۸ مورد از جاذبه های معروف شهر مستیا در گرجستان

۸ مورد از جاذبه های دیدنی مستیا | Mestia در گرجستان

شهر مستیا قسمت اصلی و مرکزی ناحیه سوانتی است که در ۴۵۶ کیلومتری تفلیس پایتخت گرجستان قرار دارد. ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۵۰۰ متر است. برای افرادی که قصد سفر به ناحیه سوانتی را دارند این شهر یک نقطه شروع است. شهر سنتیا پر است  از هتل ها با قیمت ها متفاوت، مهمان خانه ها و سرویس های محلی مسافرتی. این اماکن شهر مستیا را به محلی مناسب برای اقامت تبدیل کرده اند.  برای اطلاع از دیدنی ها و جذابیت های مستیا با الی گشت همراه باشید.

شهر مستیا

خلاصه ای از شهر مستیا

مطالب مرتبط:
دیدنی های شهر تاریخی تلاوی در گرجستان
آشنایی کامل با اوشگولی در گرجستان!

از مرکز شهر مستیا می توانید با پای پیاده به یخچال های کوه Ushba بروید یا با اسب در چمنزارهای بکر کوه های آلپ سوارکاری کنید. همچنین پیست های اسکی تازه تاسیس شهر توجه عاشقان ورزش های زمستانی را به خود جلب کرده اند. گردشگرانی که علاقه مند به تاریخ مذهبی هستند، می توانند نمونه های زیادی از نقاشی های دیواری و نمادهای قرون وسطی را درون کلیساهای اطراف مستیا ببینند. درون مستیا نیز کلیسا جرج مقدس شامل مجموعه کاملی از نمادهای قرن هفتم میلادی است.

دیدنی ها

۱- موزه تاریخ و قوم نگاری سوانتی | Svaneti Museum of History and Ethnography

این موزه در سال ۲۰۱۳ پس از مرمت دو ساله اش بازگشایی شد. این موزه در سال ۱۹۳۶ افتتاح شد و در ابتدا تنها شامل کلکسیونی جمع و جور می شد. در سال ۱۹۴۸ مورخ هنری مشهور گرجستانی Giorgi Chubinashvili نسخ خطی، نمادها و دیگر اشیا عتیقه را از بین مردم و کلیساها جمع آوری کرد و در اختیار موزه قرار داد. این اشیا هسته اصلی موزه را شکل دادند. موزه نمایی شگفت انگیز از شهر تاریخی مستیا و برج های سنگی قرون وسطی آن در اختیار بینندگانش قرار می دهد. در این موزه ۶ نمایشگاه دائمی از نسخ خطی، اشیا خاص  و لوازم باستان شناسی و قوم شناسی نگهداری می شود.

قدمت اشیایی که در نمایشگاه باستان شناسی نمایش داده می شوند به قرن سوم قبل از میلاد برمیگردد. در کلکسیون موزه می توانید تعداد زیادی از کاشی ها، جواهرات، اشیا فرهنگی مذهبی و اسلحه های مربوط به آن دوران را ببینید.

موزه تاریخ و قوم نگاری سوانتی

۲- پیست اسکی | Khatsvali Ski Resort

تجربه ای تکرار نشدنی از اسکی در پیستی که کوه ها و یخچال های طبیعی آن را احاطه کرده اند. در این محل می توانید آرامش طبیعت را کاملا احساس کنید. هنگامی که در مستیا هستید از تله کابین استفاده کنید و به بالای کوه های ۲۳۰۰ متری بروید. در مسیر بالا رفتن از تپه از کابین های باز استفاده کنید تا از منظره کوه های قفقاز لذت ببرید. ۱۰ دقیقه سوار شدن در کابین ها تجربه ای است که در آن احساس لذت و راحتی می کنید. در بالای کوه رستورانی تعبیه شده که می توانید در آن نشسته و در حال گوش دادن به موسیقی و خوردن غذا به تماشای طبیعت بپردازید.

پیست اسکی

۳- یخچال های چالادی | Chaladi Glacier

یکی از مسیرهای طبیعت گردی محبوب در مستیا رفتن به سمت چالادی است. مسیر راه خیلی صعب العبور نیست اما ممکن است ۶ ساعت طول بکشد. ممکن است در طول مسیر احساس خستگی کنید اما در آخر راه با دیدن منظره زیبا خستگیتان در خواهد رفت. مسیر پر از گل و خاک است. به طوری که بیشتر مسیر روی کثیفی ها راه می روید. ممکن است ترجیح دهید تا بالای روستا تاکسی بگیرید و سپس یک ساعت و نیم مسیر را طی کنید تا به یخچال برسید. هنگام رسیدن به یخچال ها زیاد نزدیک شوید امکان سقوط صخره ها وجود دارد و بسیار خطرناک است. به گونه ای که چندین نفر تا به حال جان خود را در این نقطه از دست داده اند.

یخچال های چالادی

۴- کوه های اوشابا | Mountain Ushba

اوشابا زیباترین و سرسخت ترین کوه ملقب به ملکه است که با غرور بر بالای بلند ترین رشته کوه از رشته کوه های قفقاز قرار گرفته است. خاطره بیش از صدها سال صعود کوهنوردان اتفاقاتی قهرمانانه و دراماتیک را این جا رقم زده است. نام اوشابا عجیب و می شود گفت تخریبگر است به گونه ای که حتی سوانتی هایی که در پای کوه زندگی می کنند نیز نمی توانند عجایب آن را توضیح دهند. بالا رفتن از آن از نظر تکنیکی و فیزیکی دشوار است. معنی نام آن در زبان محلی راهی به ناکجا است! می توانید از پیست اسکی Hatsvali  .زیبایی این کوه را ببینید

کوه های اوشابا

۵- موزه خانه میخائیل خگیانی | Mikheil Khegiani House Museum

این خانه، روزگاری متعلق به میخائیل خگیانی، معروف ترین کوهنورد گرجستان در قرن بیستم بوده است که تبدیل به موزه ای کوچک شده است. اگر علاقمند به کوهنوردی و تاریخ آن هستید به هیچ وجه بازدید از این موزه را از دست ندهید. در این موزه عکس ها، دست آوردهای مربوط به کوهنوردی و جوایز او نگهداری می شود.

موزه خانه میخائیل خگیانی

۶- Enguri Dam

این سد هیدروالکتریکی بر روی رودخانه Enguri  قرار دارد. در حال حاظر این سد با ارتفاع ۲۷۱٫۵ متر دومین سد مرتفع قوسی بتنی دنیا است.

سد

۷- دریاچه کرولدی | Koruldi Lakes

از دیگر مسیرهای طبیعت گردی در مستیا رفتن به دریاچه کرولدی می باشد. دریاچه های آلپی که در پای کوه اوشبا قرار گرفته اند حتی اگر خودشان خیلی زیبا نباشند به خاطر منظره زیبایی که از کوه دراختیارتان قرار میدهند ارزش رفتن دارند. مسیر رسیدن به دریاچه پر از گل و لای است.

دریاچه کرولدی

۸- پیست اسکی | Ski Resort Tetnuldi

اگر عاشق ورزش های زمستانی، آفتاب یا برف هستید این پیست را از دست ندهید. پیست پراز پیچ و خم هایی است که آن را برای اسنوبرد سواران بسیار مناسب می کند. از درون پیست می توانید. چشم انداز زیبایی از شهر مستیا را ببینید. خود را در میان کوه های پوشیده از برف های درخشان و آسمانی بیش از حد آبی تصور کنید. در حال حاضر تنها مشکل این پیست دست رسی به جاده است که قرار است بزودی حل شود.

منبع: tripadvisor.com

در این دهکده رویای کودکی تان واقعی می شود!
معرفی بهترین جاهای دیدنی ماسال برای طبیعت گردی
اوج هیجان در بهترین شهربازی های اروپا
سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code