ساعتی گشت و گذار در کوالالامپور

سفر به کوالالامپور

برای داشتن یک نما و دید خوب در پایتخت مالزی، ابتدا باید به مناطق بالایی و مشرف در کوالالامپور بروید. میان برج‌ های دوقلوی پتروناس و در ارتفاع ۵۵۸ فوتی، یک پل آسمانی فوق‌العاده قرار گرفته است. حتی با رفتن به برج کوالالامپور می‌توانید دید بهتری هم حاصل کنید. این برج، مناره کوالالامپور نام دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند با قرار گرفتن در ارتفاع بالاتر از ۹۰۰ فوت، از نماهای عالی شهر لذت ببرند؛ البته به جز روزهایی که هوا مه یا ابری است. با الی گشت همراه باشید تا گشتی در این شهر دیدنی بزنیم.

مطالب مرتبط:
بهترین مراکز خرید کوالالامپور
جاذبه های گردشگری کوالالاکپور
برج های پتروناس

برخلاف رشد سریع ساخت و ساز در کوالالامپور در طی چند سال گذشته، این منطقه هنوز هم مملو است از ساختمان ‌های تاریخی که با خود حال و هوایی آرام ‌بخش به ‌همراه دارند. کلوپ سلانگور رویال که نماینده عصر استعمار در این شهر است و در جالان راجا یا قسمت مرکزی شهر واقع است، یکی از مکان‌ های پرابهت و تاریخی در کوالالامپور می‌باشد. این ناحیه، در میدان مردکا واقع شده و دارای یک تیرک با ارتفاع بسیار بلند است. علاوه بر آن، قصر پادشاه جایی است که گردشگران در آن به گرفتن عکس می‌پردازند؛ اگرچه این مکان به روی عموم مردم باز نیست.
اگر از بالا رفتن از ۲۷۲ پله نمی‌ترسید (بله، ما تک تک آنها را شمرده‌ایم!)، در این صورت Batu Caves را به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک غار آهکی بسیار عالی است. این غار توسط طبیعت ‌شناس امریکایی، ویلیام هورنادی در سال ۱۸۷۸ کشف شد و اکنون در میان گردشگران یکی از مکان‌ های محبوب به ‌شمار می‌رود. اما تعداد زیاد میمون ‌ها چالشی دیگر برای بالا رفتن محسوب می‌شود؛ چرا که مرتباً در پی یافتن چیزی برای خوردن هستند و بسیار بازیگوش می‌باشند. این مکان در هشت مایلی شمال مرکز شهر واقع است. می‌توانید از مرکز کوالالامپور با قطار، اتوبوس یا تاکسی به آنجا بروید.

غادر باتو

بازدیدکنندگانی که دارای پوشش مناسب هستند، می‌توانند به مسجد ملی نیز بروند. این مسجد دارای ساختمانی جذاب و مناره‌ ای با ارتفاع ۲۳۹ فوت است و در سال ۱۹۶۵ ساخته شده است. موزه هنرهای اسلامی دارای مجموعه ‌ای از گنجینه ‌های مربوط به مجمع ‌الجزایر مالای و همچنین چین و هند است و شامل گنج‌ هایی گرانبها از جمله جواهرآلات، پارچه، سرامیک و مهمات جنگی است. این مجموعه در یک چیدمان منحصربفرد به نمایش گذاشته شده‌ و بنابر آنچه که مسوولان موزه می‌گویند، حس تداوم و یکپارچگی در قالب روح اسلامی را القا می‌کند. همچنین، می‌توانید از پیاده‌ روی در باغ گیاهشناسی پراندا لذت ببرید. این باغ پیش ‌تر باغ دریاچه کوالالامپور نامیده می‌شد و شامل یک باغ ارکیده، آبشار، حوض و درختچه ‌های تزئین شده و مرتب است.
با یک ساعت سواری با اتوبوس از کوالالامپور، به گنتینگ هایلند می‌رسید که یکی از محبوب ‌ترین گردشگاه ‌ها در مالزی است. این منطقه در ارتفاع ۶۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و با داشتن پارک و بزرگ ترین رستوران در کشور، کمی شبیه به لاس ‌و گاس است و اغلب مشهورترین هنرمندان مالزی در آنجا حضور دارند. در قسمت بالایی این اقامت گاه نیز، چندین هتل، یک پارک آبی و زمین ‌های گلف وجود دارد.

گنتینگ هایلندز

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد