بلیط هواپیما

این ها معروف ترین شهرهای روسیه هستند!

شهرهای معروف روسیه

روسیه، کشوری پهناور در آسیای شمالی که با اقیانوس آرام، دریای خزر و دریای سیاه و بالتیک هم مرز است. این کشور دارای جاذبه های تاریخی و بناهای باشکوهی می باشد. با توجه به این که در سال جدید ۲۰۱۸ میلادی روسیه میزبان بازی های جام جهانی است. بهترین فرصت برای گردشگران علاقمند به فوتبال است تا با یک تیر دو نشان بزنند؛ اما مهم ترین چیزی که قبل از سفر نیاز است داشتن اطلاعاتی درباره شهرها و جاذبه های مهم کشور مقصد است. به همین دلیل الی گشت در این پست شهرهای معروف روسیه که جاذبه های معروفی در آن قرار دارد را نام ببریم. همراه ما در سفر به شهرهای معروف روسیه باشید.

شهرهای معروف روسیه

شهر مسکو

مطالب مرتبط:
سفر به دل تاریخ روسیه
شهرهای مخفی روسیه

پایتخت کشور روسیه، مسکو است. این شهر مهمترین و بزرگترین شهر کشور روسیه است. مسکو مرکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی کشور روسیه است. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه فدرال روسیه که جزء روسیه اروپایی محسوب می‌شود، واقع شده ‌است. بزرگترین شهر روسیه، مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است.

دیدنی های کشور روسیه

دیدنی های شهر مسکو:

 

دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی لومونُسُـف مسکو (The Lomonosov Moscow State University)، دارای معماری عالی و منحصر به فردی می باشد. این دانشگاه به عقیده بسیاری بلندترین ساختمان آموزشی در جهان است، که در سال ۱۷۵۵ در بالای تپه ای به اسم تپه گنجشکان بنا شده است. سبک معماری این دانشگاه بر گرفته از گوتیک و باروک است. این دانشگاه توسط ژوزف استالین (Joseph Stalin) در مسکو ساخته شده است.

دانشگاه دولتی مسکو

هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین

ساختمان هفت خواهران یا آسمان خراش های استالین (The Seven Sisters or Stalin Skyscrapers) یکی از جاذبه های دیدنی شهر مسکو است. سبک معماری ساختمان های این جاذبه دیدنی استالینیستی بوده و امروز از آن به عنوان هتل، آپارتمان و دانشگاه استفاده می کنند. این ساختمان های هفت گانه عبارت از ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو، مجتمع مسکونی در بلوار کاتلنیچسکایا، هتل اوکراین، ساختمان وزارت خارجه روسیه، مجتمع مسکونی در میدان کودرینسکایا، ساختمان اداری برج دوشکین و هتل لنینگراد می باشند.

هفت خواهران یا آسمان‌خراش‌های استالین

کلیسای سنت باسیل

نمادی از شهر مسکو، جایی که گردشگران آن را به عنوان اولین جاذبه دیدنی مسکو انتخاب می کنند. کلیسای سنت باسیل (Saint Basil’s Cathedral) بنای دیدنی که قدمت آن ۴۵۰ سال است و توسط ایوان مخوف (Ivan the Terrible) در میدان سرخ مسکو ساخته شده است. گنبدهای رنگارنگ این کلیسا بسیار هیجان انگیز می باشد.

کلیسای سنت باسیل

 شهر سن پترزبورگ

دومین شهر بزرگ روسیه سن پترزبورگ است. این شهر در شمال غربی روسیه واقع شده استحدود ۶ میلیون نفر در این شهر در حال زندگی هستند؛ این شهر در کنار رود نوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک واقع شده است، به همین دلیل این شهر به شهر آب راهه ها معروف است و در گذر زمان نام آن به سن پترزبورگ تغییر یافته است. بالغ بر ۱۰ اسم تا به حال برای این شهر انتخاب شده است. سن پترزبورگ، منطقه ای به این کوچکی خواستگاه بزرگترین و مهم ترین جنبش های هنری و فرهنگی روسیه و جهان بوده است. این شهر خانه شخصیت های بزرگ ادبی مثل پوشکین و داستایوسکی و موطن و آهنگ سازانی مثل شستاکویچ و راخمانیف است.

شهر سن پتزبورک

دیدنی های شهر سنت پترزبورگ:

 

کلیسای منجی بر خون ریخته شده (Church of the Savior on Blood)

کلیسای منجی بر خون ریخته شده یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی شهر سنت پترزبورگ می باشد. این کلیسا در جایی که امپراطور الکساندر دوم کشته شد ساخته شده است

کلیسای منجی بر خون ریخته شده

کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا(Konstantinovsky Palace)

قصر کنستانتین شاهکار هنری قرن هجدهم که محل اقامت دوک های بزرگ بوده است. به منظور دیدن از کاخ رومانف همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۶ باز است.

کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا

قلعه پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress)

دژ اصلی شهر سنت پترزبوگ قلعه پیتر و پاول دژ است. این دژ توسط پتر کبیر در سال ۱۷۰۳ شروع به ساخته شدن نمود. این قلعه طی یکسال ساخته شد ولی نتوانست از لحاظ نظامی مقاومت کند و بنابراین از سال ۱۷۰۶ دوباره با بدنه ای سنگی بازسازی شد.از سال ۱۷۲۰ ، این قلعه بعنوان پادگان شهر و همچنین زندانی برای زندانیان درجه بالا یا سیاسی به کار گرفته شد.

قلعه پیتر و پاول

شهر سوچی

در مرز غربی کشور روسیه شهری به نام سوچی قرار دارد. این شهر یکی از شهرهای معروف روسیه است که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. حدود ۳۵۰ هزار نفر در این شهر در حال زندگی هستند. سوچی شامل سه ناحیه رسمی می باشد:

۱-ناحیه سوچی مرکزی که هسته ی اصلی شهر و پیشرفته ترین و پرجمعیت ترین بخش آن است. ۲- ناحیه لازاروسکو که بزرگترین ناحیه شهر است و ۳- ناحیه ادلر که مرکز شبکه حمل و نقل شهر است.

شهر سوچی در روسیه دارای آب و هوای نیمه گرم سیری است و رطوبت زیادی را شامل می شود. شهر سوچی به عنوان میزبان بازی های المپیک زمستانی در سال ۲۰۱۴ شناخته شد.

شهر سوچی

دیدنی های شهر سوچی:

 

پارک ملی

پارکی که در سال ۱۹۸۳ به عنوان اولین پارک ملی روسیه افتتاح شد. مساحت این پارک ۱۹۰ هزار هکتار بوده و دارای مجموعه شگفت انگیزی از طبیعت های جذاب مانند آبشارها، دره ها و غارهای بسیار شگفت انگیزی وجود دارد. نکته جالب در این پارک این است که مجموعه غارهای ورونتسو (Vorontsov Cave Complex) یکی از غارهای طویلی است که در آن قرار گرفته و با توجه به شواهدی که موجود است نشان می‌دهد انسان‌ها ۲۰ هزار سال قبل در آن زندگی می‌کردند.

پارک ملی

کوهستان کراسنایا پولیانا  

اگر به شهر سوچی سفر کردید هرگز اسکی بازی را در این شهر فراموش کنید. پیست اسکی روزا ختور (Rosa Khutor Ski Resort) که در کوه های قفقاز قرار دارد. سال ۲۰۱۴ المپیک رشته های اسکی آپاین و نوردیک در این پیست برگزار شد.

پیست اسکی روزا ختور

باغ گیاه‌شناسی  (Dendrarium)

باغ گیاه شناسی در شهر سوچی وجود دارد که قدمت آن به سال ۱۸۹۲ بر می گردد. این باغ دارای لقب (شهر باغ) می باشد. بیش از ۲ هزار گونه از گیاهان کم یاب و غیر بومی در این مجموعه وجود دارد. این باغ به چندین نمایشگاه تقسیم شده که هر یک مناطق مختلف جغرافیایی را به نمایش می‌گذارد، گویی شما با یک تیر دو نشان می زنید و با رفتن به این باغ می‌توانید گیاهان منطقه‌ی قفقاز را و مدیترانه را با گیاهانی از آمریکا، شرق آسیا و استرالیا و نیوزیلند را با هم مقایسه کنید.

باغ گیاه‌شناسی

شهر نیژنی نووگورود

شهری در غرب کشور روسیه که نیژنی نووگورود نام دارد. در حال حاضر حدود ۱٫۵ میلیون نفر در این شهر در حال زندگی هستند. به واسطه بناهای تاریخی که در این شهر وجود دارد به آن پایتخت سوم روسیه هم گفته می شود. این شهر در میانه های قرن نوزدهم پایتخت تجاری امپراطوری روسیه بوده است. اهمیت تجاری این شهر در قرن نوزدهم چنان بود که می گفتند سن پترزبورگ سر، مسکو قلب و نیژنی نووگورود هم کیف پول روسیه است. آب و هوای این شهر مرطوب و قاره ای می باشد.

شهر نیژنی نووگورود

دیدنی های شهر نیژنینووگورود:

 

پله‌های چکالوف (The Chkalov Staircase)

برای تماشای غروب آفتاب، در شهر نیژنی نووگورود می توانید به پله های چکالوف بروید. این مکان دیدنی منحصر به فرد سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. بیش از ۱۵۰۰ پله در این مکان وجود دارد.

پله‌های چکالوف

خیابان بولشایا پوکروسکایا (Bolshaya Pokrovskaya)

این خیابان مناسب برای کسانی است که می خواهند از فرهنگ مردم روسیه مطلع شوند. با قدم زدن در خیابان های این شهر می توانید غرق در فرهنگ مردم روسیه باشید. خیابان بولشایا پوکروسکایا در قلب شهر نیژنی نووگورود واقع شده است. این خیابان زیبا یکی از شاداب‌ترین نقاط شهر است که با هر بار رفتن به آن شاهد چشم‌اندارهای هیجان‌انگیز جدیدی خواهید بود. ساختمان‌های زیبا و با شکوه در هر دو طرف این خیابان بیان‌گر معماری زیبای نیژنی نووگورود بوده و فروشگاه‌ها و مغازه‌های موجود در این خیابان بهترین مکان برای تهیه سوغات نیژنی نووگورود و روسیه می‌باشد.

خیابان بولشایا پوکروسکایا

موزه روکاویشنیکو (The Rukavishnikov Estate Museum)

روکاویشنیکو یکی از ثروتمندترین خانواده‌های روسی و تاجری در نیژنی نووگورود بوده است. کاخ این خانواده هم‌اکنون به عنوان موزه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و با رفتن به آن می‌توان تصویری از میزان ثروت خانواده‌های ثروتمند در زمان تزار را در ذهن داشت. این بنای باشکوه متعلق به قرن نوزدهم در میان فضایی سبز و زیبا قرار گرفته و بهترین مکان برای دور شدن از ازدحام و هیاهوی شهر می‌باشد.

موزه روکاویشنیکو

شهر حلقه طلایی

چندین شهر در روسیه هستند که در کنار یکدیگر باعث به وجود آمدن ظاهری زیبا برای شهر روسیه شده اند. نام این چند شهر حلقه طلایی است. در اطراف این حومه زیبا باغ گیلاس، گنبدهای پیازی شکل و کلیساهای با شمایلی جالب که نمایان گر معماری قدیمی این کشور است را می توانید شاهد باشید. این ناحیه به عنوان قدیمی‌ترین ناحیه‌ی روسیه امروزه توانسته است توریست‌های بسیاری را به خود جلب کند.

تعدادی از جاذبه های دیدنی در این شهر عبارتند از:

ولادیمیر، سوزدال ، کوستروما، یاروسلاول، روستوف از جمله شهرهای این حلقه‌ی زیباست. کلیساهای سنگ سفید ، صومعه‌ها و قلعه‌ها

شهر حلقه طلایی

شهر کازان

شهری در کشور روسیه است که در آن می توانید به طور کامل فرهنگ اروپایی و آسیایی مشاهده نمایید. شهری دوست داشتنی که پایتخت تاتارستان بوده است، ساکنان این شهر از استانداردهای خوبی جهت زندگی بهره می برند.

تعدادی از جاذبه های دیدنی در این شهر عبارتند از:

کاخ کرملین قازان، مسجد کول شریف، و خیابان بومن به عنوان یک خیابان خرید عابر پیاده است.

پاریس از منظره بالای برج ایفل چگونه است؟ + ویدیو
پاریس از منظره بالای برج ایفل چگونه است؟ + ویدیو
آثار تاریخی ایران ثبت شده در یونسکو + عکس
آثار تاریخی ایران ثبت شده در یونسکو + عکس
معرفی کلیساهای تهران
معرفی کلیساهای تهران
تعطیلاتی به یادماندنی در جزیره رودس یونان
تعطیلاتی به یادماندنی در جزیره رودس یونان