بلیط هواپیما

شور و هیجان در شهربازی تفلیس

شهربازی تفلیس

تفلیس با مردم مهمان نواز و تاریخ بلندش مطمئنا مکان های تاریخی زیادی دارد که با گشت و گذار در شهر می توانید تک تک آن ها از بناهای قرون وسطایی و  موزه ها گرفته تا کلیساهایش را کشف کنید. اما در این شهر تاریخی فقط بناهای قدیمی و کلیساهای جذاب نیست که شما را دلباخته می کند بلکه در آن می توانید فوران آدرنالین و احساسات هیجان انگیز را هم تجربه کنید. همیشه رفتن به شهربازی ها برای کودکان جذاب و لذتبخش است چون در این پارک ها می توانند در دنیایی رنگارنگ و شاد بازی هایی را تجربه کنند که در جای دیگری امکانش نیست. سری می زنیم به شهربازی تفلیس، با الی گشت همراه باشید.

شهر بازی هیجان انگیز تفلیس
مطالب مرتبط:
واقعیت هایی جذاب درباره گرجستان که ممکن است ندانید!
معرفی ۲ هتل لوکس در تفلیس گرجستان+ تصاویر

شهربازی تفلیس که به آن پارک متاتسمیندا (Mtatsminda park) می گویند بر روی تپه های شهر تفلیس قرار دارد و چرخ و فلک بزرگش را تقریبا می توانید از همه جای شهر تفلیس ببینید. دراین شهر بازی می توانید سوار بر یکی از بلندترین چرخ و فلک های دنیا شوید، چرخ  و فلکی که با  ۸۰ متر طول، هر دور چرخیدنش یک ربع طول می کشد و چشم انداز زیبایی از شهر را به شما هدیه می دهد. می توانید از روی سرسره های آبی به پایین بیایید و شوری وصف نشدنی را حس کنید و یا بر روی ترن هوایی با سرعتی باورنکردنی روی دیگری از هیجان را ببینید. این ها فقط گوشه ای از جذابیت ها و سرگرمی های این پارک تفریحی است، در بخشی از پارک، قطاری را می بینید که سوار بر آن در کل قسمت های پارک گردش می کنید.

چرخ و فلک تفلیس

گیاهان و درختان سرسبز این پارک فضایی باطراوت را به وجود آورده که می توانید بعد از بازی با وسایل هیجان انگیز در کنار آن ها بنشینید، غذا بخورید و انرژی تازه بگیرید. در فصل بهار و تابستان که هوا خوب است می توانید مدتی را در فضای روح بخش پارک قدم بزنید و پس از مدتی در کافه ای بنشینید و قهوه ای خوش طعم بنوشید. برای ورود به داخل این پارک لازم نیست که هیچ هزینه ورودی ای پرداخت کنید ولی برای استفاده از هر کدام از امکانات و بازی ها باید با هزینه مشخص بلیط تهیه کنید. فقط با ۲۰ دقیقه رانندگی از مرکز شهر به این پارک می رسید و خودتان را در محیطی آرام و پر از درخت و هوای روح بخش می بینید. اینجا محلی مناسب برای گذراندن آخر هفته ها به همراه خانواده و کودکان است پیشنهاد می کنیم برای رفتن به این پارک از اتوبوس استفاده کنید چون محل پارک مشخصی برای خودروها وجود ندارد.

شهر بازی تفلیس

تارخچه کوتاهی از شهربازی تفلیس

این پارک برای اولین بار در زمان شوروی در دهه ۱۹۳۰ تاسیس شد و زمانی سومین پارک عمومی پربازدید شوروی بود. در سال ۲۰۰۱، میلیارد گرجی و همسرش این پارک را به شهر بازی تبدیل کردند اما در پی اختلافاتی که این میلیارد با دولت وقت گرجستان پیدا کرد این پارک مصادره شد، بعدها در سال ۲۰۱۲ با تغییر دولت این پارک دوباره به صاحل اصلیش که در آن زمان فوت کرده بود پس داده شد.

منبع: inspirock.com و en.wikipedia.org

معرفی نوو هتل تفلیس | ۴ ستاره
معرفی نوو هتل تفلیس | ۴ ستاره
۱۵ نکته کاربردی و مفید برای سفر به تفلیس
۱۵ نکته کاربردی و مفید برای سفر به تفلیس
استانبول بهتر است یا تفلیس؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
استانبول بهتر است یا تفلیس؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
هزینه زندگی در تفلیس
هزینه زندگی در تفلیس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code