بلیط هواپیما

شهرهای باستانی چین با تاریخ هزاران ساله

شهرهای باستانی چین

چین مهد فرهنگ و یکی از قدیمی ترین تمدن های ظهور کرده در این ناحیه است که این باعث تاریخ باشکوه و فرهنگ متنوع این سرزمین شده است.  شهرهای باستانی این کشور به خوبی حفظ و تبدیل به یکی از مهمترین جاذبه های این کشور شده اند. چند نمونه از این شهرهای حیرت آور و زیبا را انتخاب کرده ایم و می خواهیم کمی درباره ان ها صحبت کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
نانجینگ، شهر امپراتورهای چین
با خصوصیات چینی ها آشنا شوید

گویلین

گویلین در سال ۳۱۴ قبل از میلاد، در دره زیبای رودخانه لی ساخته شد و امروز یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری چین است. اطراف این شهر را صخره های کارست حیرت آوری دربر گرفته و چشم اندازی شگفت آوری را به وجود آورده است. گویلین به معنای جنگل اسمانتوس شیرین است که به دلیل درختان معطری که در این شهر رشد می کنند این اسم را برای آن گذاشته اند.

گویلین

پکن

یکی از بزرگ ترین شهرهای باستانی جهان پکن است که گنجینه های تاریخی زیادی مثل دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، قصر مجلل تابستانی، میدان تیان آنمن، مقبره مینگ و محله هوتونگ دارد. در حالی که بخش مدرن این شهر پر از آسمان خراش های بلند و مراکز خرید لوکس است بخش قدیمی آن مطمئنا جذاب ترین قسمت این گوهر باستانی است.

لوئویانگ

شهر لوئویانگ یکی از مهدهای تمدن چین و از دیگر مراکز مهم این کشور است. غارهای لانگمن در این شهر توسط یونسکو محافظت می شود و مهمترین جاذبه این شهر است در این محل مجسمه هایی بر روی صخره ها کنده کاری شده و هزاران مجسمه در غار وجود دارد که گردشگران زیادی از آن ها دیدن می کنند. از موزه این شهر که پر از آثار باستانی است دیدن کنید در این محل می توانید آثاری از هزاران سال پیش را ببینید.

کایفنگ

کایفنگ در کناره رودخانه زرد قرار دارد، شهری بزرگ با جمعیت ۵ میلیون نفر است. خوشنویسی های این شهر بسیار معروف است چون از دیرباز شیوه های خوشنویسی گوناگونی در این ناحیه شکل گرفته است، همچنین این شهر تاریخ صدها ساله دارد. فستیوال گل هر سال در ماه اکتبر و نوانبر در خیابان های این شهر برگزار می شود. در این شهر گردش کنید، از جاذبه های باستانی آن دیدن کنید و غذای هنان را هم امتحان کنید.

کایفنگ

نانجینگ

نانجینگ پایتخت باستانی سلسله های زیادی بوده و به همین دلیل جاذبه های زیادی مثل مقبره سان یاتسن را دارد که این جاذبه ها گردشگران زیادی را به این شهر می کشاند. این شهر در کنار رود یانگ تسه قرار دارد، رفتن به پارک باستانی در کنار این رودخانه، تورهای قایق سواری و دیدن چشم اندازهای زیبای این رودخانه از تفریحات این شهر است. نانجینگ از مهمترین شهرهای چین است، مراکز مدرن زیادی دارد و ترکیبی از امکانات معاصر و جاذبه های تاریخی می باشد.

شهر قدیم شانگهای

در گذشته دور شهر قدیمی شانگهای دیواری بود که در سال ۱۹۱۲ خراب شد و پس از آن درهای این شهر رو به دنیا باز شد. در این شهر گردشگران محو تماشای عبادتگاهای باستانی و باغ های زیبا آن می شوند، در شب این عبادتگاه ها با هزاران نور رنگارنگ روشن می شوند.

شهر قدیم شانگهای

شی آن

شی آن از اولین تمدن های شکل گرفته در جهان است و مهمترین جاذبه های آن لشکر سفالین، دیوار شهر، مقبره اولین امپراتور، موزه تاریخ شانکسی و جنگل موزه استلی می باشد. این شهر پایتخت باستانی چین است، در آن حتما از خانه اپرای باستانی هم دیدن کنید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

حقایقی جذاب از تاریخ ژاپن که قبل از سفر، باید بدانید!
حقایقی جذاب از تاریخ ژاپن که قبل از سفر، باید بدانید!
مروری بر تاریخ چین
مروری بر تاریخ چین
شوالیه ها، نمادی از جوانمردی قرون وسطی در اروپا
شوالیه ها، نمادی از جوانمردی قرون وسطی در اروپا
کارری، الهام بخش کتاب دور دنیا در ۸۰ روز
کارری، الهام بخش کتاب دور دنیا در ۸۰ روز