بلیط هواپیما

سفر به روسیه در زمستان

در زمستان به روسیه برویم

روسیه به داشتن زمستان های سرد و سخت معروف است و تعجبی ندارد که افراد زیادی در زمستان به روسیه سفر می کنند، سفر به روسیه در زمستان بسیار لذت بخش است و به شما شانس این را می دهد که روسیه واقعی را در این فصل حس کنید. جذابیت و فضای خاص زمستانی این کشور تجربه ای منحصربفرد و فراموش نشدنی ست، با الی گشت همراه باشید می خواهیم کمی درباره زمستان های روسیه صحبت کنیم .

مطالب مرتبط:
ناگفته هایی از روسیه
سفر به شهر جوان روسیه

همه جا یخ زده است

واقعا زمستان روسیه هوا خیلی سرد است و اگر می خواهید از لحظات خود در آنجا لذت ببرید باید از قبل آمادگی فیزیکی و روحی داشته باشید. زمستان سخت در جنگ به روسیه کمک کرد تا بتواند ناپلئون فرانسه را در سال ۱۸۱۲ و هیتلر را در سال ۱۹۴۱ شکست دهد. در مسکو دمای هوا به منفی ۳۰ درجه سانتیگراد می رسد اما دما متغیر است و هر روز تغییر می کند، زمستان در سن پترزبورگ در مقایسه با مسکو کمی گرمتر است، دمای هوا در سیبری و شمال روسیه هم به منفی ۵۰ و منفی۶۰ درجه می رسد که بینهایت سرد است، تاکنون کمترین دمای هوایی که در روسیه ثبت شده منفی ۶۷٫۸ بوده که برای شهر ورخویانسک در سال ۱۸۹۲ بوده است.

زمستان روسیه

نکاتی که باید بدانیم

  • حتما در طول سفر با خود کاپشن گرم، کلاه، شال گردن و دستکش داشته باشید.
  • هوا در زمستان کمتر روشن است و در قسمت اروپایی روسیه حدود ساعت ۴ عصر هوا تاریک می شود، کوتاهترین طول روز در ۲۲ دسامبر اتفاق می افتد و بعد از آن روزها بلندتر می شود.
  • بهترین چیز درباره سفر به روسیه در زمستان این است که از ازدحام و شلوغی گردشگران خبری نیست و بهترین زمان برای بازدید از موزه های مسکو و سن پترزبورگ است بدون اینکه مجبور باشید در صف های طولانی بایستید.
  • با سفر به روسیه در زمستان پول کمتری خرج می کنید چون زمستان به عنوان فصلی خلوت در نظر گرفته می شود و شما می توانید پروازهای ارزان تر و هتل های بهتر و کم قیمت تری پیدا کنید.

به کجای روسیه بروید؟

مسکو و سن پترزبورگ  شهرهایی از روسیه هستند که حتما باید از آن ها دیدن کنید اما شهرهای بسیار خوب دیگری هم وجود دارند که برای سفر مناسب می باشند در زیر میخواهیم این شهرها را معرفی کنیم:

شهرهای بخش اروپایی روسیه

  • آرخانگلسک: آرخانگلسک شهری است که در شمال ناحیه اروپایی روسیه واقع شده و از قدیمی ترین بنادر این کشور است و از آن به دروازه روسیه به سمت قطب شمال هم نام می برند. معروف ترین جاههای دیدنی این شهر موزه دریای شمال و ساختمان گستینی است که قدیمی ترین ساختمان این شهر می باشد.
آرخانگلسک روسیه
  • کازان: کازان شهری منحصر بفرد است که در آن فرهنگ و مذهب شرق و غرب با هم ترکیب شده است، پایتخت مسلمان روسیه و مرکز فرهنگی تاتار است، قلب این شهر کرملین کازان هست که حتما در سفر خود به این شهر از آن دیدن کنید.
کازان روسیه
  • مورمانسک: مورمانسک یکی از بزرگ ترین بنادر روسیه است، این شهر بناهای تاریخی زیادی ندارد اما همچنان ظاهر خاص خود را حفظ کرده است دلیل اصلی بازدید از این شهر در زمستان دیدن شفق شمالی است.

شهرهای شرق روسیه

  • کراسنویارسک: یکی از بزرگ ترین شهرهای سیبری با جمعیت بیش از یک میلیون نفر است، در بالای کوه یک پل راه آهن زیبایی دارد که از جاذبه های این شهر محسوب می شود و آنجا چشم انداز زیبایی از شهر هم دارد.

منبع: russianblogger.me

رنگین کمان عجیبی که در آسمان برعکس می شود + تصاویر
رنگین کمان عجیبی که در آسمان برعکس می شود + تصاویر
راهنمای سفر به تورنتو
راهنمای سفر به تورنتو
دریاچه افسون شده غربی در هانگژو چین
دریاچه افسون شده غربی در هانگژو چین
کلیسای لا سئو، یکی از بهترین دیدنی های بارسلونا
کلیسای لا سئو، یکی از بهترین دیدنی های بارسلونا