سیستم حمل و نقل در مسکو چگونه است؟

سیستم حمل و نقل در مسکو

مسکو، شهری با تنوع فرهنگی و آثار تاریخی دیدنی است. شهری که می توانید یکی از معروف ترین نماد های گردشگری دنیا، یعنی کلیسای رنگارنگ و منحصر به فرد سنت باسیل را در آن ببینید. سیستم حمل و نقل مسکو از شبکه های توسعه یافته و کاربردی حمل و نقل در کشور روسیه است. با این وجود، مناطق زیادی هست که نمی توانید تنها از طریق مترو به آن ها دسترسی پیدا کنید. سیستم حمل و نقل سطح شهر که شامل اتوبوس، ترولی باس، ترام و مارتروشکاس یا مینی بوس می شود، روزانه بیش از ۶ میلیون مسافر را جابجا می کنند. با الی گشت همراه باشید تا با سیستم حمل و نقل در مسکو آشنا شوید.

مسکو

مترو

مطالب مرتبط:
در مسکو از کجا سوغاتی بخریم؟
غذاهای بینظیر در بهترین رستوران های مسکو

متروی مسکو شبکه عظیم و بسیار کاربردی حمل و نقل در این شهر است. حتی اگر توانایی مالی کامل برای رفت و آمد دایم با تاکسی را دارید، بهتر است حداقل یک بار از سیستم متروی مسکو استفاده کنید. می توانید از دیدن طراحی شگفت انگیز و منحصر به فرد ایستگاه های مترو در مسکو در حین سفر لذت ببرید. متروی مسکو روزانه ۹ میلیون نفر مسافر را جابجا می کند و در ساعت های پر رفت و آمد می تواند حسابی شلوغ بشود. برای خرید بلیط می توانید یکی از گزینه های یک سفره و یا چند سفره و ماهانه را انتخاب کنید. بلیط رفت و آمد با مترو را که یکی از ارزان ترین راه های حمل و نقل در مسکو به شمار می آید، می توانید از ایستگاه های مختلف آن خریداری کنید. ساعت حرکت مترو از ۵ و نیم صبح تا ۱ بامداد است. به طور معمول، فاصله زمانی قطارها با هم در حدود ۳ دقیقه است که آخر شب و صبح زود به ۷ دقیقه می رسد.

مترو

اتوبوس

بعد از متروی مسکو، اتوبوس یکی از پرکاربرد ترین وسیله های حمل و نقل در این شهر است. اولین اتوبوس ها، قبل از انقلاب سال ۱۹۱۷ در این شهر رفت و آمد می کردند. در حال حاضر سیستم اتوبوس این شهر بیش از هزار مسیر شهری را پوشش می دهد. این اتوبوس ها در سطح و حومه شهر مسکو رفت و آمد می کنند. بلیط مورد نیاز برای سفر با این اتوبوس ها را می توانید از طریق کیوسک ها و ایستگاه های مترو خریداری کنید. ساعت کاری این اتوبوس ها از ۶ صبح تا ۱ بامداد است. از آنجایی که معمولا ترافیک درون شهری زیاد است، بهتر است از اتوبوس ها برای سفرهای خارج از مرکز شهر استفاده کنید.

اتوبوس

ترولی باس

جالب است بدانید شهر مسکو بزرگترین شبکه ترولی باس در دنیا را دارد. ترولی باس ها وسیله های آرام و دوستدار محیط زیست هستند. با وجود این، کمتر از اتوبوس ها می شود روی آن ها حساب کرد. چرا که به دلیل پارک غیر قانونی خودرو ها و تصادفات ماشین ها در مسیر حرکت ترولی باس ها، احتمال توقفات کوتاه مدت اما متعدد آن ها بالا است. هزینه استفاده از ترولی باس ها بسیار پایین است و یکی از ارزان ترین روش های حمل و نقل در مسکو به حساب می آیند. ساعت حرکت این وسایل نقلیه از ۶ صبح تا ۱ بامداد است و بلیط آن ها را می توانید از طریق کیوسک ها و ایستگاه های مترو تهیه کنید.

ترولی باس

ترام

امروزه تنها تعداد کمی از مسیر های حرکت ترام در مرکز شهر باقی مانده است. از طریق ترام شماره ۳۹ می توانید خودتان رابه یک گردش آخر هفته در شهر قدیمی ببرید. مسیرهای ترام در حال حاضر بازسازی شده اند و ترام های پر سرعت در حال جایگزینی با ترام های زرد قدیمی هستند. ساعت حرکت این ترام ها از ۵ و نیم صبح تا ۱ و نیم بامداد است. بلیط  رفت و آمد با ترام ها را می توانید مثل اتوبوس و ترولی باس ها، از طریق کیوسک و ایستگاه های مترو خریداری کنید.

ترام

مارشروتکاس

مارشروتکاس همان مینی بوس ها هستند که نسبت به سایر وسایل حمل و نقل در این شهر، سرعت بیشتری دارند. اگر قصد رفت و آمد با این مینی بوس ها را دارید، بهتر است بدانید تنها باید از مینی بوس های آبی استفاده کنید. این مینی بوس ها بلیط مخصوص حمل و نقل عمومی را قبول می کنند و تنها در ایستگاه های اتوبوس توقف دارند. می توانید با تکان دادن دست هم از رانندگان مارشروتکاس بخواهید مینی بوس را برای شما نگه دارند. درست مثل زمانی که در حال تاکسی گرفتن هستید. برای پیاده شدن هم بهتر است به زبان روسی و با صدای بلند از راننده بخواهید نگه دارد. اگر بلیط نداشته باشید می توانید برای مسیر یک طرفه ۵۰ روبل به راننده پرداخت کنید.

مینی بوس

تاکسی

در مسکو هر ماشینی می تواند تاکسی باشد. درست مثل ایران، نیازی نیست برای جابجا شدن حتما از تاکسی های زرد رنگ استفاده کنید. البته بهتر است در انتخاب ماشینی که سوار آن می شوید کمی احتیاط به خرج بدهید. در شهر مسکو هزینه رفت و آمد با تاکسی های رسمی زیاد است. این تاکسی ها ظاهر های متفاوتی دارند اما معمولا با رنگ زرد مشخص شده اند. اگر تاکسی ای که سوار آن می شوید تاکسی متر نداشته باشد، می توانید هزینه ثابت و مشخص شده برای مسیر مورد نظرتان را پرداخت کنید.

تاکسی

انواع بلیط حمل و نقل در مسکو

بلیط یک طرفه

می توانید بعد از سوار شدن به اتوبوس، ترولی باس، و یا ترام، بلیط یک طرفه را از راننده ها دریافت کنید. از این طریق تنها می توانید بلیط های یک طرفه را خریداری کنید که هزینه آن ها ۵۵ روبل است.

بلیط یک یا دو طرفه

بلیط یک یا دو طرفه را تنها از طریق دفاتر بلیط می توانید خریداری کنید. این دفاتر در نزدیکی بعضی از ایستگاه های اتوبوس سطح شهر قرار دارند. قیمت این بلیط ها ۵۵ و ۱۱۰ روبل است. این دفاتر انواع دیگری از بلیط را هم می فروشند و اگر قرار است زیاد رفت و آمد کنید، بهتر است بلیط های مخصوص چند سفره را بخرید.

کارت ترویکا

ترویکا همان کارت های هوشمند و قابل شارژ هستند که می توانید از آن ها برای رفت و آمد با تمام وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. استفاده از این کارت ها هزینه سفرهای درون شهری تان را تا حد زیادی کاهش می دهد.

بلیط مترو

بلیط های مخصوص مترو در مسکو برای سفر با مترو و همچنین رفت و آمد با دیگر وسایل حمل و نقل عمومی کاربرد دارند.

منبع: weheart.moscow

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code