بلیط هواپیما

۵ جاذبه ی پر طرفدار در جاکارتا

معرفی ۵ جاذبه ی دیدنی جاکارتا، اندونزی

بیشتر افراد وقتی اسم اندونزی را می شنوند جاکارتا را مجسم می کنند. پایتخت شلوغ اندونزی و یکی از زیباترین شهرهای این کشور. برای عده ای هم نام اندونزی یاد آور جزیره ی رویایی بالی است. اما جاکارتا و بالی از جهات بسیار زیادی با هم تفاوت دارند. آرامش جزیره ای بالی با شلوغی و رفت و آمد های شهر جاکارتا کاملا در تضاد است. سفر به جاکارتا تجربه ی واقعی تری از سبک زندگی مردم اندونزی را به شما می دهد . با الی گشت همراه باشید تا با ۵ جاذبه ی برتر شهر جاکارتا آشنا شوید.

جاکارتا

۱- بنای یادبود ملی (National Monument)

مطالب مرتبط
جزیره خدایان در بالی اندونزی + ویدیو
فرهنگ جالب یکی از کهن ترین اقوام اندونزی

این بنای عظیم و باشکوه از نماد های اصلی این شهر است که در میدان زیبای مردکا (Merdeka) واقع شده است. این بنای ۱۳۲ متری، به عنوان نماد و یادبودی برای احترام به درگیری اندونزیایی ها برای کسب استقلال و خودمختاری ساخته شد که در سراسر این کشور احترام خاصی دارد. جدا از معماری زیبای یادبود ملی، می توانید از دیدن منظره ی تمام شهر از بالای این برج لذت ببرید.

یادبود ملی

۲- میدان مردکا (Merdeka Square)

میدان مردکا یکی از دیدنی های اصلی شهر جاکارتا است که یک کیلومتر وسعت دارد. در مرکز این فضای باز نیز یادبود ملی واقع شده است. اطراف این بنای معروف با پیاده رو ها، فضای سبز و آبشار های تزئینی احاطه شده است. در سفرتان به جاکارتا حتما کفش های مخصوص پیاده روی تان را بردارید و در این میدان زیبا قدم بزنید.

میدان مردکا

۳- هزار جزیره (Thousand Islands)

هزار جزیره جاکارتا مجمع الجزایری است که در کرانه ی شمالی این کشور واقع شده است. این جزایر فرصت های بسیاری را در اختیار افرادی می گذارد که می خواهند تجربه ای خارج از حد و مرزهای شهری را در نزدیکی پایتخت این کشور به دست بیاورند. در این جزیره می توانید رستوران های فوق العاده ، ریزورت (متل) های زیبا و خط ساحلی خیره کننده ای را به همراه سواحل طلایی منحصر به فرد در آن ببینید. این جزایر بهترین مقصد برای کسب آرامش و لذت بردن از آفتاب اندونزیایی به شمار می آیند.

هزار جزیره

۴- مینی پارک تامان ( Taman)

اگر می خواهید درکی واقعی از فرهنگ اندونزی و زندگی روزمره مردم بومی آن به دست بیاورید  مقصدی بهتر از مینی پارک تامان پیدا نمی کنید. این پارک ۲۵۰ هکتاری تعداد زیادی از میراث فرهنگی و سنت های اندونزی را در غرفه های مختلف به نمایش گذاشته است. همچنین در این پارک می توانید مجسمه های مینیاتوری از مجمع الجزایر اندونزی، ماشین کابلی، سینمای آی مکس ( IMAX) و تئاتر سنتی را ببینید که با جزئیات زیاد به زیبایی ساخته شده اند.

مینی پارک تامان

۵- مسجد استقلال (Istiglal Mosque)

مسجد استقلال به عنوان بزرگترین مسجد جنوب آسیا، بدون شک از جاذبه های مهمی است که باید در قلب شهر جاکارتا ببینید. این مسجد در سال ۱۹۷۸ میلادی با ظرفیت ۲۰۰ هزار نفر ساخته شد و شامل چندین مناره ی تزئینی و حیاطی ساخته شده از سنگ مرمر است. دیوارهای فضای داخلی این مسجد با علائم و نشانه های اسلامی و خطاطی عربی تزئین شده است. مسجد استقلال یکی از زیباترین جاذبه های جاکارتا است که به شما حس خاصی از شکوهمندی را القا می کند.

مسجد استقلال
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
خریدی ارزان در مراکز خرید بالی
خریدی ارزان در مراکز خرید بالی
معرفی هتل کنراد بالی | ۵ ستاره
معرفی هتل کنراد بالی | ۵ ستاره
راهنمای سفر به جاکارتا در اندونزی
راهنمای سفر به جاکارتا در اندونزی