سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر

سافاری در پارک ملی کروگر

وقتی در آفریقای جنوبی از پنجره هواپیما به پایین نگاه کردم زمین کوچک و مسطحی را دیدم که دور آن را جنگل های انبوه احاطه کرده بود. با کم شدن ارتفاع هواپیما، خلبان اعلام کرد که می خواهیم در فرودگاه اسکوکوزو (فرودگاه کوچکی در کنار کمپ اصلی پارک ملی کروگر) فرود بیاییم. هر چه به زمین نزدیک تر می شدیم علفزارها سبزتر می شدند، با پیاده شدن از هواپیما فهمیدم ما تنها هواپیمای این فرودگاه کوچک هستیم. خیلی خوشحال بودم چون بالاخره موفق شدم به پارک ملی کروگر بروم. در ادامه، الی گشت را همراهی کنید.

پارک ملی
مطالب مرتبط:
لمس حیات وحش در خاص ترین هتل های آفریقای جنوبی
در جاده های آفریقای جنوبی در امان بمانید

در کمپ اسکوکوزو همه چیز به نظر عجیب می آمد؛ حتی فرودگاه آن هم مثل جاههای دیگر نبود و بیشتر من را به یاد تفریحگاهی کوچک می انداخت. از دور دو مجسمه سنگی بزرگ فیل و کرگدن به ما خوشامد می گفتند و نشان می دادند که چه ماجراجویی حیات وحش بینظیری در انتظار ماست. در زبان آفریقایی «اسکوکوزو» به معنی «پاک کردن» است و این اسم مستعاری بود که به نگهبان پارک، آقای جیمز همیلتون داده بودند چون موفق شده بود این پارک را از وجود شکارچیان راحت کند. با اینکه در آفریقای جنوبی پارک ملی های زیادی وجود دارد اما هیچ جا به پای سافاری در پارک ملی کروگر نمی رسد. برای رسیدن به کمپ اصلی سافاری، با اتومبیل از مسیر کنار رودخانه سابی (رودخانه ای که در پارک ملی کروگر جریان دارد) می گذشتیم و به هر طرف که نگاه می کردیم پر از میمون آفریقایی و بز کوهی بود.

میمون آفریقایی

همانطور که غرق مناظر اطراف بودیم ناگهان یک گله ایمپالا (آهوی آفریقایی) و یک بز کوهی  راه راه شاخدار دیدیم، کمی آنطرف تر دو «کل یالدار» در میان بیشه ها می دویدند.

گله ایمپالا

ناگهان سرعت خود را کم کردیم و دیدم یک لاک پشت پلنگی با ما همسفر شده است.

لاک پشت پلنگی

تصمیم گرفتیم بر روی شن های رودخانه سابی توقف کوتاهی داشته باشیم و دنیای کنار آب را ببینیم. اینجا زمین گلف بزرگی در محاصره کوه ها وجود دارد اما دوست داشتم دسته پرندگانی را ببینم که روی شن های رودخانه در حال استراحت بودند مخصوصا پرنده «اکراس هاهادا» که خیلی شبیه لک لک گرمسیری است.

اکراس هاهادا

برای دیدن کروکودیلی که در کنار تالاب لم داده بود مجبور شدیم خلوت غازها را به هم بزنیم و پیاده به روی پل چوبی روی رودخانه برویم. کروکودیل دیگری هم در حال لذت بردن از شنا در وسط رودخانه بود.

کروکودیل

به سمت دیگر رودخانه رفتیم در آنجا دو اسب آبی عصبانی بر روی آب شناور و در حال دعوا بودند.

اسب آبی

شب را در قلب جنگل گذراندیم، فردا صبح در ادامه سفر از کنار رودخانه به منطقه هیزی ویو (Hazyview) رسیدیم در اینجا پارک، به حیوانان دره های تنگ و عمیق زیادی هدیه داده است. کم کم برای سافاری در میان پارک آماده شدیم، به یکی از اقامتگاه های لوکس منطقه سابی سابی رفتیم؛ سابی سابی در کنار پارک ملی کروگر قرار دارد و تنوع بینظیر حیات وحش آن معروف است.  کسانی که می خواهند در پارک ملی کروگر، سافاری داشته باشند معمولا در این اقامتگاه می مانند، اینجا منطقه ای ۶۵ هزار هکتاری است که کاملا در مجاورت پارک است. در حال ناهار خوردن در رستوران فضای باز در کمپ بودیم که ناگهان فیل آفریقایی تشنه ای را در جلوی خودمان دیدیم. در جلوی او حوض کوچکی وجود داشت اما او قبل از اینکه به سمت حوض برود به دقت به اطراف نگاه می کرد و گوش های خود را تکان می داد، فورا بعد از او یک گله فیل دیگر هم به سمت حوضچه آمدند. آن ها را رها کردیم و به ادامه سافاری رفتیم.

فیل

منبع: lakshmisharath.com

معرفی هتل ۵ ستاره د تیبل بی در کیپ تاون
معرفی هتل ۵ ستاره د تیبل بی در کیپ تاون
چند مقصد توریستی ارزان سال ۲۰۱۷
چند مقصد توریستی ارزان سال ۲۰۱۷
رستوران و بازارگردی در خلیج آبی موریس
رستوران و بازارگردی در خلیج آبی موریس
اطلاعات پروازی ایران به آفریقای جنوبی
اطلاعات پروازی ایران به آفریقای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code