بلیط هواپیما

چطور سفری ۳ روزه به بانکوک را برای خرید برنامه ریزی کنیم؟

برنامه سفر ۳ روزه به بانکوک

در این مطلب الی گشت برای سفر ۳ روزه به بانکوک به شما برنامه ای داده می شود که بتوانید از بهترین جاذبه های بانکوک آن هم تنها در ۳ روز دیدن کنید و البته بهترین سفر خود را بسازید. هر چند بیشتر تورها و سفرهای گروهی به تایلند تنها در شهر بانکوک خلاصه نمی شود و عموما مسافران بعد از دیدن جاذبه های بانکوک به شهرهایی مانند پوکت یا پاتایا سفر می کنند اما همین فرصت کم اقامت در بانکوک باید با بهترین برنامه سفر پر شود. باید بدانید که در طول روزهایی که در شهری هستید، به چه مکان هایی بروید و کجا وعده های غذایی خود را سفارش دهید. از کجا می توانید خرید کنید یا چگونه به مناطق مختلف شهری بروید. حمل و نقل عمومی در شهر چگونه است؟ یا اینکه در بین هتل های بانکوک کدام یک برای برنامه سفر ۳ روزه شما مناسب تر است. در این مطلب مجله الی گشت برنامه سفر ۳ روزه به بانکوک را به شما معرفی می کنیم تا اگر به تنهایی قصد سفر به بانکوک را داشتید، بتوانید بر طبق آن تمام زیبایی های این شهر را ببینید: همچنین بلیط هواپیما نیز در سایت الی گشت به راحتی قابل خرید است. برنامه سفر ۳ روزه بانکوک به شرح زیر است:

روز اول- بازدید از فرهنگ و میراث باستانی بانکوک

مطالب مرتبط:
راهنمای خرید و معرفی مراکز خرید ارزان در بانکوک
گردش در بازارهای شبانه بانکوک
راهنمای سفر به بانکوک

 • کروز رودخانه چائو فرایا

بعد از صرف صبحانه، ترن هوایی به سمت سافان تکسین Saphan Taksin سوار شوید. این مکان می تواند اولین نقطه برای آشنایی با فرهنگ مردم بانکوک باشد. سوار کروز رودخانه چائو فرایا شوید. بندر ساتورن Sathorn Pier دقیقا در کنار ایستگاه سافان تکسین قرار گرفته است. در این بندر سوار قایق هایی با پرچم آبی شوید. هر قایق از هر نفر حدود ۱۰۰ بات کرایه می گیرد و شما را به سفری که می تواند کل روز طول بکشد می برد.

کروز رودخانه چائو فرایا

 • بازدید از بناهای مذهبی بانکوک

از گاخ گرند ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید تا به وات پو برسید. ورودی هر دو بنای نامبرده ۵۰۰ بات است. سوار یکی از قایق های رودخانه شوید و به دیدن بنای وات آرون Wat Arun بروید. این بنا هر روزه از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر باز بوده و ورودی آن ۵۰ بات است. در کنار آن پله های زیادی وجود دارد که اگر بتوانید از آن ها بالا بروید، می توانید به نمایی وسیع از شهر در سفر ۳ روزه به بانکوک دست یابید. در این نقطه می توانید نمایی از رودخانه چائو فرایا Chao Phraya River، گرند پالاس the Grand Palace و وات پو Wat Pho  ببینید.

 • گشت و گذار شبانه در خیابان خائو سان | Khao San

یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین خیابان های بانکوک خیابان خائو سان است. در این خیابان رستوران ها، کافه ها و حتی دست فروشان غذاهای خیابانی متعددی را خواهید دید. غذاهای عجیب و غریب تایلندی اینجا سرو می شوند. کتابفروشی های ارزان خوبی نیز در این ناحیه پیدا خواهید کرد. شام خود را در این خیابان سفارش دهید.

در خیابان خائو سان

روز دوم- بازدید از بانکوک مدرن، بازار و خرید و رفتن به سینما

 • بازدید از بازار آخر هفته چاتوچاک | Chatuchak Weekend Market

هیچ تور و سفری بدون رفتن به بازار آخر هفته چاتوچاک تکمیل نیست. بازار چاتوچاک بزرگترین بازار تایلند است. در این بازار بیشتر از ۸۰۰۰ مغازه وجود دارد و به نام بازار جی جی JJ Market نیز شناخته می شود. یادتان باشد که حتما تخفیف بگیرید. این بازار تنها در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب باز است. حتما برای خرید با خود پول نقد به همراه داشته باشید و حتما بستنی نارگیلی بخرید.

چاتوچاک

 • گشت و گذار در ناحیه سیام | the Siam area

منطقه سیام در بانکوک پر از بازارها، مراکز خرید و مغازه های متعدد است که برای روزهای هفته می تواند مقصد بعدی شما در سفر ۳ روزه به بانکوک باشد. مراکز خریدی همچون سنترال ورد Central World، سیام پاراگون Siam Paragon، سیام سنتر Siam Center، سیام دیسکاوری Siam Discovery و ام بی کا MBK در این منطقه، در کنار هم قرار گرفته اند. اگر بعد از مدتی از پیاده روی زیاد خسته شدید، می توانید سری به سینمای مرکز خرید سیام پاراگون بزنید و برای مدتی خود را با تماشای فیلم های روز دنیا سرگرم کنید. اگر زمان دارید و خسته نشده اید نیز، به بزرگترین آکواریوم جنوب شرقی آسیا در این مرکز خرید سری بزنید.

در ناحیه سیام

 • خرید شبانه در بازار شبانه پاتپونگ | the Patpong Night Market

با ترن هوایی و از ایستگاه سیام خود را به بازار شبانه پاتپونگ در امتداد خیابان سالا دائنگ Sala Daeng برسانید. این بازار یکی از محبوب ترین بازارهای بانکوک است. در اینجا می توانید سوغاتی ها و یا لباس های بدون مارک ارزانی را بخرید. تنها یادتان باشد که با فروشنده بر سر قیمت صحبت کنید و حتما تخفیف بگیرید.

بازار شبانه پاتپونگ

روز سوم- بازدید از طبیعت و نماهای بی نظیر شهر در آرامش

 • بازدید از پارک لومپینی | Lumphini Park

گذراندن دو شب متوالی در خائو سان Khao San و پاتپونگ Patpong ممکن است کمی از انرژی شما را گرفته باشد. بنابراین در برنامه سفر ۳ روزه به بانکوک روز آخر را به تفریح و استراحت بپردازید. به پارک لومپینی بروید. این پارک بزرگ ترین پارک بانکوک است که به عنوان پارکی مرکزی از آن یاد می شود و از تمام خیابان های شلوغ و پر رفت و آمدی که در روزهای قبل در آن ها پرسه زده اید، ورودی دارند. در پارک قدم بزنید. با ۴۰ بات قایق پارویی کرایه کنید. کتاب بخوانید و اگر در روز یکشنبه به پارک بروید ممکن است گروه های کوچک موسیقی را در گوشه و کنار پارک در حال نواختن موسیقی ببینید.

سفره 3 روزه به بانکوک-پارک

 • وقت گذرانی در یکی از رستوران های بر روی پشت بام

تنها در فاصله ۱۵ دقیقه پیاده روی از سمت پارک لومپینی Lumpini Park به یکی از بهترین رستوران های پشت بامی بانکوک می رسید. کافه ورتیگو و مون the Vertigo and Moon بر پشت بام یک ساختمان ۶۱ طبقه ای به نام هتل بانیان تری the Banyan Tree Hotel قرار گرفته است. اگر ترس از ارتفاع ندارید این مکان می تواند یکی از بهترین مکان ها در سفر ۳ روزه به بانکوک برای گذراندن شب است.

سفره 3 روزه به بانکوک-الی گشت

راهنمای سیستم حمل و نقل و گشت و گذار در شهر

 • قطار

بانکوک دو خط راه آهن اصلی دارد. یکی به نام ترن هوایی بی تی سی BTS Skytrain و ام آر تی the MRT. مسیرها به راحتی در Google Maps  یافت می شوند و بیشتر از اتوبوس ها قابل اعتماد هستند. حمل و نقل با قطار گاهی اوقات، سریعتر از تاکسی است؛ زیرا شما می توانید خود را از ترافیک دیوانه وار بانکوک دور نگه دارید. شما همچنین می توانید از این نوع حمل و نقل، برای صرفه جویی در هزینه های تاکسی سفر ۳ روزه به بانکوک نیز استفاده کنید.

 • قطار هوایی بی تی سی | BTS Skytrain

BTS Skytrain دو خط دارد. خط Silom از سمت غرب به جنوب حرکت می کند و خط سوخومویت Sukhumvit از شمال به شرق می رود. شما می توانید بین دو خط در ایستگاه سیام Siam جابه جا شوید. قطارها از ساعت ۶:۳۰ صبح تا نیمه شب، هر ۳ تا ۶ دقیقه حرکت می کنند. اگر می خواهید سوار ترن های  MRT شوید، که قطار زیرزمینی است، می توانید این کار را در ایستگاه های سالا دائنگ Sala Daeng یا آسوک  Asok انجام دهید. قیمت بلیط یک طرفه ۱۵ بات، قیمت بلیت یک روزه ۱۲۰ بات می باشد. همچنین می توانید کارت ترن را با ۱۰۰ بات خریداری کنید. این کارت تنها برای این نوع قطار کاربری دارد.

 • سرویس ترن تندرو | MRT

MRT شامل ۱۸ ایستگاه بوده و از ترن هوایی گران تر است. قطارها هر ۵ تا ۷ دقیقه به ایستگاه ها می رسند. این سیستم طولی به اندازه ۲۰ کیلومتر را پوشش می دهد و در مسیری نعلی شکل از Hua Lamphong در جنوب و در نزدیکی چایناتاون Chinatown شروع شده و به سمت بنگ سو Bang Sue در شمال می رود. این مترو به BTS Skytrain در ایستگاه های Sukhumvit و Silom متصل هستند. ایستگاه Petchaburi در فاصله ۳۰۰  متری ایستگاه فرودگاه با نام Makkasan Airport Rail Link است که از این ایستگاه می توانید خود را با قطار اسپرس به فرودگاه بین المللی سوارنابهومی Suvarnabhumi برسانید. قیمت بلیط و کارت مترو ۲۳۰ بات است. بلیط یک روزه ۱۲۰ بات و بلیط ۳ روزه ۲۳۰ بات می باشد.

 • تاکسی

در بانکوک تاکسی های فراوانی وجود داشته و کرایه های تاکسی گران است. با این حال اگر در مرکز شهر جایی ماندید و تاکسی گرفتید، مطمئن شوید که تاکسی متر آن درست است. قیمت ها از ۱۰۰ بات شروع می شود و از راننده بخواهید که حتما برایتان تاکسی متر استفاده کند. بعضی از راننده ها برای اینکه قیمت بیشتری بگیرند، ادعا می کنند که تاکسی متر ماشینشان خراب است.

سفره 3 روزه به بانکوک-موتور

 • تاکسی های موتوری

موتورهای زرد رنگ در ترافیک بانکوک و در سفر ۳ روزه به بانکوک روش خوبی برای جابه جایی است. با این حال کلاه ایمنی بپوشید.

منبع: tripzilla.com

عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید!
عادت‌های عجیبی که فقط در تایلند می بینید!
معرفی فرودگاه سووارنابومی بانکوک
معرفی فرودگاه سووارنابومی بانکوک
بهترین رستوران های منطقه سوخومویت بانکوک
بهترین رستوران های منطقه سوخومویت بانکوک
از پارک لامفینی در قلب بانکوک بیشتر بدانید
از پارک لامفینی در قلب بانکوک بیشتر بدانید