ستون های غول پیکر سنگی در روسیه

صخره های منپاپانر روسیه

صخره های منپاپانر از جاذبه های طبیعی خیره کننده هستند که در ناحیه جمهوری کومی روسیه قرار دارند. این هفت ستون غول پیکر یکی از تماشایی ترین شکل گیری های جغرافیایی هستند که توسط انسان ها کشف شدند. حدس زدن اینکه چگونه این ستون ها به آنجا رسیده اند و چگونه همچنان پابرجا هستند کار سختی است. باور عمومی بر این است که شکل گیری این صخره ها به دلیل شرایط آب و هوایی است. با الی گشت همراه باشید تا از این شگفتی طبیعی بیشتر بدانید

مطالب مرتبط:
در روسیه به کجا برویم
ناگفته هایی از روسیه
صخره های منپاپانر

 نام این صخره ها منپاپانر است که به زبان مانسی (زبان مردم قسمت هایی از روسیه) به معنی کوه کوچک خدایان می باشد. این صخره ها که یکی از ۷ عجایب روسیه هستند در خارج از این کشور چندان معروف نیستند و به دلیل ارتفاع زیاد و شکل منحصر بفرد خود همیشه به عنوان چالشی برای صخره نوردان بوده اند. بر طبق یک افسانه قدیمی روسی، شکل گیری این صخره ها وقتی اتفاق افتاد که یک قبیله روسی برای جنگ به سمت سیبری به راه افتاد و در آن هنگام با جادوی رئیس آن قبیله این صخره ها بوجود آمدند. همچنین عده ای معتقدند که این صخره ها توسط مردم مانسی ایجاد شده اما به نظر می آید که به احتمال زیاد این صخره ها از تاثیرات آب و هوا بوجود آمده اند. افسانه های زیادی که درباره این صخره ها در بین مردم مانسی، کوپی و روسی وجود دارد نشان دهنده این واقعیت است که این سنگ های غول پیکر ذهن مردم را از زمان گذشته به خود مشغول کرده است.

جاذبه صخره های منپاپانر روسیه

واقعاتی درباره شکل گیری صخره های منپاپانر

  • تعداد این صخره ها ۷ عدد است که بنام “هفت مرد قوی” هم شهرت دارند.
  • ارتفاع این صخره ها بین ۳۰ تا ۴۲ متر است.
  • این ستون ها از سنگ ساخته شده اند.
  • شکل گیری این صخره ها به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون سال پیش برمی گردد.

صخره های منپاپانر در کجا قرار دارند

این صخره ها در شمال کوه های اورال در منطقه جمهوری کومی روسیه قرار دارند. بعضی از گردشگران ترجیح می دهند که با هلیکوپتر به این ناحیه برسند، درحالی که برخی با قایق و بعضی پیاده به بازدید از این صخره ها می آیند.

بهترین زمان بازدید از صخره های منپاپانر

بهترین زمان برای بازدید از این صخره ها فصل زمستان است چون این ستون ها و چشم اندازهای اطرافش در برف و یخ پوشیده شده و بسیار زیبا هستند. به دلیل اینکه روسیه زمستان های سختی دارد بهترین زمان دیدن این صخره ها برای کسانی که برای اولین بار به این ناحیه می آیند ماه آگوست است.

صخره های ستونی

منبع: mapsofworld.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code