بلیط هواپیما

زیباترین کلیساهای بلغارستان، تاریخ مذهبی این کشور

زیباترین کلیساهای بلغارستان

بلغارستان به عنوان کشوری که تاریخ مذهبی غنی داشته و مذهب مسیحی ارتدکس در این کشور رواج دارد دارای برخی از زیباترین کلیساها بوده که نمادی از معماری مذهبی این کشور می باشد. برخی از زیباترین کلیساهای بلغارستان به دلیل عمر تاریخ مذهبی خود مشهور بوده اما برخی دیگر برای نقش خود در رویدادهای مهم تاریخی معروف می باشند. در این مطلب ما قصد داریم تا زیباترین کلیساهای بلغارستان را به عنوان نمادی از تاریخ مذهبی این شهر معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

زیباترین کلیساهای بلغارستان ، نمادی از تاریخ مذهبی

کلیسای سنت الکساندر نوسکی بلغارستان | St Alexander Nevsky Cathedral

مطالب مرتبط:
اکتشافات باستان شناسی شناخته شده در بلغارستان
حقایقی از وارنا، شهر تاریخی و ساحلی بلغارستان
۹ غذای خوشمزه تابستانی که در بلغارستان باید امتحان کنید

کلیسای سنت الکساندر نوسکی یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان بوده که به عنوان کلیسای جامع اصلی این کشور و نمادی از تاریخ مذهبی صوفیه شناخته می شود. این کلیسای بی نظیر در سال ۱۸۷۸ تا ۱۸۷۹ و در طول جنگ روسیه و ترکیه در اختیار سربازان ارتش روسیه قرار گرفت. این جنگ باعث آزاد شدن بلغارستان از امپراتوری عثمانی پس از ۵ قرن گردید. این نام پس از پیروان شخصی امپراتور روسیه در آن زمان به نام الکساندر دوم نامگذاری گردید.

کلیسای سنت الکساندر نوسکی بلغارستان

کلیسای روسی بلغارستان | The Russian Church

کلیسای سنت نیکلاس (Saint Nicholas) که در شهر صوفیه قرار گرفته یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان بوده و به عنوان کلیسای روسی نیز مشهور می باشد زیرا معماری مذهبی آن همانند ساختارهای مذهبی کشور روسیه است. این کلیسای بی نظیر در مرکز شهر صوفیه بوده و با طراحی و دکوراسیون منحصر به فرد خود بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جلب می نماید. بازدیدکنندگان از این کلیسا می توانند طراحی های افسانه ای داخل کلیسا و سردابه آن را مشاهده کرده و آرزوی درونی خود را بر روی یک کاغذ بنویسند تا برآورده شود.

کلیسای روسی بلغارستان

کلیسای سنت صوفیای بلغارستان | St Sofia

کلیسای سنت صوفیا در کنار اینکه یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان می باشد، یکی از قدیمی ترین کلیساها در پایتخت این کشور است. در واقع این ساختمان است که نام صوفیا را به پایتخت بلغارستان داده است. قرن ها پیش که شهر صوفیا شروع به ساخت و ساز نمود، کلیسای سنت صوفیا بر روی یک تپه ای در حومه این شهر قرار داشت. در آن زمان پایتخت بلغارستان هنوز شهری کوچک بود. این ساختمان که به نوعی نمادی از تاریخ مذهبی این کشور است باعث شد تا نام آن بر روی شهر قرار گیرد. زمانی که از این کلیسای بی نظیر بازدید می کنید محل دفن مردگان را که گورستان مسیحیان قرن ها پیش می باشد از دست ندهید.

کلیسای سنت صوفیای بلغارستان

کلیسای یادبود تولد مسیح بلغارستان | The Memorial Church of the Birth of Christ

کلیسای یادبود تولد مسیح یکی دیگر از زیباترین کلیساهای بلغارستان بوده که در سبک معماری مذهبی روسیه بنا شده است. این کلیسا در حقیقت درون صومعه شیپکا (Shipka) و در کوه های استارا پلانینا (Stara Planina) قرار گرفته است. این کلیسای بی نظیر در نزدیکی قله کوه شیپکا قرار داشته که یکی از مهمترین نبردهای جنگ روسیه و ترکیه در سال ۱۸۷۷ و ۱۸۷۸ در این محل روی داد. در بازدید از کلیسای یادبود تولد مسیح شما می توانید گنبدهای طلایی رنگ که در سبک کلیساهای روسیه می باشند را مشاهده کنید اما لازم است بدانید که در زیر این بنا استخوان های ۹ هزار سرباز بلغارستانی و روسی وجود داشته که در طول نبرد با ترکیه جان خود را از دست داده اند.

کلیسای یادبود تولد مسیح بلغارستان

کلیسای سنت کنستانتین و سنت هلن بلغارستان | St Constantine and St Helen

کلیسای سنت کنستانتین و سنت هلن یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان و همچنین یکی از چشمگیرترین نقاطی است که در شهر قدیمی پلوودیف (Plovdiv) چشمام شما را به سوی خود جلب می نماید. ساختمان این کلیسا در سال ۱۸۳۲ میلادی توسط معماران محلی برجسته با ایده های مذهبی ساخته شده و درون آن نیز با نقاشی های روشن و رنگارنگ تزیین شده است که این نقاشی ها تا به امروز به خوبی حفظ شده اند.

صومعه ترانسفیگوریشن بلغارستان | Transfiguration Monastery

کلیسای اصلی صومعه ترانسفیگوریشن به عنوان چهارمین کلیسای بزرگ در صومعه های کشور بلغارستان شناخته می شود. این بنا که از زیباترین کلیساهای بلغارستان می باشد شهرت خود را از نقاشی های قرن نوزدهمی که توسط کارشناس آن زمان زاهاری زوگراف (Zahari Zograf) ترسیم شده به دست آورده است. خود صومعه در قرن ۱۳ یا ۱۴ میلادی بنا شده است. این کلیسا با نقاشی های بی نظیر آن در فاصله ۷ کیلومتری از شهر ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo) در جاده روستایی ساموودن (Samovodene) واقع شده است.

صومعه ترانسفیگوریشن بلغارستان

کلیسای جامع مادر بلغارستان | Dormition of the Mother of God Cathedral

این کلیسای جامع یکی از بزرگترین کلیساهای جامع و زیباترین کلیساهای بلغارستان بوده که درون آن با جزییاتی پیچیده و زیورآلاتی خاص طراحی شده است. این کلیسای بی نظیر که در شهر وارنای کشور بلغارستان قرار گرفته با پنجره هایی که شیشه های رنگی منحصر به فرد دارند به سنت اختصاص داده شده. او فردی است که خط سیریلیک (Cyrillic) را اختراع کرده و آن را به سایرین آموزش داده است.

برنامه سفر پیشنهادی ۴ روزه به وارنا
برنامه سفر پیشنهادی ۴ روزه به وارنا
غار گلوی شیطان، اسرارآمیزترین غار در بلغارستان
غار گلوی شیطان، اسرارآمیزترین غار در بلغارستان
گنجینه های اسرارآمیز وارنا گلد (بخش دوم)
گنجینه های اسرارآمیز وارنا گلد (بخش دوم)
بهترین هتل های ۴ ستاره وارنا
بهترین هتل های ۴ ستاره وارنا