یک برنامه سفر ۴ روزه عالی به شانگهای

برنامه سفر ۴روزه به شانگهای

آیا برای رفتن به سفر آماده اید؟ تور چین را انتخاب کرده اید یا اینکه می خواهید برای جهانگردی های خود به چین سفر کنید؟ یکی از شهرهای مطرح و البته توریستی چین که بیشتر گردشگران و جهانگردان برنامه سفر به آن را می ریزند، شهر شانگهای است. این شهر یکی از زیباترین و پر از جاذبه ترین شهرهای چین است که به دلیل موقعیت قرارگیری اش در کنار دریا، و البته هتل ها و امکانات مدرن امروزی تبدیل به قطب مهم گردشگری چین شده است. برنامه سفر ۴روزه به شانگهای به شما این کمک و راهنمایی را می دهد که برای خود برنامه مدون و دقیقی بریزید و با اطلاعات بیشتری سفر کنید. اگر نمی دانید که ۴ روز سفر خود را در شانگهای چگونه بگذرانید این مطلب مجله الی گشت برایتان مفید خواهد بود.

شهر شانگهای را می توان همانند شهر نیویورک آمریکا اما در چین دانست. شهری که هیچ وقت نمی خوابد. این شهر با جمعیتی در حدو ۲۳ میلیون یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است.

به همین دلیل سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار راحت و آسان بوده و تقریبا می تواند گردشگران را به تمام جاذبه های مطرح شهر برساند.

خیابان نانجینگ-سفر 4روزه به شانگهای

روز اول – شروع بازدید از جاذبه های تاریخی شهر

مطالب مرتبط:
در تور پکن و شانگهای الی گشت چه جاذبه هایی را خواهید دید؟
موزه شانگهای، مجموعه ای کامل از هنرهای مردم چین باستان!
بهترین هتل های پنج ستاره در شانگهای چین

اگر پکن را با میدان تاین آنمن می شناسند، شانگهای را بدون شک با منطقه تفریحی بوند (Bund) می شناسند. بنابراین در روز اول برنامه سفر ۴روزه به شانگهای در تور چین، سعی کنید ابتدا به دیدن این میدان بروید. ساختمان ها و برج های برج مسکونی و اداری در اطراف رود پودونگ گسترش یافته اند و منظره ای که ایجاد کرده اند، امروزه یکی از زیباترین خط افق های شهری شده است. در این منطقه قدم بزنید. کمی عکاسی کنید و سعی کنید که کم کم با فضای شهر شانگهای خو بگیرید.

سفر 4روزه به شانگهای-جاذبه های شانگهای
عبور از پودونگ

پس از اینکه از سمت منطقه بوند، رودخانه و منظره را تماشا کردید، از پودونگ گذر کرده و به سمت دیگر رودخانه بروید. این منطقه به شما حس سفر به آینده را می دهد. این محله را در هیچ کجای جهان نخواهید دید.

بازدید از مرکز مالی شانگهای – ۲ ساعت

قطعا تماشای این محله از بالا لذت دیگری دارد. در سفر ۴روزه به شانگهای می توانید به بالای بسیاری از ساختمان ها بروید. برج تلویزیون مروارید یکی از بهترین تراس ها را دارد. همچنین می توانید به طبقه ۸۷ ام ساختمان مرکز مالی شانگهای بروید، آب میوه ای سفارش دهید و از نمای شهر لذت ببرید.

مرکز مالی جهانی شانگهای-سفر 4روزه به شانگهای
بازدید از موزه تاریخ شانگهای – ۲ تا ۳ ساعت

از دیگر مکان هایی که در سفر ۴روزه به شانگهای به گردشگران پیشنهاد می دهیم، موزه تاریخ شانگهای است. این ساختمان یک طبقه شما را با تاریخ شکل گیری این شهر بندری از ابتدای تاریخ تا اکنون آشنا می کند.

دیگر برنامه های پیشنهادی:

  • کروز رودخانه هوآنگپو
  • رفتن به تراس طبقه ۸۸ برج جین مائو
  • رفتن به تراس طبقه ۱۱۸ برج شانگهای
موزه شانگهای-سفر 4روزه به شانگهای

روز دوم – بازدید از محله فرانسوی ها – ۱ ساعت

انحصار فرانسوی ها در واقع نام محله ای بزرگ در شانگهای است که ساختمان هایی اروپایی، مغازه ها و بوتیک ها و کافی شاپ های بسیار بامزه دارد. هر چند که در سفر ۴روزه به شانگهای نمی توانید به دیدن همه جاذبه ها بروید اما بازدید از محله فرانسوی ها را از دست ندهید.

بازدید از کوچه تیان زیفانگ (Tianzifang) – ۱ تا ۲ ساعت

یکی از کوچه های پر جنب و جوش و به یاد ماندنی در شانگهای است. اینجا مکان خوبی برای پیاده روی و گردش است. می توانید از مغازه های سوغاتی فروشی دیدن کنید. با فرهنگ مردم چین بیشتر آشنا شوید و البته غذاهای چینی امتحان کنید.

محله فرانسوی تیانزیفانگ-سفر 4روزه به شانگهای
بنای لانگهوآ – ۱ تا ۲ ساعت

اگر می خواهید با بناهای تاریخی و معماری زیبا و رنگی چینی با آن سقف های شیروانی و مجسمه های روی سقف آشنا شوید، به دیدن این بنای مذهبی بروید.تاریخ این بنا به ۲۴۲ سال پیش باز می گردد و قدیمی ترین بنای مذهبی در شانگهای است. پارک این بنا هم مکانی بسیار جذاب برای پیاده روی است.

برای تجربه مراسم چای به خانه چای هوکسینگتینگ بروید – ۱ تا ۲ ساعت

برای رفع خستگی در سفر ۴روزه به شانگهای به خانه چای بروید. در این مکان حدود ۱ تا ۲ ساعت را استراحت کرده و در مراسم چای چینی ها، یک قوری چای سفارش دهید. از معروف ترین طعم چای ها، چای اولونگ و چای جاسمین است. حتی چای لانجینگ که از هانگزو برداشت می شود هم طعم دلنشینی دارد.

دیگر مکان های پیشنهادی:

  • مرکز هنری پوستر پروپاگوندا – ۱ ساعت
خانه چای-

روز سوم – سفر یک روزه به اطراف شانگهای

روستای آبی ژیجیاجیائو – سفر یک روزه

برای داشتن برنامه متفاوتی در سفر ۴روزه به شانگهای پیشنهاد می دهیم که روز سوم سفر، به سمت روستای آبی ژیجیاجیائو بروید. روستایی با قدمت ۱۷۰۰ ساله که شما را به یاد ونیز اما با خانه های چوبی روستایی چینی می اندازد. این روستا به خاطر پل های تاریخی که دارد، مشهور است. به راحتی می توانید یک روز کامل را در این روستا سپری کنید. در پیاده روهای باریکش قدم بزنید. سوار قایق ها شوید. در کنار کانال ها نشسته و غذا سفارش دهید. حتی از بازار محلی مردم این روستا بازدید داشته باشید.

شهر ژوژوانگ چین-سفر 4روزه به شانگهای

روز چهارم – ادامه بازدیدها

بازدید از بنای مذهبی شانگهای – ۲ ساعت

مطمئنا اگر از هر گردشگر و جهانگردی در شانگهای بپرسید که باید به تماشای چه بناهایی رفت، به شما بناهای مذهبی و تاریخی را پیشنهاد می دهند. بناهای مذهبی با مجسمه های غول پیکری که دارند شناخته می شوند. این مجسمه ها از برمه به این شهر آورده شده اند.در طول انقلاب سال ۱۹۲۸، تمام بنای مذهبی چینی ها در این شهر نابود شد به جز یک بنا که هم اکنون بیشترین گردشگر را به خود جذب می کند. تمام تورهای شانگهای و جهانگردان، در میان بازدیدهایشان حتما از این بناهای مذهبی مشهور دیدن می کنند.

باغ یو – ۲ ساعت

باغ یو یکی از آرامش بخش ترین و روستایی ترین مکان ها آن هم دقیقا در مرکز شهر مدرن شانگهای است. جایی که همانند بهشت برای مردم این شهر می ماند. به دور از شلوغی ها در یکی از بزرگترین فضاهای سرسبز شهر قدم بزنید عکاسی کنید. این باغ مربوط به قرن شانزدهم میلادی می شود.

باغ یویوان در شانگهای چین-سفر 4روزه به شانگهای
میدان پیپلز – ۱ ساعت

یکی دیگر از مکان های دیدنی و البته شلوغ که در سفر ۴روزه به شانگهای پیشنهاد می دهیم از آن دیدن کنید، میدان مردم (People’s Square) است. این میدان به جاذبه های اصلی شهر متصل بوده و مکانی عالی برای نشستن و تماشای عبور مردم چینی است. موزه شانگهای دقیقا در کنار این میدان واقع شده است. اگر به تاریخ علاقه دارید، از این موزه دیدن کنید. منطقه نمایشگاهی شهری نیز در این مکان واقع شده که به شما نمایی کلی از شهر شانگهای در سال ۲۰۲۰ خواهد دارد.

خیابان نانجینگ – ۱ تا ۲ ساعت

جاده و خیابان نانجینگ در میدان تایمز شانگهای، مکانی برای مغازه های بسیار، آسمان خراش ها و دنیای جدید است. جوانان عجیب و غریب چینی را در این خیابان خواهید دید. اینجا مکانی عالی برای گردش شبانه است.

برای گردش در شب هم دوباره به شما محله بوند را در کنار رودخانه پیشنهاد می دهیم.

خیابان نانجینگ شانگهای-سفر 4روزه به شانگهای

برای اقامت در این سفر ۴روزه به شانگهای پیشنهاد می دهیم که هتل های ۵ ستاره و ۴ ستاره این شهر از طریق رزرو هتل شانگهای در وب سایت الی گشت را انتخاب کنید. هتل هیلتون هانگجیائو، هتل لمردیان مینگ هانگ و بسیاری دیگر برای رزرو هتل عالی هستند.

منبع: shanghaihighlights.com

راهنمای سفر به هانگزو
گذری مختصر بر شهر بالی; بهشت کوچک گردشگران
ژاپن را متفاوت از بقیه بگردید
خیلی ها آرزوی راه رفتن روی این پل ها را دارند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code