بلیط هواپیما

راهنمای خرید سیم کارت در دبی

سیم کارت در دبی

کشور امارات یکی از کشورهای همسایه ماست که به راحتی به ما ویزا می دهد و از محبوب ترین مقاصد توریستی محسوب می شود. در این کشور استفاده از سیم کارت ایران یا هر کشوری که زندگی می کنید می تواند هزینه های زیادی برایتان داشته باشد. پس پیشنهاد می شود که چه برای سفری چند روزه و چه برای سفری طولانی یک سیم کارت در دبی خریداری کنید تا هم بتوانید از اینترنت آن و هم از مکالمات ارزان تر برخوردار شوید. الی گشت در ادامه شما را با خرید سیم کارت در دبی آشنا می کند؛ با ما همراه باشید.

مهاجرت کاری به دبی

اپراتورهای امارات

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به دبی
سفرنامه دبی از زبان الی گشت
معرفی فرودگاه دبی

در امارات دو اپراتور اصلی وجود دارد: اتصالات و دو موبایل (Etisalat and Du Mobile). هر دو اپراتورها قوانین سفت و سختی برای تایید سیم کارت دارند و همیشه در رقابت با یکدیگر، امکانات متفاوتی ارائه می دهند. سرویس هر دو اپراتور، توسط مردم بومی و گردشگران استفاده شده و قابل اعتماد است. آن ها پوشش شبکه خوبی دارند و تنها ممکن است در بعضی از کویرها برایتان دردسرساز شوند که این مشکل برای تمام خطوط تلفن همراه وجود دارد.

برای خرید سیم کارت در دبی چه مدارکی به همراه داشته باشیم

  • پاسپورت یا ویزای اقامت + کپی
  • هزینه مورد نیاز برای خرید سیم کارت
دبی- تورهای ارزان قیمت

اتصالات | Etisalat

اتصلات بزرگترین اپراتور در امارات است. این شرکت، پوشش شبکه ای خوبی به همراه اینترنت پرسرعت دارد و از اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE پشتیبانی می کند. سیم کارت های از قبل آماده شده را می توانید از فروشگاه های معتبر بخرید و برای خرید آن ها قوانین متفاوتی را باید رعایت کنید. خرید اعتبار از بیشتر فروشگاه های شهر قابل انجام است که با افزایش اعتبار می توانید بسته های دیتا و ترکیبی موجود را خریداری نمایید.

سیم کارت «واصل» را می توانید با پرداخت حدود ۵۵ درهم خریداری کنید که یک جایزه ۱ درهمی برای یک روز دارد. اعتبار این سیم کارت ها را نیز می توانید با قیمت های ۲۵، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ یا ۵۰۰ درهم خریداری کرده و با شماره گیری کد زیر، سیم کارت خود را شارژ کنید:

#کداعتبار*۱۲۰*

کویر دبی

برای اطلاع از باقیمانده اعتبار خود نیز می توانید *۱۲۱# را شماره گیری نمایید. برای اینکه مطمئن شوید که سیم کار شما رجیستر و فعال شده است، *۱۴۰# را شماره گیری نمایید. این سیم کارت ها تا ۹ ماه بعد از آخرین استفاده فعال می مانند. نرخ استاندارد دیتا در این سیم کارت ها ۱ درهم به ازای هر مگابایت است. پکیج های زیر را نیز می توانید خریداری کنید که البته تنها بخشی از بسته های دیتای موجود هستند:


مدت
حجم قیمت فعال سازی
۲۴ ساعت ۱۰۰MB   درهم ۵ SD
۷ روز ۲۵۰MB   درهم ۱۰ D250M
۱۰۰MB   درهم ۱۵ W100M
۵۰۰MB   درهم ۳۵ W500M
۱GB   درهم ۵۰ W1G
۳۰ روز ۱GB   درهم ۱۰۰ ۱G
۳GB   درهم ۱۵۰ ۲G
۵GB   درهم ۲۰۰ ۵G
۷GB   درهم ۲۵۰ ۷G

برای خرید بسته، یک مسیج به همراه کد فعال سازی به ۱۰۱۰ بفرستید و یا *۱۷۰# را شماره گیری کرده و بسته مربوطه را انتخاب کنید.

شهر دبی

برخی دیگر از بسته هایی که می توانید خریداری کنید که رومینگ نیز هستند، عبارتند از:

بسته های ترکیبی روزانه اتصالات

روزانه ۵۰MB ۲٫۵ درهم شماره گیری برای فعال سازی *۱۳۵*۷# شماره گیری برای غیر فعال سازی *۱۳۵*۳*۱*۲#

بسته های ترکیبی ماهیانه اتصالات

بسته Small ۱۰۰MB data ۶۰ دقیقه درهم ۴۰
 بسته New Combo 100 ۱GB data ۱۰۰ دقیقه درهم ۱۰۰
بسته New Combo 150 ۲GB data ۱۵۰ دقیقه درهم ۱۵۰
بسته New Combo 200 ۳GB data ۳۰۰ دقیقه درهم ۲۰۰

این بسته ها برای ۳۰ روز در ۶۶ کشور فعال هستند.

قاب دبی

دو موبایل | Du Mobile

تنها اپراتور دیگر سیم کارت در دبی اپراتور دو موبایل  است که پوشش شبکه ای خوبی دارد و از اینترنت ۲G، ۳G و ۴G/LTE پشتیبانی می کند. شما می توانید سیم کارت را از فروشگاه های معتبر و اعتبار را از هر فروشگاهی در دبی یا دیگر شهر های امارات تهیه کنید. شما می توانید سیم کارت را توسط یکی از روش های زیر خریداری کنید:

پرداخت در لحظه: ۵۵ درهم – ۲۰ دقیقه مکالمه بین المللی به همراه اعتبار هدیه که برای یک روز فعال است. این سیم کارت تا حداقل ۹ ماه فعال است.

سیم کارت توریست پلن: ۷۵ درهم – ۲۰۰ مگابایت دیتا، ۲۰ دقیقه مکالمه بین المللی که ۷ روز اعتبار دارد. این نوع سیم کارت در دبی بعد از فعال سازی تا ۹۰ روز فعال خواهد بود. شما با پرداخت ۵ درهم می توانید فعال بودن آن را با شماره گیری*۱۳۵#  تمدید کنید.

برای مشاهده اعتبارتان می توانید *۱۳۵# را شماره گیری کنید. نرخ استاندارد دیتا در این سیم کارت ها ۱ درهم به ازای هر مگابایت است. پکیج های زیر را نیز می توانید خریداری کنید که البته تنها بخشی از بسته های دیتای موجود هستند:

حجم قیمت فعال سازی ارسال کد زیر به ۱۳۵۵
۱۶۰MB   درهم ۲۰ data 80MB
۴۵۰MB   درهم ۵۰ data 300MB
۱GB   درهم ۱۰۰ data 1GB
۵GB   درهم ۲۰۰ data 5GB
۲۵GB   درهم ۵۰۰ data 25GB

دو موبایل همچنین بسته های رومینگ خوبی در ۶۶ کشور ارائه می دهد که با پرداخت ۲۰۰ درهم می توانید ۱ گیگابایت اینترنت داشته باشید که برای یک هفته قابل استفاده است. برای فعال سازی می توانید کد *۱۳۵*۲۰# را شماره گیری کنید.

برج خلیفه

چند نکته از زبان مسافران

  • زبان رسمی امارات، عربی است اما انگلیسی نیز در بیشتر نقاط صحبت می شود که کار شما را راحت خواهد کرد.
  • مردم محلی به سیم کارت، سیم یا چیپ می گویند.
  • در هنگام خرید سیم کارت در دبی از فروشنده بخواهید که سیم کارت را برای شما تنظیم کند، زیرا آن ها می دانند که چگونه این کار را انجام دهند. اگر این کار را نکردید، می توانید به وب سایت اپراتور سیم کارتتان مراجعه کرده و مراحل را مشاهده کنید.
  • همیشه بهتر است که کارهایتان را در صبح اول وقت انجام دهید، قبل از آنکه مغازه ها زیاد شلوغ شوند. در این زمان ها، معمولا کمک بهتری از فروشنده ها دریافت می کنید و سوال هایتان را هم به راحتی می توانید بپرسید.

منبع: finder.com

گذر ثانیه‌های زمستانی دبی + ویدئو
گذر ثانیه‌های زمستانی دبی + ویدئو
پارک لگولند; تجربه ای فراموش نشدنی در دبی
پارک لگولند; تجربه ای فراموش نشدنی در دبی
معرفی هتل مونپیک جمیرا لیکس تاورز دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل مونپیک جمیرا لیکس تاورز دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل تاج دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل تاج دبی | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code