ماجراهای عجیب راجع به سفرهای فضایی که نمی دانید!

سفرهای فضایی در آینده

یکی از سوالات مهم و پر چالش ترین انگیزه ها راجع به سفرهای فضایی در آینده است که هر خون را در رگ های هر فردی به جوش و خروش می اندازد. همه افراد علاقه مند به سفر و البته آسمان، اخبار سفرهای فضایی را دنبال می کنند و چندان طولی نمی کشد که باید خود را برای خرید بلیط سفینه های فضایی در سفرهای فضایی آینده آماده نمایید. در سال های آینده دیگر سفرهای لوکس و پر هزینه برای خارج از جو زمین متداول می شود. افراد بسیاری را مشتاق سفر با سفینه های فضایی پیدا خواهید نمود. با این وجود سفرهای فضایی در آینده اطلاعات و مطالب بسیار جالبی دارند که شاید شما ندانید. دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله الی گشت برایتان بازگو می نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته اند.

سفرهای فضایی در آینده

اولین فضانوردان مریخ زودتر از آنچه که تصور کنید راهی می شوند!

مطالب مرتبط:
احداث اولین پارک گردشگری فضایی در دامغان تا پایان سال
اولین کشور فضایی که بیش از ۱۰۰ هزار شهروند دارد!
اولین هتل فضایی جهان طراحی شد

بر اساس تمام امکانات و اقدامات اولیه ای که ناسا هم اکنون در حال انجام است، سفر به مریخ در اولویت قرار دارد. فضاپیما و مریخ نورد ناسا جدیدا وارد مریخ شد و تصاویر ماهواره ای که در مورد مریخ به دست آمده بود را واقعی تر نمود. همچنین یک هیات اعظامی به مریخ از تمام متخصصان قرار است که در سال های آینده به مریخ سفر کنند. این دانشمندان، فضانوردان و تکنیسین هایی که در طی این سال ها در حال آموزش هستند، سفری بی بازگشت را تجربه خواهند نمود تنها به این دلیل که در مریخ شرایط زندگی انسان را فراهم نمایند. با این حال از خود پرسیده اید برای چی؟ قرار است که انسان ها روزی بر روی مریخ زندگی کنند. اما فکر می کنید در چه سالی این آرزو محقق می شود؟

بر اساس حرف های ناسا قرار شده است که انسان ها در سال ۲۰۳۳ به مریخ برای زندگی بروند. در نتیجه اولین سفرهای فضایی در آینده ای کمتر از دو دهه دیگر رخ خواهد داد. ناسا به همین منظور یک سیستم پرتاب فضایی جدید را طراحی و راه اندازی نموده است. این حرکت اولین قدم در راه رسیدن به این هدف است. انرژی که برای پرتاب این موشک ها در تنها ۲ دقیقه رها می شود به اندازه انرژی مصرفی ۹۲ هزار خانه در طول یک روز است. به هر صورت باید منتظر خبرهای خوب راجع به سفرهای فضایی در آینده باشید.

فضانوردان مریخی

تاکسی سرویس های فضایی

در این میان که ناسا مقدمات سفر به مریخ و در مجموع سفرهای فضایی در آینده را فراهم می آورد، شرکت های بسیاری به دنبال سرمایه گذاری در این زمینه هستند. چهار شکرت بزرک دنیا می خواهند که اولین شرکتی باشند که تاکسی سرویس های فضایی را برای سفر به فضا ارائه می دهند. این چهار شرکت شامل شرکت بوئینگ (Boeing)، شرکت اون ماسکس اسپیس (Elon Musk’s SpaceX)، جف بزوسز بلو ویرجین (Jeff Bezos’s 
Blue Origin) و شرکت ریچارد برانسونز ویرجین گالاکتیس (Richard Branson’s Virgin Galactic) هستند. اولین پروازهای فضایی به احتمال زیاد به لبه فضا نزدیک خواهد بود – بیش از ۱۰۰ مایل بالاتر از زمین – جایی که گردشگران می توانند بدون وزن باشند و از منظره زمین و فضا لذت ببرند.

در این صورت باید به کلمه گردشگری فضایی و گردشگران فضایی کم کم عادت کنید. اگر شما هم می خواهید سوار سفینه های فضایی برای چنین سفری شوید، خود را برای شوک قیمت و هزینه آن آماده کنید! مثلا شرکت ویرجین گالاکتیس اعلام کرده است که هزینه یک بلیط برای هر نفر در یک بار سفر ۲۵۰ هزار دلار خواهد بود. با این وجود حدود بیشتر از ۷۰۰ نفر از سراسر دنیا برای سفرهای فضایی در آینده ثبت نام کرده اند.

سفرهای فضایی در آینده-تاکسی های فضایی

تلفن فضایی

به زودی قادر خواهید بود که د رفضا از تلفن هم استفاده کنید. به هر حال کسانی که در سفرهای فضایی در آینده شرکت می کنند، شاید بخواهند که با عزیزان خود بر روی زمین تماس بگیرند و صحبت کنند. پس نیاز به تلفن فضایی خواهند داشت.

اما جالبترین موضوع در این مورد این است که این امکان از سال آینده رخ می دهد. از سال آینده می توانید یک تماس تلفنی از فضا داشته باشید. یک شرکت آلمانی با شرکت نوکیا برای ساخت اولین شبکه ماهواره ای ۴G در ماه در سال ۲۰۱۹ همکاری کرده است. در نتیجه این همکاری و ساخت این سیستم، فضانوردان خواهند توانست از فضا فیلم هایشان را به خانه و گوشی های موبایل ارسال کنند. شرکت های دیگر در حال برنامه ریزی برای ساخت نقشه های ماهواره ای هستند که تا اینترنت را برای همه مردم در زمین به رایگان فراهم نمایند.

سفرهای فضایی عوارض بسیار دارند

در حالی که بسیاری از افراد برای سفرهای فضایی در آینده ثبت نام کرده اند و برای رسیدن به آن روز لحظه شماری می کنند، باید با این موضوع هم کنار بیایند که این سفر عوارض جانبی بسیاری دارد. بر اساس تحقیقات میکروگرانشی، توده استخوانی و عضلانی خود را از دست خواهید داد. همچنین خون شما نیز در رگ هایتان حرکت عادی سابق را ندارد. در نتیجه کار قلب سخت تر می شود و قبل تحت فشار قرار می گیرد. خون شما همانند بدنتان شناور خواهد بود و چون گرانشی وجود ندارد، به سختی در رگ ها جریان می یابد. شما همچنین در این سفرها به مقدار قابل توجهی در معرض اشعه قرار خواهید گرفت. ناسا تخمین زده است که حداقل هر فضانورد در معرض تابش اشعه X به میزانی قرار می گیرد که انگار ۱۵۰ بار از قفسه سینه اش عکسبرداری شده است.

مضرات سفرهای فضایی در آینده

فضا باعث مشکلات بینایی می شود

یکی دیگر از چالش های فیزیکی که بیش از نیمی از فضانوردان آمریکایی از آن رنج می برند، مشکلات بینایی است که به دلیل پروازهای طولانی مدت در ایستگاه فضایی رخ می دهد. محققان می گویند این مسائل می تواند به تغییرات مایع در بدن مربوط باشد که باعث اعمال فشار بر روی اعصاب چشم می شود. این فشار نیز می تواند به طور مداوم شکل حدقه چشم را مسطح کند.

بهتر شدن پوست

از مزیت های خوب سفرهای فضایی در آینده تاثیری است که بر روی پوست شما می گذارد. پس از حدود یک ماه زندگی در فضا، پسوت خشن و زبر پاهایتان آنقدر نرم همانند کف پای یک نوزاد می شود. تمام لایه های پوست مرده از روی پوستتان جدا می شود. آیا می توان سفرهای فضایی در آینده را به چشمه جوانی تشبیه کرد؟ محققان DNA فضانورد اسکات کلی را پس از سفرشان بررسی کردند و متوجه شدند که بعد از گذشت ۳۴۰ روز طول کروموزم هایش بزرگتر از قبل شده است. در صورتی که ما زمانی که پیر می شویم طول کروموزوم هایمان کوتاه تر می شود. هر چند در این مورد تحقیقات بسیاری لازم است اما این سوال را پیش می کشد که آیا سفرهای فضایی در آینده روند پیری را کند می کند؟ هم اکنون سوسن بیلی دکترای دانشگاه دولتی کلرادو در این زمینه در حال انجام تحقیقات مفصلی است.

سفرهای فضایی در آینده-بهتر شدن پوست

قد بلند شدن با سفرهای فضایی

از دیگر مزیت ها و آثاری که سفرهای فضایی بر روی بدن مسافران فضایی دارد، قد بلندتر شدن آن هاست. به دلیل اینکه جاذبه در فضا و سفینه های فضایی وجود ندارد، کشش شما بر روی پاهایتان کمتر شده، ستون فقراتتان صاف می ایستد و در نهایت به قدتان افزوده می شود. همین اتفاق برای فضانوردان افتاده است. متاسفانه این موضوع را در برگشت به زمین باید فراموش کنید. چرا که تا پایتان به زمین برسد دوباره به همان قد قبلی خود بازمی گردید.

اقامت در فضا

یک شرکت ایالات متحده به نام اوریون اسپن (Orion Span) به تازگی شروع به رزرو هتل فضایی لوکسی کرده است که تا سال ۲۰۲۲ افتتاح می شود. شما با پرداخت مبلغ ۹٫۵ میلیون دلار، می توانید برای سفر ۱۲ روزه به این هتل فضایی و البته تمرین ۳ ماهه قبل از سفر خود را آماده نمایید. آژانس فضایی روسیه همچنین یک مدل هتل فضایی را ساخته است که به ایستگاه فضایی بین المللی متصل خواهد نمود و در سال ۲۰۲۱ آماده به فعالیت خواهد بود.

سفرهای فضایی در آینده-قد بلندتر شدن

خود را برای پوشیدن لباسی سنگین آماده نمایید

لباس فضایی که توسط ناسا طراحی و استفاده می شود، یکی از معضلاتی است که در زمینه سفرهای فضایی در آینده قرار دارد. این لباس فضایی وزنی حدود ۲۸۰ پوند یعنی حدود ۱۲۷ کیلو دارد و شما باید آن را بپوشید. با این حال نگران نباشید. این لباس بر روی زمین چنین وزنی دارد. زمانی که در فضا قرار می گیرید، وزن آن به صفر می رسد.

بستنی واقعی در فضا بخورید

در سفرهای فضایی در آینده می توانید از میان حدود ۲۰۰ غذا انتخاب کنید اما “بستنی فضانوردی” یک اسطوره بین کهکشانی است. مواد غذایی و طعم بستنی واقعی را در فضا می توانید داشته باشید. با این وجود تنها غذایی که در فضا نخواهید داشت و نمی توانید بخورید نان است. در سال ۱۹۶۵، دو فضانورد ناسا یک ساندویچ گوشت گاو تهیه کردند و با خود به فضا بردند اما این ساندویچ نابود شد و خطری ایجاد کرد که باعث آسیب رسیدن به تجهیزیات پروازی شد. دانشمندان هنوز در حال تحقیق بر روی این اتفاق عجیب و غریب هستند.

لباس های فضایی

بطری های آب نوشیدنی

در حقیقت ابی که شما در فضا خواهید نوشید از تصفیه و فیلتر شدن عرق و باقی مایعات خارج شده از بدنتان خواهد بود. این موضوع چندان دلچسب نیست اما در سال ۲۰۰۸، بیش از ۲۲،۵۰۰ پوند آب از خدمه ایستگاه فضایی بازیافت شده است.

منبع: rd.com

کشف چنگالی ترسناک و غول پیکر که دانشمندان را شوکه کرد! + تصویر
رستورانی که آن را با گلفروشی اشتباه می گیرید!
تنها نقطه از جهان که برای هیچ کشوری نیست!+ تصویر
۱۸ مورد از سخت ترین زبان های دنیا!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code