بلیط هواپیما

سویل، شهر جادویی اسپانیا

از همان لحظه ای که به سویل در اسپانیا قدم بگذارید، خود را تحت تاثیر سحر این شهر با خیابان های سنگ فرش شده و تفریحگاه های پر از درخت نخلش حس می کنید. بناهای زیبا، خیابان هایی با لامپ های نفیس قدیمی و کالسکه سوارانی که در خیابان ها رژه می روند، فضایی جادویی به این شهر داده و از دیدنی های سویل هستند و باعث شده اند تا محیط این شهر مثل اتمسفرش، خیره کننده باشد. سویل شهری است که بازدید از آن تا همیشه در خاطرتان می ماند، پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب همراه الی گشت باشید و سویل، زیبای اندلسی را بیشتر بشناسید:

مطالب مرتبط:
رتبه اول گردشگری دنیا به اسپانیا رسید
اسپانیا زادگاه فرار از گاوها| تاریخچه مراسم+ تصاویر

۱- کلیسای جامع سویل (de Sevilla)

کلیسای جامع سویل، بزرگترین کلیسای جامع گوتیک مسیحیت است و از نظر مقیاس و گنجینه های هنری فراوان، بی همتاست. این بنای یادبود بی مانند که در فهرست جهانی یونسکو هم ثبت شده است، بین سال های ۱۴۰۲ تا ۱۵۰۶ ساخته شده است و برج Giralda هم به عنوان مناره ی آن ساخته شد که با ۹۳ متر ارتفاع، هنوز هم نماد شهر سویل محسوب می شود. همینکه وارد کلیسا شوید، از سالن های عظیمی که در داخل آن وجود دارد، بهت زده خواهید شد. ۵ راهروی ورودی در آن وجود دارد که حدود ۱۱۷ متر طول و ۴۰ متر ارتفاع دارند و مطمئنا خوش نما ترین درونی های گوتیکی هستند که در سراسر اسپانیا وجود دارد. بازدید از سویل بدون دیدن این کلیسا بی فایده است.

کلیسای جامع سویل | دیدنی های سویلداخل کلیسای جامع سویل | دیدنی های سویل

۲- بریو سانتا کروز (Barrio Santa Cruz)، جادویی ترین محله ی مسکونی سویل

بریو سانتا کروز سرشاز از زیبایی های قدیمی سویلی است که در دوران قرون وسطی، محله ای یهودی بوده است. این منطقه ی زیبا به خاطر خیابان های سنگ فرش شده ی پر پیچ و خم، خانه های مرمری رنگ با پاسیوهای جذاب و میدان های سایه دار زیبا با کافه های دوست داشتنی گرمش معروف است. همچنین در این منطقه، موزه های درخور توجهی مثل موزه ی Centro de Interpretación Judería و موزه ی Hospital de los Venerables Sacerdotes وجود دارد که در آنها می توان آثار نقاشی درخشان و مجسمه های دست ساز زیبایی دید.

بریو سانتا کروز | دیدنی های سویل

۳- آلکازار واقعی (Real Alcázar)

این بنای قرن دهمی که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است در زمانهای گذشته، قلعه ای قرون وسطایی متعلق به حاکمان آفریقایی بود که بعدها به پادشاهان مسیحی رسید. این سازه ی تاریخی، بسیار خاص است و در هر گوشه ی آن، چیزی برای دیدن وجود دارد و بهتر است مطمئن شوید زمان زیادی برای آن می گذارید و همه ی باغ هایش را به خوبی می بیینید. باغ هایی که پر از درختان نخل پر برگ، درخت های پرتغال شیرین و رزهای رنگارنگ هستند و علاوه بر این، استایل سازه، حیاط هاو استخرهای زینتی با فواره های زیبا را نباید نادیده گرفت.

آلکازار در سویل | دیدنی های سویل

۴- موزه ی هنرهای تجسمی سویل (Museo de Bellas Artes)

شهر سویل، یک موزه ی اختصایی از هنرهای تجسمی دارد که در قرن هفدهم بنا شده است و در آن، کالکشنی از بهترین نقاشی های اسپانیا بعد از موزه ی شهر مادرید وجود دارد. بیشتر آثار آن، آثار هنری دوران گوتیک در قرن بیستم هستند و در آن نقاشی های هنرمندان مشهوری مثل El Greco، Pacheco، Velázquez و Alonso Cano نگهداری می شود. علاوه براین، نقاشی های مذهبی Zurbarán هم فوق العاده دیدنی هستند.

موزه ی هنرهای تجسمی سویلمنبع: planetware.com

در میدان خورشید مادرید چه کنیم؟
در میدان خورشید مادرید چه کنیم؟
معرفی سالامانکا، شهر طلایی اسپانیا
معرفی سالامانکا، شهر طلایی اسپانیا
چطور از فرودگاه سویل اسپانیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه سویل اسپانیا به مرکز شهر برویم؟
تاریخ آلکازار سویل اسپانیا فقط در ۱ دقیقه
تاریخ آلکازار سویل اسپانیا فقط در ۱ دقیقه