برای آن ها که می خواهند به سریلانکا سفر کنند

سفر به سریلانکا

بسیاری از افراد فکر می کنند که برای سفر به یک کشور فقط مطالعه در مورد جاذبه های گردشگری آن مقصد کافیست، در صورتی که اگر نکاتی را راجع به مقصد بدانیم، قطعا سفر بهتری خواهیم داشت. در این نوشتار از الی گشت می خواهیم ۱۰ نکته ی ساده اما ضروری را که برای سفر به سریلانکا لازم است بدانید، در اختیارتان قرار دهیم. با ما باشید:

سفر به سریلانکا

برای آهسته حرکت کردن آماده شوید

مطالب مرتبط:
قلعه سیگیریا، جاذبه تاریخی سریلانکا
گال، شهر اروپایی سریلانکا!

اگر چه حمل و نقل در کشور سریلانکا به نسبت گذشته بسیار بهتر شده است اما هنوز هم ممکن است گاهی با مشکلاتی روبر شوید. یکی از مرسوم ترین وسایل حمل و نقل در این کشور توک توک است که مخصوصا در مسیرهای کوهستانی و یا گذر از مرزعه های چای بسیار گزینه ی خوبی است، با این حال منتظر این باشید که به سرعت به مقصدتان نرسید.

حمل و نقل در سریلانکا

برای آرامش بروید نه دیوانگی!

اگر دوست دارید تا هم با طبیعت زیبا و دست نخورده روبرو شوید  هم از شلوغی های اذیت کننده ی  مردم  توریست ها به دور باشید سریلانکا ر ا انتخاب کنید. اگر دوست دارید تا با مردم سریلانکا بیشتر گرم بگیرید و آشنا شوید، به جای اقامت در هتل سعی کنید در یکی از مهمان خانه هایی که به صورت خانوادگی اداره می شوند و تعدادشان هم اصلا کم نیست، اقامت کنید.

به شمال کشور بروید و از جمعیت فرار کنید

به طور کلی کشور سریلانکا به اندازه ی جایی مانند تایلند شلوغ پلوغ نیست اما اگر دوست دارید تا حتی از آن جمعیت هم فرار کنید و به معنای واقعی سکون را تجربه کنید، به استان شمالی این شور بروید، جایی که در آن نه خبری از امکانات مدرن و گردشگران است و نه هتل های خارجی و فقط سواحل دیدنی است و سواحل دیدنی…

سواحل سریلانکا

غذاهای محلی را فراموش نکنید

یکی از خوبی های سفر به سریلانکا تست غذاهای بسیار خوشمزه ی آن هاست. سریلانکایی ها غذای خوشمزه ای دارند پس تا می توانید خودتان را تحویل بگیرید! (یعنی از غذاهای محلی شان میل کنید!) بیشترین مواد تشکیل دهنده ی این غذاها را آرد و برنج تشکیل می دهد. برنج و کاری و کوتو روتی، ۲ نمونه از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای سریلانکاست. شاید مثل دیگر کشورهای شرقی آسیا، در سفر به سریلانکا هم منتظر غذاهای خیابانی و دکه های غذایی باشید اما دقیقا این، یکی از مواردی است که در سریلانکا به چشم نمی خورد.

غذاهای سریلانکایی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد