بلیط هواپیما

زیباترین مجسمه ‌ها در اوزاکا، ژاپن

در شهر اوزاکای ژاپن موزه‌ ها و گالری‌ های هنری متعدد وجود دارد و نکته جالب این است که برای دیدن این مجسمه ‌های زیبا لازم نیست هیچ هزینه ‌ای به عنوان ورودی پرداخت کنید.

در فهرست حاضر برخی از بهترین مکان‌ها در اوزاکا که مجسمه ‌های ملی چشم ‌نوازی در آن قرار دارند، معرفی می ‌شود. با الی گشت همراه باشید تا از این مجسمه های بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
توکیو، بزرگترین شهر جهان
دو هفته ژاپن گردی
مجسمه های ژاپن

مجسمه خیابان میدوسوجی

بزرگترین مجموعه از مجسمه‌ های ملی در ژاپن در خیابان میدوسوجی قرار دارد، این خیابان یکی از مراکز خرید عمده در ژاپن است که در نزدیکی منطقه توریستی شینسای باشی واقع شده است. در خیابان مورد بحث که مغازه‌ های متعدد در آن قرار دارد، می ‌توان ۲۷ مجسمه را مشاهده کرد. این مجسمه ‌ها توسط هنرمندان داخلی و بین‌ المللی طراحی شده‌اند و به دلیل اینکه یادآور جنبش‌ های مختلف مردم ژاپن هستند، سرزندگی و زیبایی خاصی به خیابان میدوسوجی بخشیده‌اند.

آدرس: میدوسوجی، کیتا-کو، چو-کو، اوزاکا ۰۰۸۱-۵۴۲، استان اوزاکا

مجسمه هیدیوشی تویوتومی در حرم هوکوکو

این مجسمه در حرم هوکوکو و در محوطه قلعه اوزاکا و در گوشه ‌ای واقع شده است. مجسمه مورد بحث در دوران ادو در ژاپن ساخته شده، وقتی که واحدهای متخاصم در قالب یک ملت واحد و تحت عنوان ژاپن با یکدیگر متحد شدند. ادو که یکی از زمامداران ژاپنی محسوب می‌شود، اولین فردی بود که قلعه اوزاکا را ساخت و در آن زندگی کرد. مجسمه برنزی هیدیوشی تویوتومی برای اولین بار در سال ۱۹۰۳ ساخته شد، امّا این مجسمه در طول جنگ جهانی دوم از بین رفت و ماکت فعلی در سال ۱۹۴۳ ساخته شده است.

آدرس: ۱-۲ اوزاکاجو، چائو-کو، اوزاکا

مجسمه فودو میو در منطقه هوزن جی

مجسمه فودو میو که در منطقه هوزن جی توکیو واقع شده است در نگاه اول این‌گونه به نظر می‌رسد که از خزه ساخته شده است. امّا، دقت بیشتر به مجسمه و لمس آن از نزدیک نشان می‌دهد که این مجسمه از خزه پوشانده شده است و جنسش ازخزه نیست. این خزه ‌ها رنگ سبز به مجسمه داده‌اند و ظاهر آن را به صورت فانتزی در آورده‌اند. این مجسمه در کوچه تاریخی هوزن جی یوکوچو و در نزدیکی منطقه دوتونبوری واقع شده است. افراد می‌توانند روی این مجسمه آب بریزند و اعتقاد دارند که این کار برای آنها خوش یمن است و برکت به همراه می‌ آورد و به همین دلیل طی سالیان طولانی خزه ‌های این مجسمه شاداب هستند و رشد کرده‌اند.

آدرس: ۱۶-۲-۱، نانبا، چائو-کو، اوزاکا ۰۰۷۶-۵۴۲، استان اوزاکا

معرفی مسجد جامع قرطبه در اسپانیا + تصویر
معرفی مسجد جامع قرطبه در اسپانیا + تصویر
بلندترین مناره جهان در مسجد حسن ثانی کازابلانکا!
بلندترین مناره جهان در مسجد حسن ثانی کازابلانکا!
مقاصدی برای خانواده های ماجراجو
مقاصدی برای خانواده های ماجراجو
دریاچه ای اسرار آمیز که یک شبه به وجود آمد!
دریاچه ای اسرار آمیز که یک شبه به وجود آمد!