این مناظر طبیعی فوق العاده را تنها در فرانسه می توانید ببینید!

جاذبه های طبیعی فرانسه را بشناسید

دنیا پر از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز است که از سالیان دور، خیلی قبل ‌تر از اینکه پای ما به آنجا برسد، به وجود آمده است. هر گوشه این سیاره یک جاذبه طبیعی وجود دارد یا بهتر است بگوییم تا قبل از رسیدن انسان ها به آنجا وجود داشت. کشور فرانسه به جاذبه های ساخت بشر شهرت دارد اما از نظر جاذبه های طبیعی هم بسیار غنی است. برای آشنایی با مناظر روستایی آلپ و غارهای پر پیچ و خم با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
جاذبه های چشم نواز فرانسه که باید دیده شوند
سوییس و جاذبه های طبیعی سحرانگیز
mont blanc

مون بلان

کوه باشکوه مون بلان که در مرز بین ایتالیا و فرانسه قرار دارد، بلندترین کوه در غرب اروپا و رشته کوه آلپ است و ارتفاع آن ۴۸۱۰ متر می باشد. به صورت فنی ارتفاع کوه هر ساله بر مبنای میزان برفی که بر روی قله آن می نشیند متغیر است. این کوه یکی از قله های محبوب کوهنوردان است که اولین صعود موفقیت آمیز به آن در سال ۱۷۸۶ ثبت شده است. مون بلان، محل بسیاری از حوادث مختلف مانند سقوط هواپیما، حوادث برای اسکی بازان و انفجار تونل بوده است که از این رو می توان این کوه را در زمره خطرناک ترین کوه‌های دنیا قرار داد.

کوه دورو  ( Aiguille du Dru)

قله دورو( Aiguille du Dru) در رشته کوه مون بلان قرار دارد. بلندترین قله آن تنها ۳۷۵۵ متر ارتفاع دارد. جدا از مون بلان، این قله هم بسیار مورد توجه است.این کوه از صخره های گرانیتی تشکیل شده است و به صخره های خاکستری و قله تیز و ناهموارش شهرت دارد و به همین دلیل است که این قله را aiguille یعنی«سوزن»  می نامند. قله کوتاه تر دیگری با ارتفاع ۳۷۳۳ نیز وجود دارد که به آن Aiguilles du Dru به معنی دوروی کوچک می گویند. کوهنوردان از سال ۱۸۷۸ شروع به صعود به این قله کرده اند. در سال ۱۹۱۳ آنان یک مجسمه فلزی از مریم مقدس را بر روی قله نصب کردند که از آن زمان تا کنون باقی مانده است.

گرانیت صورتی

وردون  (Gorges du Verdon)

وردون دره -رودخانه ای است که اطراف آن را کوهای آلپ فرانسه احاطه کرده اند و بیش از ۷۰۰ متر عمق و ۲۵ کیلومتر طول دارد. این منطقه یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در اروپا است که توریست های زیادی را هر ساله به خود جذب می کند. آب رودخانه وردون فیروزه ای است و به نظر می‌رسد تکه های مواد معدنی در آب آن شناورند. این منطقه بهشت علاقه مندان به صخره نوردی، ماهیگیری، دره نوردی، رفتینگ و پاراگلایدینگ است. اگر به آنجا رفتید، حتما سری به  Styx du Verdon که مربوط به افسانه های یونانی است و گفته می شود رابط بین زمین و دنیای ارواح است هم بزنید.

 ساحل گرانیت صورتی

ساحل گرانیت صورتی، در بریتانی شمالی قرار دارد. صخره های صورتی آن تنها در دو نقطه دیگر دنیا یعنی چین و جزیره کورسیکا در ایتالیا یافت می شود. صخره های صورتی بزرگ که از دریا بیرون زده اند، سرتاسر این منطقه را پوشانده اند. یکی از بهترین مناطق برای دیدن این صخره ها ساحل شمالی Tréguier  که صخره های صورتی در آنجا به صورت یک شکل واحد در آمده اند. در آنجا کلبه های عجیب و غریب ساحلی هم پیدا می کنید که در بین صخره ها ساخته شده اند که به زیبایی ها این صحنه به یاد ماندنی افزوده اند. پیشنهاد می‌شود وقتی هم برای دیدن خانه های کوچکی که بین صخره ها نزدیک Le Gouffre ساخته شده، بگذارید.

pont darc

صخره های Étretat

صخره های Étretat در منطقه روستایی نورماندی در یک ساحل تفریحی قرار دارد که بسیاری از نقاشان، نویسندگان و هنرمندان مشهور از جمله مونه، بادین، موپاسان، لوپین و کوربی را به خود جلب کرده است. یکی از ویژگی های منحصربه فرد این صخره سه طاق طبیعی و یک صخره سوزنی شکل است که از اقیانوس اطلس بیرون زده است. صخره ها از گچ سفید تشکیل شده اند و با خزه و چمن پوشیده شده اند. اگر به نورماندی می روید یک سفر یک روزه به این مکان خاطره‌ساز خواهد بود. در تابستان می توانید در میان این صخره‌ها شنا کنید و آفتاب بگیرید.

ذخیره‌گاه طبیعت اسکاندولا(Scandola Nature Reserve)

ذخیره‌گاه طبیعت اسکاندولا در جزیره کورسیکای فرانسه قرار دارد. شهرت این جزیره به واسطه صخره های سرخ و سنگ های خاص آن است که از اقیانوس بیرون زده اند. در امتداد این صخره ها حفره ها و غارهایی را می بینید که دست نخورده باقی مانده اند. در آنجا می توانید  با قایق سواری به کشف این منطقه بپردازید و مناظر بسیار زیبایی را ببینید. پیشنهاد می کنیم از شهرک های ساحلی نزدیک اسکاندولا هم بازدید کنید. تا گوشه ای از زندگی در فرانسه را همراه با بخشی از غذاهای خوشمزه فرانسوی، تجربه کنید.

طاق پل مانند (Pont d’Arc)

«pont» در زبان فرانسوی یعنی پل. وجه تسمیه این جاذبه طبیعی به سبب شکل پل‌ مانند آن است. این گذرگاه که در جنوب فرانسه قراردارد در اثر فرسایش سنگ ها توسط رودخانه Ardèche  در طی سالیان متمادی، به صورت گذرگاه طاقی شکل در آمده است. امروزه این منطقه برای دره نوردی و کایاک سواری بسیار مورد توجه است. بعضی ها آن را ورودی دره Ardèche  می نامند که در سمت دیگر این طاق قرار دارد. در این مکان غار Chauvet-Pont-d’Arc Cave, قرار دارد که قدیمی ترین نقاشی های دوره پارینه سنگی در آن یافت می شود. باستان شناسان تخمین می زنند این نقاشی ها متعلق به سی هزار سال پیش است.

aiguille

اوسائو (Pic du Midi d’Ossau )

این منطقه در رشته کوهای پیرنه قرار دارد که قله آن از دره اوسائو شروع می شود. این کوه بیشتر به دلیل شکل دندانه دار و زاویه دار سنگ هایش شهرت دارد تا ارتفاع یا اندازه اش هنگام غروب منظره ای تماشایی به وجود می آورد. شما می توانید از بلوار پیرنه این منظره جالب را تماشا کنید. همچنین می توانید از راه های مختلف به قله این کوه صعود کنید. از قله کوه میتوانید مناظر زیبای اطراف را مشاهده کنید.

دشت نمک کامارگو

کامارگو بزرگترین دلتای رودخانه در غرب اروپا است و شگفتی های زیادی را در خود جای داده است. به عنوان اولین جاذبه، به دلیل وجود تالاب های نمک در این دشت، آب به رنگ صورتی و قرمز در آمده است. اگر این جاذبه که این منطقه را از اکثر دلتاها متمایز می کند خیلی قابل توجه نبود، باید اضافه کنم اینجا زیستگاه حیوانات مختلفی هم هست. در چشم انداز دشت، فلامینگوهای صورتی و اسبهای وحشی کاماراگو هم دیده می‌شوند. فضای دشت نمک کاراماگو بسیار رویایی است.این منطقه یکی از خاص ترین مناطق طبیعی در فرانسه است.

باولا (Aiguilles de Bavella)

Aiguilles de Bavella مجموعه ای از هفت قله تیز و پرشیب است که به معنای سوزن های باولا است. در پایین massif درختان کاج قرار دارند که با باد تکان میخورند.این قله ها در جنوب کورسیکا قرار دارند و بلندترین قله آن ۱۸۹۹ متر است. در پایین Aiguilles de Bavella مجسمه مریم مقدس در روی مجموعه ای از سنگ ها قرار گرفته است که در زبان فرانسوی به آن

« Notre Dame des Neiges » به معنای «بانوی برف ما» گفته می شود. در مسیر صعود به Aiguilles de Bavella علاوه بر مجسمه، صخره های جالب، نهر و آبشارهای مختلفی هم در سر راه مشاهده خواهید کرد.

زیر این دریاچه مرموز می توانید راه بروید!
همه‌چیز در مورد «جشن شکوفه های گیلاس» در ژاپن + تصاویر
شگرف ترین مکان های جهان را بشناسید
جنگل‌ها و مناظر زیبای طبیعت در کانادا + ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code