بلیط هواپیما

سفری ارزان به دبی

راهکارهایی برای کاهش هزینه ها در سفر به دبی

امروزه شهر دبی اصلی ترین محل توقف و تعویض پرواز برای مسافرانی است که از خطوط هوائی امارات یا الاتحاد استفاده می کنند که البته این گروه از مسافران پرواز الاتحاد در ابوظبی توقف کرده و به سادگی قادر به آمدن به دبی هستند. با گشت زدن در این شهر، از قیمت بالای همه چیز از کرایه تاکسی گرفته تا هزینه خوردن شام یا خرید مواد اولیه شگفت زده خواهید شد. در این شرایط متوجه می شوید که شایعاتی که در این رابطه شنیده بودید درست بوده و دبی شهر گرانی محسوب می شود. البته باید در نظر داشت که در این شهر هم مانند همه نقاط دنیا (احتمالا به استثنای برمودا) راه های زیادی برای صرفه جویی و کاهش هزینه ها وجود داشته و می توان با رعایت این موارد، هزینه ها را کاست. الی گشت در این نوشتار قصد دارد تا به شما راهکارهایی برای کاهش هزینه در دبی ارائه دهد:

مطالب مرتبط:
در دبی همزمان با خرید، تفریح کنید
در دبی به رایگان خوش بگذرانید
brunch in dubai

غذاهای ارزان پیدا کنید:

غذاهای ارزان (brunch ) یکی از توصیه هایی است که در دبی می تواند به کاهش هزینه های شما کمک کند. روزهای جمعه در این کشور به طور سنتی بوفه های غذا و نوشیدنی نامحدود ارائه می شود. البته در همه جای دبی این خدمات ارزان نبوده و در برخی جاها باید ۱۹۰ دلار پرداخت کنید. پس بهتر است پیش از پیدا کردن محل مورد نظر خود، درباره آن تحقیق کنید. برای نمونه Tenth Street با ارائه بوفه ۸۰ دلاری گزینه مناسبی محسوب شده و Warehouse, Rock Bottom و Waxy O’Conners نیز از دیگر گزینه های ارزان محسوب می شوند. یکی دیگر از گزینه های پیش روی شما نیز استفاده از راهنمایی های افراد عضو سایت Couchsurfing است که در دبی زیاد هستند.

dubai metro

از مترو استفاده کنید:

اگرچه متروی دبی چندان گسترده نیست و تنها بخش هایی از مرکز شهر، مناطق ساحلی، فرودگاه و شهر قدیم را پوشش می دهد اما شما می توانید با پرداخت تنها ۸ درهم برابر با ۲ دلار با آن سفر کنید که بسیار ارزان تر از تاکسی است. اگر هم مجبور هستید به بخشی از شهر بروید که تحت پوشش مترو نیست، بهتر است با مترو به نزدیک ترین ایستگاه به مقصدتان رفته و سپس از تاکسی استفاده کنید. به این ترتیب مبلغی معادلی ۳۰ درهم یا ۸ دلار را پس انداز خواهید کرد.

The Entertainer Dubai

از خدمات انترتاینر(Entertainer) استفاده کنید:

انترتاینر یک مجله است که در بسیاری از نقاط جهان از جمله دبی (و حتی مالدیو) فعالیت کرده و معمولا تخفیف های ویژه ای برای هتل ها، رستوران ها و فعالیت های گردشگری ارائه می کند. از طریق این مجله می توانید در بسیاری از مراکز گردشگری، رستوران ها ، کلوپ ها، پارک ها  و …  تخفیف های خوبی دریافت کنید. این مجله در سوپرمارکت ها و کتاب فروشی های دبی وجود داشته و همچنین می توانید آن را از طریق آنلاین خریداری کنید یا اپلیکیشن آن را که ۴۴۵ درهم امارات یا ۱۲۱ دلار قیمت دارد، خریداری و از خدمات ان استفاده کنید.

از خدمات گروپون (Groupon) استفاده کنید:

گروپون یک  شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی است، که در زمینه خرده فروشی آنلاین، معامله و خرید و فروش اینترنتی فعالیت می کند. در شهر دبی شما می توانید تخفیف های متعددی را توسط این شرکت دریافت کنید. برای این کار بهتر است به وب سایت این شرکت مراجعه کرده و از تخفیف های آن اطلاع پیدا کنید.

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در دبی
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در دبی
معرفی هتل جمیرا کریک سایت دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل جمیرا کریک سایت دبی | ۵ ستاره
سیستم حمل و نقل در دبی چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در دبی چگونه است؟
معرفی هتل عربین پارک دبی | ۳ ستاره
معرفی هتل عربین پارک دبی | ۳ ستاره