چطور سفر به گوا در ۵ روز را برنامه ریزی کنیم؟

برنامه سفر به گوا در ۵ روز

اکثر گردشگرانی که می خواهند زندگی در کنار دریا را در هند تجربه کنند، برنامه سفر به گوا در ۵ روز را برای خود می ریزند. شهر گوا از مقاصد گردشگری پر بازدید در هند است که به دلیل داشتن سواحل زیبا و ماسه های داغ خود،  همه ساله افراد زیادی به آن سفر می کنند. با این حال، این شهر تنها به دلیل آفتاب داغ، سواحل ماسه ای زیبا و مناظر دریایی اش، مشهور نیست. بلکه جاذبه های دیگری نیز دارد. از سافاری های حیات وحش تا پرسه زدن در محله های پرتغالی گرفته تا تفریحاتی همانند غواصی و قایق سواری را می توانید در سفر به گوا تجربه کنید. برای اینکه بتوانید از تمام این جاذبه ها لذت ببرید، برنامه سفر به گوا در ۵ روز را برایتان آماده نموده ایم که می توانید از آن در سفرتان استفاده کنید. برای خرید بلیط هواپیما گوا یا رزرو هتل در این شهر می توانید به سایت الی گشت بروید. همچنین اپلیکشن الی گشت امکان انجام تمام کارهای مربوط به سفر را برای شما، راحت تر می نماید.

برنامه سفر به گوا در ۵ روز

سفر به گوا در 5 روز

روز اول – ورود به گوا و بازدید از فرهنگ مردم گوا

مطالب مرتبط:
معرفی بهترین سوغاتی های گوا
معرفی بهترین بازارهای محلی گوا در هند!
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری گوا

پس از ورود به گوا، بهتر است که ابتدا از فرودگاه خود را به هتل برسانید. فرودگاه بین المللی گوا، فرودگاهی بزرگ بوده که به شما امکان دسترسی به مرکز شهر و هتل مورد نظرتان را با وسایلی همچون اتوبوس، تاکسی و مینی بوس فراهم می آورد. برای رفتن به بندر گوا با هر یک از وسایل حمل و نقل گفته شده که بخواهید، می توانید بروید. پس از اینکه اتاق خود را تحویل گرفتید، ناهار را در همان هتل سفارش دهید و خود را برای گشت و گذار در ماطق تاریخی و فرهنگی گوا آماده کنید. این کار شما را با حال و هوای گوا بیشتر آشنا کرده و کم کم آن حالت غریبگی را از شما دور می کند. در نتیجه تا هوا روشن است به عنوان یک گردشگر به دیدن کلیساها و بناهای تاریخی گوای قدیم یا ولها گوا (Velha Goa ) در سفر به گوا در ۵ روز بروید. این شهر تاریخی به نوعی پایتخت و مرکز اقامت گروه های پرتغالی در بین قرن های ۱۶ تا ۱۸ بود و تا زمان شیوع اپیدمی طاعون، همچنان شلوغ، پرطرفدار و مطرح بود. پس از آن، دیگر از رونق و محبوبیت افتاد. باسیلیکای بوم عیسی مسیح (Bom Jesus) که بقایای جسد سنت فرانسیس خاویار (Saint Francis Xavier) را در خود نگهداری می کند، حامی شهر گوا بوده و در میان دیگر کلیساهای گوا بسیار مشهور است.

پس در روز اول سفر به گوا در ۵ روز خود، حتما به دیدن آن بروید. همچنین کلیسای دیگری به نام سنت فرانسیس آسسی (Saint Francis of Assisi) کلیسای جامع شهر و کلیسای سنت کاترین (Saint Catherine )، کلیساهای برجسته دیگری در اینجا هستند که ارزش دیدن را دارند. همچنین علاقه مندان به فرهنگ نیز، باید در موزه هنر مسیحیت و موزه باستان شناسی که در محله قدیمی گوا قرار دارند، بازدید کنند. نگران نباشید. قرار نیست که تمام وقت خود را در این شهر زیبای ساحلی تنها به دیدن بناهای تاریخی بگذرانید. با این وجود، روز اول را به دیدن چنین جاذبه های تاریخی بروید تا در روزهای آتی شما را با دیگر جاذبه های گوا آشنا نماییم. برای شام نیز می توانید در همین محله قدیمی رستوران های هندی را پیدا کنید که پرسابقه بوده و غذاهای محلی هندی را تهیه می کنند. در اطراف بناها و کلیساهای قدیمی بگردید و هر رستورانی را که شلوغ تر یافتید، برای سفارش غذا انتخاب کنید.

کلیساهای گوا

روز دوم – گشت و گذار در منطقه شمالی گوا

هر چند ناحیه شمالی گوا سواحل ماسه ای آفتابی و پرطرفدار دارد اما ما در سفر به گوا در ۵ روز به شما زندگی شبانه شمال گوا را پیشنهاد می دهیم. این منطقه برای خرید سوغاتی و دیدن صنایع دستی مردم هند عالیست. چرا که بازارهای شناور و بومی به همراه بناهای معماری ارزشمندی در این ناحیه از شهر قرار دارد. سواحلی همچون کالانگوت و باگا (Calangute and Baga) اغلب، بسیار شلوغ هستند. بنابراین برای تفریحات ساحلی و لذت بردن از این مکان ها به سواحل ماندرم (Mandrem )، آسون (Aswem ) و مورجیم (Morjim) بروید. این سواحل بسیار خلوت تر از دو ساحل قبلی است که نام بردیم. همچنین اگر به دنبال ورزش های آبی همچون غواصی، شنا، قایق سواری و … هستید، می توانید به سینکوریوم (Sinquerim) و کاندولیم (Candolim) بروید. این دو ساحل برای چنین فعالیت هایی مناسب و عالی است. در این روز صبح را به گشت و گذار در هر کدام از سواحلی که نام بردیم بگذرانید.

در کنار ساحل استراحت کنید، قدم بزنید و در نهایت ناهار را در همان اطراف و از بین غذاهای دریایی سفارش دهید. پس از آن می توانید به دیدن قلعه های معروف گوا مانند قلعه آگوآدا (Aguada Fort) و قلعه چاپورا (Chapora Fort) بروید. این دو نقطه یکی از بهترین مناطق جاذب گردشگر است که به دلیل نزدیکی به ساحل کاندولیم (Candolim) و ویگیتور (Vagator) بسیار نزدیک است. اگر برنامه سفر به گوا در ۵ روز خود را به گونه ای بریزید که زمانی که به این ناحیه می آیید، روز چهارشنبه باشد؛ می توانید به دیدن چهارشنبه بازار در ساحل آنجونا (Anjuna Beach) بروید. در شب هنگام به کافه های گوا بروید و خوش بگذرانید.

سفر به گوا در 5 روز

روز سوم – بازدید از منطقه پرتغالی ها

در روز سوم از سفر به گوا برای ۵ روز به دیدن منطقه پرتغالی ها در گوا بروید. منطقه ای بسیار متفاوت از هند همانند فانتینهاس (Fontainhas) در پاناجی (Panaji) که بسیار شبیه به پایتخت و شهرهای اروپایی منتها در هند است. در میان کوچه های باریک این منطقه که با نماهای ظریف به سبک پرتغالی تزئین شده اند قدم بزنید. به ندرت می شنوید که ناحیه فانتینهاس (Fontainhas) در گوا را با منطقه بایرو آلتو (Bairro Alto ) در لیسبون مقایسه می کنند. در این ناحیه به راحتی می توانید به دیدن گالری های هنری بروید. اگر علاقه مند به هنر هستید به شما پیشنهاد می دهیم که به دیدن گالری گیتانجی (Gitanjali) بروید. در این گالری مجموعه ای از کارهای هنری هنرمندان بومی و خارجی به معرض نمایش گذاشته شده است.

از دیگر گالری هایی که پاتوقی برای هنرمندان است می توان به مرکز هنر ساناپارانتا (Sunaparanta) اشاره کرد. در این قسمت می توانید فست فود و غذاهای پرتغالی نیز سفارش دهید. همچنین برای خرید سوغاتی نیز می توانید به بازارهای این ناحیه در مغازه سیریو (curio shop) در ولها گوا بروید.

منطقه پرتغالی ها

روز چهارم – کند و کاو بیشتر در گوا  

این روز را به فعالیت های هیجانی در طبیعت بپردازید. اگر دوست دارید، به ساحل رفته و به ورزش های ساحلی بپردازید. یکی از جذاب ترین فعالیت هایی که در سفر به گوا در ۵ روز به شما پیشنهاد می دهیم، شرکت کردن در سافاری های حیات وحش و دیدن فیل ها و دیگر حیوانات بومی هند است. در سافاری جیپ منطقه مقدس و حفاظت شده حیات وحش باگوان ماهاویر (Bhagwan Mahavir) بروید. در اینجا جگوار هند و پرندگان بی شماری از جمله مرغ ماهی خوار را در کنار گله فیل های وحشی خواهید دید. همچنین اگر اهل تفریحات هیجانی و کمی آدرنالین هستید، به شما کایاک سواری بر روی رودخانه های گوا را پیشنهاد می دهیم. رودخانه هایی که از میان جنگل های انبوه و سرسبز گوا می پیچند و در نهایت به دریا می پیوندند.

در این ناحیه تورهای بسیاری برای دیدن حیوانات وحشی برگزار می شود. یکی از این تورها برای تماشای کروکودیل است. اگر علاقه مند به زندگی و دیدن کروکودیل ها در محیط طبیعی زندگیشان هستید، می توانید در تور کروکودیل که در کانال ها و باتلاق های کومبهارجوآ (Cumbharjua Canals ) برگزار می شود، شرکت کنید. همچنین تور تماشای دلفین ها نیز در سواحل گوا برگزار می شود.

سافاری در گوا

روز پنجم – تماشای سواحل جنوبی گوا و در نهایت بازگشت به خانه

در این روز به خود استراحت مطلق بدهید. بگذارید کاملا در آرامش سواحل جنوبی و شنی گوا حل شوید و استراحت کنید. سواحل جنوبی گوا، خلوت بوده و از سیل عظیم جمعیت گردشگران در آن خبری نیست. همچنین تبلیغاتی که برای این سواحل انجام می شود، کمتر است در نتیجه کمتر شناخته شده هستند. همین موضوع این سواحل را به مکانی ایده آل برای استراحت قبل از بازگشت به خانه خود و در سفر به گوا در ۵ روز تبدیل می کند. به سواحلی همچون ساحل آگوندا (Agonda) و ساحل پتنم (Patnem ) بروید. گردشگران کمتری در این سواحل قدم می زنند. همچنین از دیگر سواحلی که در اینجا مطرح هستند می توان به کولوا (Colva )، پالولم (Palolem )، بنایلیم (Benaulim ) و مجوردا (Majorda ) اشاره کرد. در بعضی از سواحل کافه هایی را پیدا می کنید که در روزهای خاصی جشن برگزار می کنند و بهترین مکان برای تفریح هستند.

برنامه سفر به گوا در 5 روز

در نهایت پس از انرژی گرفتن از محیط به هتل برگشته، وسایل خود را جمع کنید و برای برگشت به خانه به فرودگاه گوا بروید. سوغاتی های خود را فراموش نکنید. اگر سوالی نیز راجع به سفر به هند و دیگر جاذبه های این کشور شگفت انگیز دارید، می توانید به مطلب راهنمای سفر به هند و دیگر مطالب با موضوع این کشور مراجعه کنید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code