بلیط هواپیما

سنگاپور جایی برای عاشقان خرید

مردم سنگاپور عاشق خرید و حضور در مراکز تجاری هستند.

بدون شک اگر خرید کردن را در گروه ورزش ها طبقه بندی می کردیم، این ورزش تبدیل به ورزش ملی مردم سنگاپور می شد و به همین دلیل میزان تراکم مراکز خرید؛ مال ها و بازارهای موجود در این جزیره باریک و کوچک از تمامی بخش های دیگر دنیا بیشتر است و این مساله به معنی این حقیقت است که اگرچه این کشور در روی نقشه تنها یک خط باریک سرخ رنگ محسوب می شود، اما در عین حال سنگاپور را می توان جزو بهترین مسیر های گردشگری به منظور خرید و بازارگردی در سراسر دنیا محسوب کرد. در این کشور تنها در خیابان مشهور اورچارد Orchard Road شما به اندازه ای با تنوع مراکز خرید و مال روبرو می شوید که محال است بتوانید طی چند روز همه آن ها را مورد بازدید قرار دهید. البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که همه مراکز خرید و بازارهای سنگاپور به شکل مال های سرپوشیده و پاساژ نیستند و تعداد زیادی بازار ساخته شده در فضای آزاد نیز در این کشور وجود دارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

vivocity

محله هند کوچک یا (Little India) در خیابان سرانگون (Serangoon Road)  دارای ترکیبی غریب از رنگ ، صداهای شرقی و بوی خاص ادویه های هندی است. در این محله شما برای لحظاتی فراموش می کنید که در شهری پر از آسمان خراش و بسیار مدرن هستید. در خیابان اصلی این محله تعداد زیادی مغازه های ارائه کننده پوشاک وجود دارد که ادعا می شود ارزان ترین مغازه های سنگاپور هستند. اجناس الکترونیکی، لباس ها و اجناس هندی و البته ادویه جات و کاری مشهور هند در این محله به فروش می رسد.

city-tour-market
  • کلارک کوای (Clarke Quay)

این مرکز خرید، محلی ایده آل برای پیدا کردن رستوران ها و کافه های مختلفی است که می توان در کوچه ها و گوشه و کنار آن قدم زده و تمدد اعصاب کرد.  این بازار در ساعات پس از تاریکی هوا دارای شور و نشاط و سرزندگی خاصی بوده و انواع فروشگاه های ارائه کننده لوازم آرایشی بهداشتی، پوشاک و … در آن وجود دارد. در این بازار چند پاساژ و مال نیز وجود داشته و از آن جمله می توان به (Central)؛ (Riverside Point)، و (Great World City) اشاره کرد.

clarke-quay-shopping
  • مصطفی سنتر (Mustafa Centre)

ممکن است شارژر آی فون مدل SG$3  که از این مرکز خرید تهیه می کنید  تنها شش ماه دوام داشته باشد یا فروشندگان آن ادعا کنند که کیف های برند (Louie Vuitton) که در این بازار ارائه می شوند، کاملا اصل بوده و تقلبی نیستند! این موضوع ممکن است کمی اغراق آمیز باشد اما شما درباره مصطفی سنتر می توانید مطمئن باشید که تقریبا هر چیزی که به ذهنتان برسد با قیمت بسیار ارزان، پیدا خواهید کرد. این مرکز خرید در قلب محله هندی ها قرار داشته و یک مال ۲۴ ساعته نیز در آن دایر است. این بازار همیشه شلوغ و پر سر و صدا بوده و صدها بازدیدکننده سنگاپوری و خارجی در آن تردد می کنند.

mustafa-centre-singapore
  • بوگیس استریت مارکت (Bugis Street Market)

بازار خیابان بوگیس به صورت یک نوار باریک بین محله هندی ها در شمال و خلیج مارینا در جنوب قرار دارد. این بازار را می توان یکی از پر رونق ترین بازارهای سنگاپور محسوب کرد. در این بازار بیش از ۸۰۰ فروشگاه زیر یک سقف جمع شده و می توان گفت این بازار، بزرگ ترین بازار خیابانی شهر محسوب می شود. شما می توانید در این بازار طیف وسیعی از اجناس را خریداری کرده و از قیمت های پائین این فروشگاه ها بهره مند شوید. خرید از این محل، تجربه ای فراموش نشدنی بوده و رفتار دوستانه فروشندگان نیز جالب توجه است.

  • مرکز خرید رافلز سیتی (Raffles City Shopping Centre)

اگرچه تعداد زیادی مرکز خرید، مال و پاساژ در خیابان اورچارد وجود دارد اما قطعا فهرست پیشنهادی ما بدون معرفی مرکز خرید رافلز سیتی، ناقص خواهد بود. این مرکز خرید در محلی با دسترسی آسان، دقیقا در مرکز محله سیویک (Civic District) قرار داشته و در فاصله ای قابل پیاده روی و نزدیک با کلارک کوای و خلیج مارینا واقع شده است. در این مرکز خرید انواع فروشگاه های ارائه کننده اجناس مختلف، در کنار رستوران ها و کافه ها و کافی شاپ های متعدد، انواع اجناس را با قیمت ارزان ارائه داده همچنین در زیرزمین آن یک فود کورت قرار دارد که می توانید از تنوع غذایی آن لذت ببرید.

منبع: singapore-guide.com

راهنمای سفر به پرت در استرالیا
راهنمای سفر به پرت در استرالیا
چرا به بمبئی شهر آرزوها می گویند؟
چرا به بمبئی شهر آرزوها می گویند؟
چطور سفری ۳ روزه به دبی را برنامه ریزی کنیم؟
چطور سفری ۳ روزه به دبی را برنامه ریزی کنیم؟
با گنج های پنهان آلمان آشنا شوید
با گنج های پنهان آلمان آشنا شوید