زیباترین مسیرها برای سفر جاده ای در ترکیه

سفر جاده ای در ترکیه

ترکیه کشوری زیباست که در بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته و دریاهای مختلف آن را احاطه کرده اند. همین موضوع باعث تنوع چشم اندازها و طبیعت و آب و هوای این کشور شده است و در هر گوشه از این کشور می توانید مناظر بسیار زیبایی ببینید. ترکیه در همسایگی ما قرار گرفته و به دلیل نزدیکی مسافت شاید خیلی ها دوست داشته باشند با اتومبیل شخصی خودشان و از طریق زمینی به ترکیه بروند. درست است که سفر با هواپیما رفاه و راحتی بیشتری دارد، اما برای کسی که عاشق طبیعت و چشم اندازهای مسیر است مطمئنا سفر جاده ای لطف دیگری دارد. البته امکان کرایه اتومبیل در ترکیه هم برای شما وجود دارد و می توانید با هواپیما خود را به یکی از شهرهای ترکیه مثل استانبول برسانید و از آن جا سفر جاده ای در ترکیه را آغاز کنید. امروز می خواهیم زیباترین مسیرها برای سفر جاده ای در ترکیه را به شما معرفی کنیم. این مسیرها در بخش های مختلف ترکیه قرار گرفته اند و هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بهترین مسیرها برای مسافرت جاده ای در ترکیه

خط ساحلی دریای اژه | The Aegean Coastline

مطالب مرتبط:
باید و نباید های سفر جاده ای با ون
بهترین سفرهای جاده ای در ایران کدامند؟
۵ شهر زیبای ترکیه

بدون شک یکی از زیباترین مسیرها برای سفر جاده ای در ترکیه خط ساحلی امتداد دریای اژه است. این مسیر در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد و در طول مسیر می توانید در کنار دریا توقف کنید و از آرامش دریا و طبیعت بی نظیر اطراف لذت ببرید. در امتداد خط ساحلی دریای اژه می توانید دهکده ها و روستاهای مختلف را کشف کنید، ویرانه های تاریخی را ببینید و شمار زیادی از سواحل مشهور ترکیه را از نزدیک تجربه کنید. برای این سفر جاده ای می توانید از شهر ازمیر شروع کنید و به سمت جنوب پیش بروید تا به جزایر یونانی اسبق مثل کوندا، بوزکادا و گوکچیدا برسید. همچنین می توانید در امتداد ساحل به سمت شمال رانندگی کنید و به کوش آداسی، بدروم، مارماریس و فتحیه برسید. البته پیشنهاد می کنیم اگر این مسیر را در پیش گرفتید وقت کافی برای آن اختصاص بدهید، چون هریک از این شهرها جذابیت زیادی دارند و لازم است زمانی در آن ها وقت بگذرانید.

خط ساحلی دریای اژه

مسیر آنتالیا تا فتحیه | Antalya to Fethiye

یکی دیگر از بهترین و زیباترین مسیرها برای سفر جاده ای در ترکیه مسیر آنتالیا به فتحیه است. این مسیر طرفداران زیادی دارد و  دریای فیروزه ای و خوشرنگ امتداد جاده، مسافران زیادی را به این سمت می کشاند. شما می توانید این مسیر را به صورت جداگانه یا بخشی از مسافرت جاده ای ساحل دریای اژه طی کنید. پیشنهاد می کنیم در طول سفرتان حتما و حتما در دره پروانه ها هم توقف داشته باشید. این منطقه یکی از زیباترین سواحل ترکیه است که بین دو کوهستان قرار گرفته و با سواحل سفید و آب کریستالی و زلالش، شبیه تکه ای گمشده از بهشت است. یکی دیگر از سواحل فوق العاده زیبا در طول این سفر جاده ای، دهکده چیرالی است که ویرانه های شهر لیکیه المپیوس در آن قرار دارد. چیرالی در استان آنتالیا قرار دارد و یکی از زیباترین روستاهای منطقه به حساب می آید. علاوه بر ویرانه های تاریخی المپیوس در چیرالی، رودخانه ها و آبشارهای زیبا و پرآبی هم در اطراف چیرالی وجود دارند که هریک از آن ها می تواند مکانی مناسب برای اقامت و وقت گذرانی باشد.

دره پروانه ها ترکیه

مسیر آنتالیا به کاپادوکیه | Antalya to Cappadocia

شهر کاپادوکیه یکی از شهرهای دیدنی ترکیه است و بیش از هرچیز به خاطر دودکش های جن و پریانش شهرت پیدا کرده است. در طول مسیر آنتالیا به کاپادوکیه که یکی از بهترین سفرهای جاده ای در ترکیه است ناگهان این دودکش های افسانه ای را می بینید که از دل زمین بیرون آمده اند و فضایی وهم برانگیز و جادویی ایجاد کرده اند. در خود شهر کاپادوکیه هم داشتن اتومبیل شخصی به دردتان می خورد، چون جاذبه های گردشگری زیادی در نقاط مختلف وجود دارد که مطمئنا با ماشین خودتان راحتتر می توانید از آن ها بازدید کنید. مسیر آنتالیا به کاپادوکیه یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر جاده ای در ترکیه است و همچنان که از آنتالیا به سمت کاپادوکیه پیش می روید چشم انداز فیروزه ای سواحل جای خود را به دودکش های جادویی در کاپادوکیه می دهند و شما را به سفری خیالی می برند.

کاپادوکیه در سال های اخیر به خاطر جشنواره بالون های رنگی اش شهرتی جهانی پیدا کرده است. تصاویر بالون های رنگارنگ که بر فراز آسمان کاپادوکیه و با پس زمینه دودکش های آن به پرواز درآمده اند هرکسی را وسوسه می کند تا به این شهر ترکی سفر کند. اگر زمان کافی در اختیار دارید پیشنهاد می کنیم در طول مسیرتان حتما در کاپادوکیه توقف کنید و تجربه لذتبخش بالون سواری در آسمان کاپادوکیه را امتحان کنید.

کاپادوکیه ترکیه

مسیر استانبول به افه سوس | Istanbul to Ephesus

وقتی حرف از سفر ترکیه می زنیم استانبول بدون شک یکی از اولین انتخاب هاست. این شهر زیبای ترکی مقصد محبوبی برای گردشگران سراسر دنیا و به ویژه ما ایرانی هاست. اما جالب است بدانید که یکی از زیباترین مسیرها برای سفر جاده ای در ترکیه از همین استانبول شروع می شود. بنابراین می توانید اول به استانبول بروید و بعد از گشت و گذار در این شهر شلوغ و سرزنده، سفر جاده ای استانبول به افه سوس را شروع کنید. این مسیر تنها ۷ ساعت طول می کشد، اما در همین زمان کوتاه، چشم انداز جاده از مناظر شهری مدرن به طبیعت آرام و بکر تغییر پیدا می کند. پیشنهاد می کنیم در طول مسیرتان و قبل از آن که به سمت بناهای تاریخی افه سوس بروید در دهکده شیرینجه هم توقفی داشته باشید و از زیبایی های بی نظیر آن جا لذت ببرید. شیرینجه روستایی زیبا و توریستی در استان ازمیر است و قبلا یک روستای یونانی نشین بوده است. هنوز هم می توان تاثیر فرهنگ یونانی را در خانه ها و زندگی روزمره مردم دید و همین موضوع باعث جذاب شدن دهکده شیرینجه می شود. خانه های یونانی و طبیعت سرسبز و نفس گیر دهکده علاوه بر مردم ترکیه، توریست ها را هم به سمت این روستا می کشاند.

افه سوس ترکیه

کرایه اتومبیل در ترکیه

هرچند ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و می توان با اتومبیل شخصی هم به ترکیه سفر کرد، اما ممکن است خیلی از افراد ترجیح بدهند با تهیه بلیط هواپیما خود را به یکی از شهرهای ترکیه برسانند و با کرایه اتومبیل در ترکیه، سفر جاده ای خود را شروع کنند. کرایه اتومبیل در ترکیه کار چندان سختی نیست و اگر شرایط لازم را داشته باشید می توانید به راحتی اتومبیل کرایه کنید. بلیط شما به مقصد هر فرودگاهی در ترکیه که باشد می توانید شرکت های مختلف کرایه اتومبیل را در همان فرودگاه هم پیدا کنید. به طور مثال فرودگاه های آتاتورک استانبول، فرودگاه ازمیر، آنتالیا، آنکارا و … همگی دارای دفاتر مخصوص کرایه اتومبیل هستند و شرکت های مختلف بین المللی و ترکی خدمات کرایه اتومبیل را به مسافران ارائه می کنند.

برای رانندگی در ترکیه، درست مانند هر کشور خارجی نیازمند گواهینامه بین المللی رانندگی، پاسپورت و ویزا و آدرس محل اقامت هستید. اگر قصد سفر جاده ای در ترکیه را دارید لازم است قبل از سفر برای دریافت گواهینامه بین المللی در ایران اقدام کنید. یکی از مسائلی که ممکن است در هنگام کرایه اتومبیل با آن مواجه شوید این است که اکثر شرکت های بزرگ و بین المللی کرایه اتومبیل تنها با کارت اعتباری به شما اتومبیل می دهند. از آن جا که بسیاری از ما ایرانی ها کارت اعتباری یا کردیت کارت بین المللی نداریم می توانیم به جای این شرکت ها، از طریق شرکت های محلی و کوچک تر اقدام بکنیم. قیمت کرایه اتومبیل بسته به نوع اتومبیل و خدماتی که به شما ارائه می شود متغیر است.

شرکت کرایه اتومبیل مورد نظر با شما قراردادی امضا می کند و بعد اتومبیل را در اختیار شما قرار می دهد. لطفا قبل از امضا کردن قرارداد در مورد شرایط کرایه اتومبیل، قیمت، نوع سوخت اتومبیل، قوانین راهنمایی و رانندگی و هر آن چه که به نظرتان لازم است بدانید سوال کنید تا خدای ناکرده به مشکلی برخورد نکنید. تقریبا تمام جاده های ترکیه مجهز به دوربین هستند و نسبت به کوچکترین خلاف رانندگی بسیار سختگیر و دقیق هستند. بنابراین اگر لازم است در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی در ترکیه پرس و جو کنید تا سفری لذت بخش و بی دردسرتر در ترکیه داشته باشید.

جاده های ترکیه- و سفر به باتومی

چطور گواهینامه بین المللی بگیریم؟

گواهینامه بین المللی مدرکی معتبر است که به شما اجازه رانندگی در کشورهای خارجی را می دهد و اعتباری یک تا سه ساله دارد. گواهینامه شما علاوه بر فارسی به ۷ زبان انگلیسی، فرانسوی، روسی، عربی، آلمانی، اسپانیایی و چینی ترجمه می شود و به این ترتیب، می توانید در اکثر کشورهای دنیا اجازه رانندگی داشته باشید. برای درخواست گواهینامه بین المللی می توانید حضورا به یکی از مراکز کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید:

  • تهران- خیابان خرمشهر- خیابان شهید عربعلی- پلاک ۲
  • خیابان آزادی- حدفاصل خیابان خوش و بهبودی- نبش خیابان شهید قانعی- پلاک ۲۳۱
  • تهران= خیابان فیاض بخش- نبش کوچه جهانگردی- پلاک ۳۳

علاوه بر این، این امکان برای شما وجود دارد که به صورت آنلاین و اینترنتی هم درخواست گواهینامه بین المللی را ارائه کنید (برای ثبت اینترنتی درخواست گواهینامه بین المللی اینجا کلیک کنید).

منبع: theculturetrip.com

خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی استانبول
آشنایی با ۸ مورد از بهترین تفریحات در آنکارا
آشنایی با ۸ مورد از بهترین تفریحات در آنکارا
با بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی آشنا شوید
با بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی آشنا شوید
چرا برای سفر به استانبول الی گشت را انتخاب کنیم؟
چرا برای سفر به استانبول الی گشت را انتخاب کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code