بلیط هواپیما

زیباترین چشم اندازهای هوایی را در کجا ببینیم؟ + تصویر

زیباترین چشم اندازهای هوایی

در سفر به شهرها و کشورهای جدید همه چیز برایمان تازگی دارد و دلمان می خواهد همه مناظر و چشم اندازهای زیبا را ببینیم و کشف کنیم. بعضی از مکان های زیبای دنیا را اگر از بالا ببینید زیباییشان در نظرتان دو چندان می شود. می خواهیم زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا را به شما نشان دهیم، الی گشت را همراهی کنید.

چشم اندازهای هوایی

تماشای شهر از روی پل سیدنی، استرالیا

مطالب مرتبط:
تصاویری نفسگیر از زیباترین چشم اندازهای دنیا
چشم اندازهایی دلفریب که در قالب تصویر نمی گنجند!

اگر از ارتفاع نمی ترسید به روی پل سیدنی بروید، پلی که ۵۰۳ متر طول و ۱۳۴ متر ارتفاع دارد. با رفتن به روی این پل چشم انداز ۳۶۰ درجه از شهر سیدنی در جلوی رویتان ظاهر می شود، تماشای بندر و خانه اپرا در آن شرایط لحظاتی به یادماندنی را برایتان می سازد.

سیدنی

بالون سواری بر فراز پارک ملی ماسایی مارا، کنیا

دیدن هیچ فیلم مستندی نمی تواند شما را با لذت تماشای پارک ملی ماسایی مارا در هنگام طلوع خورشید آشنا کند. تصور کنید که بر روی یک بالون بر فراز آسمان این پارک شناور هستید، خورشید به آهستگی طلوع می کند و ساوانا در زیر پاهایتان از خواب بیدار می شود. در همین هنگام کم کم سرو کله کل های یالدار، گورخرها و ایمپالاها هم برای چریدن پیدا می شود. از این ارتفاع دیدن دویدن یک زرافه در حالی که یک شیر یا یوزپلنگ به دنبالش است از مناظری است که شاید در هیچ زمان دیگری نتوان آن را تجربه کرد.

پارک ملی ماسایی مارا

تماشای قلعه ماچو پیچو، پرو

اگر عکس های قلعه ماچو پیچو را دیده باشید با شنیدن اسمش یک تصویر سریعا در ذهنتان نقش می بندد: خرابه هایی دیدنی بر روی دامنه های سرسبز به همراه کوه هایی زیبا در پس زمینه. اما اینجا جاذبه دیگری هم دارد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است: به بالای کوه هوآینا پیچو (Huayna Picchu)  بروید تا قلعه زیبا را در یک نگاه ببینید. بالا رفتن از این کوه کمی سخت است ولی ارزشش را دارد!

قلعه ماچو پیچو

تماشای دباغ خانه چووارا در فاس، مراکش

در شهر فاس، رد بوی بد رنگ ها و چرم ها را بگیرید تا به مغازه های قدیمی دباغ خانه های چووارا برسید. اگر بتوانید بوی بد این دباغ خانه ها را تحمل کنید در این صورت یکی از زیباترین مناظر رنگارنگ دنیا را می بینید. در اینجا بعد از اینکه چرم ها را در زیر آفتاب پهن کردند آن ها را با رنگ های مخزن های رنگ، رنگ آمیزی می کنند.

دباغ خانه

بر فراز گرند کنیون خیره به مناظر اطراف شوید، آمریکا

گرند کانیون را باید از نقطه ای بالاتر به تماشا نشست تا زیباییش را بیشتر احساس کرد. دره ای با پهنای ۲۹ کیلومتر و عمق ۱۸۰۰ متر شایسته این است که از نمای بالاتر دیده شود. اینکه چطور می خواهید خودتان را بر فراز این دره برسانید بستگی به خودتان دارد می توانید بر بالای آن پرواز کنید و با به روی سکوی شیشه  ای بروید.

گرند کنیون

به دره بک سون (Bac Son) بروید، ویتنام

گشت و گذار در بین شالیزارهای دره «بک سون» در شمال ویتنام خیره کننده ترین چشم اندازهای این کشور را در جلوی چشمانتان ظاهر می کند. برای اینکه این مناظر رویایی را بهتر ببینید به بالای کوه بروید، به محض رسیدن به بالای کوه  دیدن کوه های مه آلود در آنسوی آسمان و رودخانه پرپیچ و خم که از میان شالیزارهای زیبا می گذراند هوش از سرتان می برد، شالیزارهایی که انگار پتویی سبز و زرد رنگ آن ها را در بر گرفته و ظاهری جادویی به آن ها بخشیده است.

ویتنام

منبع:roughguides.com

بروجن کجای ایران است؟ + معرفی جاذبه های بروجن
بروجن کجای ایران است؟ + معرفی جاذبه های بروجن
با ۱۴ تفریح لاکچری دبی آشنا شوید
با ۱۴ تفریح لاکچری دبی آشنا شوید
باغ کوکنهوف در هلند با بیش از ۷ میلیون گل لاله
باغ کوکنهوف در هلند با بیش از ۷ میلیون گل لاله
۷ مورد از برترین جاذبه های گردشگری اتریش
۷ مورد از برترین جاذبه های گردشگری اتریش