چطور سفر ۱۰ روزه به هند را برنامه ریزی کنیم؟

سفر ۱۰ روزه به هند

برای دیدن کشور پهناوری همچون شبه جزیره هند، با آب و هوای متنوع در گوشه و کنار آن، برنامه سفر ۱۰ روزه به هند را که در این مطلب الی گشت می آوریم، دنبال کنید. باید هند کشوری بزرگ است که می تواند برای کسانی که برای بار اول به این کشور سفر می کنند، میخکوب کننده باشد. چرا که پر از جاذبه های فراوان، غذاهای متنوع و سرگرمی های مفرح است. ممکن است احساس کنید که در مدت زمان سفر اندکی که دارید، نمی توانید با این کشور به خوبی آشنا شوید. بنابراین باید تمرکز خود را در بین شهرهایی که به آن ها سفر می کنید، تنها بر روی یک شهر قرار داده و از باقی شهرها تنها جاذبه های اصلی و مطرح را تماشا کنید. در این برنامه بیشتر تمرکز بر روی راجستان قرار دارد. چرا که راجستان منطقه ای کویری در کنار دهلی بوده و در نهایت مسیر به سمت شرق را دنبال خواهیم کرد. پس از آن به دیگر شهرها می رویم. این برنامه سفر با ورود به دهلی و تماشای زندگی پادشاهان و ملکه ها هند در کاخ ها و بناهای تاریخی شروع می شود. چرا که به راحتی می توانید بلیط هواپیمای خود را به دهلی از سایت هایی همانن الی گشت خریداری کنید. مجموعه الی گشت برای راحتی شما اپلیکیشن الی گشت را نیز فراهم نموده که با نصب آن بر روی گوشی همراه هوشمندتان می توانید در هر کجا که هستید، بلیط هواپیما بخرید یا به رزرو هتل در شهر مقصد بپردازید. در آخر نیز شما را به شهر آبی هند، یعنی شهر جادفور راهنمایی می کنیم و امیدواریم که بهترین سفر ۱۰ روزه به هند را با این برنامه تجربه کرده باشید.

برنامه سفر

سفر به دهلی نو-سفر 10 روزه به هند

روز اول- سفر به دهلی

مطالب مرتبط:
در پارک ملی جیم کوربت هند، به دیدن حیواناتی شگفت انگیز بروید
راهنمای کامل خرید در هند
راهنمای سفر به هند

شهر جدید دهلی یا دهلی نو، پر از هیجان و سرگرمی است. در نتیجه برای شروع سفر بسیار عالی است. بسیاری از گردشگران به محض ورود به شهر مقصد سفر خود را شروع می کنند و به دیدن جاذبه ها و دیگر شهرها می روند. در این برنامه ما به شما پیشنهاد می کنیم که عجله نکنید. تازه سفرتان را شروع کرده اید و بعد از پرواز خسته هستید. در این موقع بهترین کار رفتن به هتل و استراحت است. از غذای هتل سفارش دهید و کمی خستگی را از تن خود دور کنید. صبر کنید تا کمی با محیط و حال و هوای هند خو بگیرید. سپس برنامه گشت و گذار در شهر را بریزید. یکی از پیشنهادهای ما برای اقامت در دهلی هتل رادیسون بلو Radisson Blu است که نه تنها در منطقه خوبی واقع شده بلکه به جاذبه ها نیز نزدیک می باشد. در تور هند الی گشت به جز این هتل، هتل های دیگری نیز برای انتخاب در اختیارتان قرار داده می شود که آن ها نیز جزو بهترین هتل ها هستند. هتل رادیسون بلو شما را در مرکز ارتباطات دهلی نو در سفر ۱۰ روزه به هند قرار می دهد. در نتیجه به راحتی می توانید خود را به نقاط مختلف هند برسانید. این هتل به مراکز خرید نزدیک است و همچنین به خطوط قطار دسترسی دارید.

سفر به دهلی

روز دوم- ادامه بازدید از دهلی

صبحانه خود را در هتل بخورید و خود را برای روزی پر انرژی آماده کنید. در روز اول به دیدن دروازه هند و مقبره همایون بروید. بعد از آن به منطقه تجاری CP بروید. جایی که می توانید سوغاتی های خود را بخرید. یادتان نرود که به مجتمع خرید د سنترال کاتیج اینداستریز امپوریوم the Central Cottage Industries Emporium بروید. تمام اجناس این مجتمع ۵ طبقه معاف از مالیات هستند. برای رفت و آمد در دهلی می توانید مترو یا ریکشاو سوار شوید. همین طور اوبر نیز در این شهر فعال است.

مقبره همایون-سفر به هندر در 7 روز

روز سوم- آخرین روز در دهلی

در روز سوم در سفر ۱۰ روزه به هند اول به دیدن قلعه سرخ Red Fort بروید. برای بازدید از قلعه حداقل باید یک ساعت و نیم زمان بگذارید. پس از آن، به بازار قدیمی و شلوغ چاندی چوک Chandni Chowk سری بزنید. بین این دو جاذبه را ریکشاو بگیرید. سعی کنید راننده ای را انتخاب کنید که به زبان شما مسلط است. در این صورت از راننده بخواهید که راجع به مکان هایی که از کنارشان رد می شوید یا جاذبه هایی که می خواهید ببینید توضیحاتی به شما بدهد. ناهار را هم در بازار و در رستوران معروف کریم سفارش دهید. رستوران کریم Karim’s به دلیل سابقه طولانی شناخته شده است و تقریبا تمام راننده های ریکشا آدرس آن را بلدند. در بازار بعد از ناهار به دیدن مسجد جاما بروید. این مسجد یکی از بزرگترین مساجد در هند است. پس از آن به هتل برگردید و برای روز چهارم استراحت کنید.

بازار چاندی چوک-سفر به دهلی

روز چهارم- سفر به آگرا | Agra

اگر تعداد شما بین ۲ تا ۴ نفر بود به شما پیشنهاد می دهیم که برای رفتن به آگرا در سفر ۱۰ روزه به هند خود، تاکسی بگیرید. چرا که قیمت ها هم پایه قیمت بلیط قطار برایتان تمام می شود. و تنها ۲ ساعت از آگرا فاصله دارید. هر چند سفر با قطار هند یکی از متفاوت ترین تجربه ها در سفر به هند است. اگر بعد از ظهر به آگرا رسیدید، بعد از گرفتن اتاق هتل خود تنها فرصت بازدید از یک جاذبه را دارید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که در هنگام غروب، حتما در مکان قلعه سرخ آگرا باشید. شب را نیز زود بخوابید تا فردا صبح زودتر از همه بلند شده و بتوانید اولین فردی باشید که وارد بنای زیبای تاج محل می شود.

قلعه سرخ آگرا

روز پنجم- آگرا به جیپور | Agra to Jaipur

در ابتدای صبح به دیدن تاج محل بروید و پس از بازدید از این بنا و عکاسی از آن، به سمت جیپور حرکت کنید. برای سفر از آگرا تا جیپور حدود ۵ ساعت زمان از دست می دهید. در نتیجه بهتر است که در راه بتوانید استراحت کنید. فرقی ندارد که با قطار یا تاکسی این مسیر را طی می کنید، منتها اگر قطار سوار می شوید، بلیط واگن تخت خواب دار و دارای تهویه را بگیرید. سفر های قطار همیشه تاخیر دارند و سفر ۵ ساعته ممکن است که تبدیل به سفری ۷ ساعته شود. در نتیجه ممکن است که دیروقت به جیپور برسید. اگر نمی خواهید با این مشکلات دست و پنجه نرم کنید، سوار اتوبوس شوید یا تاکسی بین شهری بگیرید. پس از رسیدن به شهر و گرفتن اتاق در هتل، اگر انرژی داشتید به هوا محل Hawa Mahal بروید. کم کم با روشن شدن چراغ ها و غروب خورشید این مکان را سپری کنید.

هوا محل-سفر 10 روزه به هند

روز ششم- بازدید از جیپور | Jaipur

صبح زود در شهر به پیاده روی بپردازید. بعد از دیدن قلعه امبر the Amber Fort، به دیدن کاخ  شهر بروید. این کاخ در قرن ۱۴ ام و توسط پادشاه سابق راجستان ساخته شده است. این مکان همچنین خانه و کاخ بسیاری از پادشاهان بوده است. اگر می خواهید بهتر با تاریخچه این بنا آشنا شوید، حتما یک راهنما یا فایل تور صوتی بنا به همراه داشته باشید.

بعد از بازدید از قلعه و ناهار، به درون بازارهای شلوغ شهر بروید. شهر جیپور یکی از بهترین شهرها در هند، برای خرید است. مخصوصا اگر به دنبال پارچه های طرح دار هندی هستید. در سفر ۱۰ روزه به هند با چمدانی خالی به سفر بیایید تا بتوانید آن را از سوغاتی ها و صنایع دستی هندی پر کنید.

در هنگام غروب به سمت عبادتگاه هانومان ریکشاو بگیرید. این بنا به بنای میمون ها نیز معروف است. به بالای ساختمان بروید و از آنجا در هنگام غروب تمام رنگ های شهر را ببینید.

بازدید از جیپور

روز هفتم- اودایپور | Udaipur

امروز در سفر ۱۰ روزه به هند با طی مسیر ۶ ساعته با ماشین یا تقریبا ۸ ساعته با قطار به اودایپور بروید. شهر اودایپور در کنار دریاچه قرار دارد و دیدن آن را حتما در سفر به هند به شما توصیه می کنیم. تنها برای رسیدن به این شهر برنامه تان را به گونه ای بچینید که صبح زود به این محل برسید. در واقع شب هنگام از جیپور به سمت اودایپور حرکت کنید. می توانید در هنگام غروب یا طلوع پرواز خفاش ها را در آسمان تماشا کنید. حتی می توانید هتل خود را در کنار دریاچه تاج رزرو کرده و از سکوت شب دریاچه لذت ببرید. هتل کاخ دریاچه تاج اوادایپور بهترین گزینه برای اقامت در این محل است. این کاخ همانند جزیره ای در وسط دریاچه قرار دارد.

روز هفتم- اودایپور Udaipur

روز هشتم- اودایپور

در سفر ۱۰ روزه به هند می توانید تنها در مدت یک یا دو روز تمام شهر اودایپور را ببینید. این شهر بسیار کوچک است و بیشتر شما را با زندگی مردم هند آشنا می کند. به دیدن کاخ شهر بروید. در نزدیکی این کاخ نیز بناهای دیدنی بسیاری برای بازدید وجود دارد. سرعت زندگی در این شهر کندتر از دیگر شهرهاست. اگر دوست داشتید به کافه ها و رستوران ها رفته، در کنار دریاچه چایی سفارش دهید و از منظره لذت ببرید. در هنگام بعد از ظهر، اودایپور را به مقصد جودپور ترک کنید. با اتوبوس ۱۰ ساعت در راه خواهید بود.

روز هشتم- اودایپور

 روز نهم- جودپور | Jodphur

به شهر جودپور شهر خورشید یا شهر آبی نیز می گویند. این شهر دومین شهر بزرگ راجستان است و شما بیشترین زمان خود را در قسمت قدیمی آن خواهید گذراند. بزرگترین جاذبه این شهر، قلعه بزرگ در میان محله قدیمی است. قبل از بازدید از قلعه در کوچه پس کوچه های شهر قدم بزنید و تورلیدری از میام مردم محلی انتخاب کنید. بهتر است که در هنگام غروب در قلعه بمانید تا از منظره زیبای آنجا لذت ببرید.

روز نهم- جودپور

روز دهم- بازگشت به دهلی | Return to Delhi

با یک ساعت و نیم پرواز خود را به دهلی برسانید. اگر قبل از پرواز خود هنوز زمان داشتید، چمدان های خود را به بخش انبار قطاری که به سمت فرودگاه می رود، به امانت بسپارید و به دیدن محله کونناقت پلیس Connaught Place بروید.

امیدواریم بهترین سفرتان را در سفر ۱۰ روزه به هند داشته باشید و با چمدانی پر از سوغاتی از سفر بگردید.

منبع: oyster.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد