سفر به سوئیس؛ سرزمین اسکی و کوهستان‌های دلفریب

_lucerne

در سفر به سوئیس موارد بسیاری توجه شما را جلب می کند.

مانند هر کشور دیگری که به یکی از مواهب طبیعی یا داشته‌های اقلیمی‌خود مشهور است کشور سوییس هم به کوهستان‌های بکر و پوشیده از برف خود شهرت دارد که همه ساله ورزشکاران و گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می‌کند. این کشور که تلفیقی از فرهنگ ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی را در خود دارد با این حال هویت نیرومندی دارد که باعث می‌شود گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان علاقه مند باشند که از این کشور جذاب دیدن کنند.

البته در حوزه صنعت نام این کشور با تکنوژی قدیمی ‌و بسیار دقیق ساعت سازی هم همراه است که البته در این باره کشورهایی چون ژاپن به رقبایی جدی برای آن تبدیل شده اند.

این کشور علاوه بر این‌ها به خاطر شهرهای زیبا و مناظر چشم نوازش هم شهرت دارد که در عین زیبا بودن نمادهایی باستانی را نیز در خود دارند. مراتع کوه‌های آلپ که معمولا در تولیدات سینمایی و حتی کارتون‌های کودکان بسیار دیده می‌شونداز دیگر نکات قابل ذکر این کشور است.

در ادامه به معرفی بخش‌هایی از دیدنی‌های این کشور اقدام می‌کنیم. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سوییس و جاذبه های طبیعی سحرانگیز
نکات مهمی از کشور سوئیس

appenzell

لوسرن شهر سنت‌ها، نماها، رنگ‌ها

شهر لوسرن و دریاچه لوسرن (Lucerne and Lake Lucerne)در کشور سوییس از جمله دیدنی‌هایی است که نباید آن را فراموش کرد. این شهر سرشار از از میادین سنتی، بناهای تاریخی، نماهای رنگ شده و خیابان‌های باریکی است که مملو از فروشگاه‌های سنتی است که کالاهای سنتی را به فروش می‌رسانند.

این شهر به خاطر پل‌های قرون وسطایی خود هم شهرت دارد که البته به خاطر اهمیتی که از نظر تاریخی دارند به خوبی محافظت شده اند. یکی از آنها قدمتی تا سال ۱۳۳۳ دارد. حتماً از دریاچه لوسرن هم بازدید کنید. این دریاچه، دریاچه ای بزرگ و با شکلی عجیب است که در میان کوه‌های سر به فلک کشیده قرار گرفته است و اغلب آن را به آبدره‌های مشهور نروژ تشبیه می‌کنند.

پارکی در قله‌های پرشکوه و جنگل‌های انبوه آلپ

با این که سوییس فقط یک پارک ملی دارد اما این پارک بسیارمنحصربه فرد است. پارک ملی سوئیس (Swiss National Park)بخشی از ذخیره زیست کره یونسکو است و پر از چشم اندازهای زیبا، حیات وحش و ۸۰ کیلومتر مسیری است که بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق این مسیر محیط زیست آلپی محافظت شده را مشاهده کنند. رودهای فیروزه ای وحشی و خروشان، قله‌های پرشکوه و جنگل‌های انبوه آلپ مکان‌هایی هستند که باید انتظار دیدنشان را داشته باشید.

وارد قصه‌های پریان شوید

به قصر شیلون (Chateau de Chillon)که پا می‌گذارید انگار می‌خواهید وارد قصه‌های پریان شوید. دریاچه ژنو یکی از زیباترین و معروف ترین دریاچه‌های دنیاست. در این قصر ومحیط اطراف آن می‌توانید یکی از زیباترین مناظر قصرهای کنار آب را مشاهده کنید.

این قصر که در واقع قلعه ای قرون وسطایی است، کنار دریاچه ژنو و روی جزیره ای صخره ای قرار گرفته است و چشم اندازهای شگفت انگیزی هم بیرون و هم در درون قلعه دارد.

این قصر تاریخی و بسیار مهم در طول سالیان بسیار و به مدت هزار سال تاریخ را به صورت کاملا بکر در خود حفظ کرده است. قلعه ای که به نقاشی‌های هنرمندان و آثار نویسندگان متعددی همچون ژان ژاک روسو و لرد بایرون الهام بخشیده است. اگر به این قصر سری بزنید دلیل این همه اهمیت را درک خواهید کرد.

یک دهکده آلپی که ورود اتومبیل ممنوع است

زرمات و ماترهورن (Zermatt and the Matterhorn) یک دهکده آلپی بدون خودرو است که هم به خاطر زیبایی کارت پستالی‌اش معروف است و هم به خاطر این که به ماترهورن خیلی نزدیک است . این دلایل باعث شده است که این دهکده د رمیان گردشگران بسیار محبوب باشد.

شیب‌های تند این کوه معروف زمانی کوهنوردان را می‌ترساند اما مردان مبارزی که همیشه به دنبال فتح آن بودند بالاخره پس از اولین تلاش موفق شدند در سال ۱۸۶۵ این قله را فتح کنند.

از آن به بعد  کوهنوردان شجاع و جسور زیادی توانستند به این قله برسند. این ناحیه یکی از زیباترین جاذبه‌های سوئیس محسوب می‌شود و البته این چشم انداز زیبا قیمتی هم دارد: اقامت در زرمات یکی از گران ترین اقامت‌ها در این کشور محسوب می‌شود.

منطقه ای که فرهنگ قدیم سوییس در آن نفس می‌کشد

در کشور سوئیس همچنین یک ناحیه زیبا و دلپذیر به نام اپنزل (Appenzell)وجود دارد که مکانی فرهنی و سنتی به شمار می‌رود. در این منطقه تقریبا فرهنگ کهن این کشور هنوز به طور کامل زنده است. این منطقه فقط ۶۶ مایل مربع مساحت دارد ولی سرشار از فرهنگ غنی این مرز و بوم است. فرهنگی که نمونه آن را در کشورهای دیگر آن را نمی‌یابید. این ناحیه در میان کوهستان‌های اطراف محصور شده و دهکده‌های خوش منظره روی تپه‌ها مانند نقطه‌هایی دیده می‌شوند و موسیقی بومی ‌و رقص سنتی هنوز هم در این منطقه رواج دارد. حتماً پنیر اپنزلر که یکی از خوشمزه ترین پنیرهای دنیاست را باید بچشید.

شهر قدیمی ‌برن Bern Old Town یکی از شهرهای زیبای سوئیس است که خیابان‌ها و کوچه‌های قرون وسطایی اش باعث شده است که این منطقه بتواند عنوان میراث جهانی یونسکو را به دست آورد. در این شهر قدیمی‌زمان به آهستگی سپری می‌شود و بومی‌ها اصلاً عجله ای برای انجام کارهایشان ندارند. در این شهر شما شاهد راهروهای سرپوشیده، آبنماهای جادویی، کوچه‌های سنگفرش شده و معماری سنتی خواهید بود که همه اینها در میان تپه‌ها و یخرود Aare  قرار گرفته اند.

یک دهکده آلپی با کلبه‌های ساخته شده از چوب

منطقه ونگن (Wengen) نمونه ای کامل از یک دهکده آلپی است که کلبه‌های چوبی سنتی در شیب‌های دره لوتربرونن قرار گرفته اند. در این دهکده هیچ خودرویی وجود ندارد و با انواع و اقسام هتل‌هایی که در آن وجود دارد، تقریباً یک گردشگاه محسوب می‌شود. در زمستان ارتفاعات بالا و مناظر دل انگیز آن، جمعیت اسکی بازان را به خود جذب می‌کند و در این وقت سال آنقدر اسکی باز به این دهکده می‌آید که جمعیتش ده برابر می‌شود. به این ترتیب این منطقه را می‌توان یکی از پرازدحام ترین مناطق گردشگری دنیا به شمار آورد.

طبیعتی که شما را یاد بهشت می‌اندازد

دریاچه یخ زده و برک اوسکینِن (Lake Oeschinen) از یخ‌های آب شده کوه‌های اطراف تغذیه می‌کند. منطقه ای زیبا و آرام که طبیعت دوستان می‌توانند در آن شنا کنند، کوه نوردی کنند و قایق رانی کنند و انواع تفریح‌هایی که با طبیعت آمیخته است را در آن تجربه نمایند.

محیط اطراف این دریاچه هم به خاطر گیاهان و حیوانات – ارکیده، کوشاد، گل یخ و گوسفندان و گاوهای در حال چرا، معروف است. طبیعت بکر این منطقه مردمانی را که به تازگی به آن قدم می‌گذارند بدون شک به یاد تعاریف و توصیف‌هایی می‌انداز که از بهشت می‌شود.

اینترلاکن (Interlaken)شهری بین دو دریاچه آلپی

خود این شهر جایی در لیست ما ندارد، ولی محیط پیرامون آن بسیار زیباست و ارزش بازدید را دارد. اینترلاکن در کوهپایه‌های زیباترین کوه‌های رشته کوه آلپ در کل سوئیس واقع شده است. مناظر آن نفس گیر است و کوه‌های اطراف پر از آبشار، دریاچه‌های یخی و مراتع سرسبز و انبوه آلپی است.

منطقه ای با خانه‌های چوبی

برینز (Brienz) یک دهکده سنتی واقع در وسط کوه‌های سر به فلک کشیده و درست در ساحل دریاچه نیلگون برینز است. به اینترلاکن نزدیک است و برای بازدید جای خوبی است. برای تجربه کمی‌رمانس به برونگاس (Brunngasse) سری بزنید که زمانی عنوان زیباترین خیابان اروپا را از آن خود کرده بود. در این منطقه اکثر خانه‌ها چوبی هستند و قدمت آنها به قرن هجدهم می‌رسد.

۶ مورد از جاذبه های دیدنی و غیر ساحلی برزیل
ناکورو، دریاچه ای با میلیون ها فلامینگوی صورتی در کنیا
معرفی هفت جزیره بی نظیر در کشور آلمان
نگاه کردن به این خانه افسردگی را درمان می کند! + تصاویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code