alexaa

صخره هایی که نمی افتند

صخره های متعادل

صخره های متعادل نوع خاصی از شکل گیری صخره ها هستند که گردشگران بسیاری را از سراسر نقاط جهان به خود جذب کرده اند. آن ها به طرز خیلی جالبی تعادل خود را حفظ کرده اند و خیلی از آن ها مدت هاست که با قانون جاذبه به مبارزه برخاسته اند. خیلی از این صخره ها هزاران تن وزن دارند اما بدون توجه به زلزله، فرسایش و دیگر ناملایمات طبیعی برای مدت هاست که جایگاه خود را حفظ کرده اند. شکل گیری این نوع خاصی از صخره ها ممکن است به دلیل ریزش کوه باشد که منجر به ایستادن اینگونه سنگ ها شده است. بر روی این صخره ها اثراتی از تراش خوردگی های طبیعی دیده می شود اما همچنان تعادل خود را حفظ کرده اند حتی بعد از فرسایش شدیدی که از طریق باد و آب دیده اند. در سال ۱۹۷۵ یکی از این صخره های کوچک تعادلی در پارک ملی آرچز سقوط کرد. با الی گشت همراه باشید می خواهیم تعدادی از زیباترین صخره های متعادل را به شما معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
۴ طبیعت خیره کننده در آسیا از دید نشنال جئوگرافیک
دره هایی که زیباییشان نفس تان را می گیرد

صخره پارک ملی آرچز؛ آمریکا

پارک ملی آرچز در ایالت یوتا آمریکا پر از سنگ های ماسه ای کمانی شکل، نوک تیز و صخره های متعادل است. در حدود ۱۴٫۵ کیلومتری ورودی پارک، دو صخره بزرگ بر روی هم قرار گرفته اند که روی هم ۱۶ متر ارتفاع دارند، زیبایی این صخره به این دلیل است که از زوایای مختلف به شکل های گوناگون دیده می شود و کوه های برفی پشت این صخره، آن را تماشایی تر می کند. یک صخره تعادلی دیگر هم در نزدیکی این صخره وجود داشته که کوچکتر بوده و قبلا افتاده است.

صخره پارک ملی آرچز

صخره استان نوا اسکوشیا؛ کانادا

این صخره متعادل حیرت آور، بسیار جذاب و دیدنی است. به نظر می آید که این ستون ۹ متری  قسمتی از گدازه های آتشفشان دوره ژوراسیک زمین شناسی باشد. این سنگ بر روی لبه صخره ای بزرگ ایستاده و اینکه چگونه خود را بین شکاف صخره جای داده است واقعا شگفت آور است و باور اینکه به صورت اتفاقی در شکاف قرار گرفته کمی دشوار می نماید. برای رسیدن به این صخره باید ۲۳۵ پله چوبی را پایین رفت که در مسیر برگشت، بالا آمدن از این پله ها واقعا سخت است.

صخره استان نوا اسکوشیا

صخره آیدل؛ بریتانیا

منطقه “بریمهام مور” پر از صخره هایی با شکل های عجیب است که به صورت شگفت انگیزی متعادل هستند. فراسایش باد، یخبندان و آب باعث پیدایش این شکل های عجیب شده است. صخره  آیدل به دلیل بزرگی و شکل خود بسیار معروف است، با وجودیکه وزن آن بیش از ۲۰۰ تن براورد شده اما بر روی سنگ کوچک هرمی شکلی قرار گرفته است و همه می خواهند بدانند این صخره تا چه زمانی به اینگونه ایستادن خودادامه می دهد.

صخره آیدل

صخره باغ گاردن آو گادز؛ آمریکا

این صخره حیرت آور در پارک گاردن آو گادز قرار دارد و وزن ۷۰۰ تنی خود را برای هزاران سال است که نگه داشته است. فرسایش سریعتر کف این صخره نسبت به بالای این صخره که سخت تر است باعث شده که این صخره در موقعیتی بسیار نفسگیر قرار بگیرد. این صخره در زمان های مختلف به صورت متفاوت دیده می شود و عکس گرفتن در مقابل آن واقعا خیره کننده است.

صخره باغ گاردن آو گادز

منبع: hubpages.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد