی می توانند در این کشور کار پیدا کنند. دولت هلند مداوم راه های جدیدی را برای جذب افراد متخصص و کارآفرین اجرا می کند. مانند گذاشتن ۳۰ درصد قانون مالیاتی یا مجوز اقامت در هلند توسط شغل هایی همچون استارتاپ ها. دولت هلند همچنین با ساده کردن روش های حکومتی، ارائه تخفیف های مالیاتی و در کل به روز کردن سیاست های دولت کمک می کند تا کسب و کارهای کوچک رشد کنند. به هرحال هلند کشوری است که طی قرن ها خود را از یک جزر و مد شدید و داشتن افرادی در زمینه کشاورزان، ملوانان و تجار به یک مرکز تجاری، نقطۀ طراحی و پایتخت استارتاپ ها تبدیل کرده است.

فرصت ها- life in NEtherlands

۷- ذهنیت باز هلندی

نوع رفتار خاصی در مردم هلند وجود دارد، مخصوصاً زمانی که شما راجع به خودتان صحبت می کنید. هیچ گونه خودخواهی یا سرزنشی را در رفتار آن ها مشاهده نمی کنید. در واقع مردم یکدیگر را به عنوان فردی ارزشمند می بینند. این خصیصه، می تواند برای افرادی که به تازگی وارد این کشور شده اند بسیار با اهمیت و کارساز باشد. شما می توانید این نگرش عالی را در کار یا شرکتی که در آن کار می کنید بیابید. مردم شما را جدی می گیرند. به این معنی که نقاط قوت شما به رسمیت شناخته می شود (و البته نقاط ضعف شما نیز دیده می شود).

ذهنیت باز هلندی- زندگی در هلند- الی گشت

۸- داشتن سازمان های مناسب

در هلند بیشتر وسایل در اغلب اوقات زیاد از حد کار می کنند. قطارهای  NS همیشگی و مدرن هستند و بسیاری از وسایل حمل و نقل یا دیگر سازمان های هلند قابل اعتماد هستند. زباله به طور منظم جمع آوری می شود، خیابان ها تمیز می شوند، شما می توانید برای کمک، حقوق بیکاری درخواست کنید حتی اگر شما را اخراج کرده باشند و عمل های جراحی اضطراری تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند. با این حال هر چیزی یک قیمتی دارد. مالیات و هزینه های بیمه ارزان نیست، اما آن ها شرایطی را به وجود می آورند که زندگی بسیار آرام و بدون استرسی را سپری کنید.

amsterdam- زندگی در هلند

۹- تغییرات متنوع در شهر

اگر شما برای چند سال زندگی در هلند را تجربه کرده باشید، متوجه تغییرات خواهید شد. ساختمان های قدیمی بازسازی می شوند. جاده ها به خطوط دوچرخه تجهیز می شوند و خطوط مترو به آرامی در شهر کشیده می شود. هلندی ها از تغییر نمی ترسند. چندین سال طول می کشد که ساختمان های خالی به هتل یا آپارتمان تبدیل شود. این تغییرات اگر چه گاهی می تواند آزار دهنده باشد، به ویژه زمانی که مکان مورد علاقه شما بسته می شود. اما این به این معنی است که همیشه راهی برای تجربه های جدید وجود دارد.

تغییرات متنوع در شهر

۱۰- مردم هلندی

مسلماً کشور هلند به خاطر مردمش اینقدر زیبا شده است. هر زمان که وارد این کشور شدید، زمان می برد که با مردم هلند ارتباط برقرار کنید. قطعاً در ابتدای زندگی در هلند، مردم را مشتاق به دوست شدن با خود، پیدا نخواهید کرد. اما هنگامی که توانستید آن ها را بشناسید و زبان هلندی را یاد بگیرید، کشف می کنید که آن ها مردمانی نجیب هستند که گاهی حس شوخ طبعی نیز دارند.

مردم هلندی- Dutch people

مواردی که در بالا گفته شد، تنها چند نکته راجع به مردم هلند و زندگی در هلند بود. مطمئناً دلیل ماندگاری بیشتر مهاجران در این کشور به جز موارد بالا، می تواند علل دیگری هم باشد. امیدواریم تا حدی با فرهنگ و زندگی در این کشور آشنا شده باشید.

منبع: iamexpat.nl

    • تیم خبری الی گشت
      تیم خبری الی گشت

      عماد جان برای اینکه اطلاعات کاملتری در خصوص سوالت بگیری بهتره که با سفارت کشور هلند و دفاتر مهاجرتی تماس بگیری، الی گشت شرکت گردشگری هست و این مطلب صرفا اطلاع رسانی در زندگی در هلند است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code