بلیط هواپیما

ساموس، جزیره ای کوهستانی در یونان

جزیره ساموس در یونان

جزیره سرسبز ساموس (Samos) یکی از زیباترین جزایر یونان در شرق دریای اژه است که جنگل و جاذبه های زیادی برای بازدید دارد. این جزیره فقط ۱ کیلومتر تا ترکیه فاصله دارد و از جزایر محبوب بسیاری از گردشگران است. ساموس همچنین محل تولد فیثاغورث یکی از معروف ترین ریاضی دانان یونان باستان است. این جزیره، جزیره ای نسبتا بزرگ است و مردم آن از راه درآمد گردشگری و کشاورزی که بیشتر بر روی پرورش زیتون و میوه تاکید دارد امرار معاش می کنند. اگر می خواهید با این جزیره رویایی یونان بیشتر آشنا شوید در ادامه، الی گشت را همراهی کنید.

جزیره ساموس
مطالب مرتبط:
میکنوس، جزیره بادها در یونان
تعطیلاتی به یادماندنی در جزیره رودس یونان

بیشتر گردشگرانی که این جزیره را برای گذراندن تعطیلات انتخاب می کنند به شهر پیتاگوریون، پایتخت باستانی جزیره و یا به دهکده کوکاری، از خوش منظره ترین دهکده ها در ۱۰ کیلومتر شهر واسی در شمال جزیره، می روند.  این دو تفریحگاه، محل مناسبی برای موج سواری هستند و سواحل زیبایی دارند. هر دوی این مکان ها مغاه ها، رستوران ها و کافه های زیادی دارد. دهکده کوکاری محلی بسیار مناسب برای موج سواری است چون سواحل شمالی بسیار بادخیز هستند. واسی شهر اصلی و پایتخت ساموس است و در طول تابستان گردشگران و جاذبه های زیادی دارد. این شهر به دو بخش شهر جدید و شهر قدیمی تقسیم می شود و در شهر قدیمی آن هتل ها و رستوران های زیادی وجود دارد.

جزیره زیبای ساموس

ساموس به دلیل گذشته ای که داشته جاذبه های زیادی دارد و بهترین راه برای کشف این جزیره کرایه اتومبیل و گشت و گذار در آن است. ساموس تقریبا کوهستانی است و پایتخت آن ۵۵۷۵ نفر جمعیت دارد. این جزیره به ترکیه بسیار نزدیک است و کانالی باریک به نام تنگه ساموس آن را از سواحل ترکیه جدا می کند. خط ساحلی جزیره، سواحل زیبایی دارد که با جنگل های کاج احاطه شده اند. در غرب ساموس جزیره ایکاریا قرار دارد، تنها در چند مایلی جنوب آن جزایر آگاتونیسی، پاتموس و لیپسی واقع شده و در شمال آن جزیره خیوس و لوسوس قرار دارد. قبل از اینکه نام ساموس بر روی این جزیره گذاشته شود نام آن آنتمیا به معنی شکوفه گل بود که به دلیل زیبایی طبیعی این جزیره بر روی آن گذاشته شده بود. این جزیره سه خلیج بزرگ دارد، طول سواحل آن ۱۵۹ کیلومتر، مساحت آن ۴۷۲٫۴۸ کیلومتر مربع و زمین های آن کوهستانی هستند. بلندترین کوه های این جزیره مثل کوه کرکیس دامنه های شیب دار و دره های باریکی دارد.

جزیره یونان

ساموس در دوران باستان جزیره ای مهم بوده و با دیگر شهرهاو جزایر یونان، فنیقی ها و ایرانی ها تجارت می کرده است. بر طبق داستان های اسطوره ای الهه هرا در این جزیره متولد شده و همچنان خرابه های عبادتگاه او در این محل وجود دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید. این جزیره در قرن پنجم و ششم از نظر اقتصادی و فرهنگی رشد بسیاری داشته است، بعدها وقتی در قرن پانزدهم ترکیه به این محل حمله می کند آزادی خود را از دست می دهد، به مدت یک قرن خالی از سکنه می شود و تا سال ۱۹۳۱ جزئی از خاک ترکیه می شود.

منبع: in2greece.com

جزیره‌ زیبای بلیز در قلب آمریکای مرکزی + ویدیو
جزیره‌ زیبای بلیز در قلب آمریکای مرکزی + ویدیو
جزیره نیس فرانسه از نگاه دوربین + ویدیو
جزیره نیس فرانسه از نگاه دوربین + ویدیو
جزایر ناز، یکی از عجایب هفتگانه ی قشم
جزایر ناز، یکی از عجایب هفتگانه ی قشم
چطور از مالدیو با هزینه بسیار کم لذت ببریم؟
چطور از مالدیو با هزینه بسیار کم لذت ببریم؟