طبیعت ایسلند به این ۱۰ دلیل رویای عاشقان طبیعت را برآورده می کند!

طبیعت ایسلند | Iceland Nature

اگر شما عاشق طبیعت هستید و یکی از دوستداران طبیعت به شمار می روید، پس حتما باید یکی از مقاصدی که برای آن برنامه ریزی می کنید، ایسلند باشد. بسیاری از گردشرانی که به این کشور می آیند، مهم ترین دلیلی که پیش خود دارند بازدید از طبیعت ایسلند است که شما را شیفته خود خواهد کرد. هر آنچه که برای شما فاکتور یک طبیعت دوست داشتنی است، از مسیرهای طبیعت گردی گرفته زیبا گرفته تا آبشارهای دلنشین، همگی در دل این کشور جای گرفته اند. اگر هم به این قضیه باور ندارید پس همراه الی گشت این ۱۰ دلیل را مطالعه کنید که به شما ثابت می کند طبیعت ایسلند رویای هر طبیعت دوستی است.

طبیعت ایسلند

۱- جمعیت: ۳۵۰ هزار نفر

مطالب مرتبط:
آشنایی با آبشار گولفوس، زیباترین آبشار ایسلند
خطرناک ترین پدیده جهان که ۳۰ متر آب جوش پرتاب می کند!
راهنمای سفر به ایسلند

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که جمعیت چه ربطی به زیبایی طبیعت دارد اما در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که با همچنین جمعیت کمی که بیشتر آن ها نیز در اطراف پایتخت آن، ریکیاویک، متمرکز هستند می توان به این نتیجه رسید که باقی بخش های کشور دست نخورده و بکر است. برای یک طبیعت دوست، چه چیزی بهتر از این است که ساعت ها در طبیعتی پرسه بزند که در آن خبری از هیچ انسانی نیست؟

مناظر طبیعت ایسلند

۲- آتشفشان و یخچال ها

طبیعت ایسلند احتمالا بیشتر به خاطر تصویر خاصی از یک ویژگی زمین شناسی دارد که در سراسر کشور دیده می شوند: آتشفشان ها و یخچال ها. یخچال طبیعی Vatnajökull، در حقیقت بزرگترین یخچال اروپا است که بیش از نصف مساحت ایسلند را پوشش داد است. شما می توانید در این کشور، یخچال های کوچک تری نیز مانند Svínafellsjökull را ببینید که بخشی از یخچال بزرگتری در سواحل جنوبی است.

یخچال Vatnajokull

۳- شفق قطبی

قطعا یکی از دلایلی که گردشگران عاشق طبیعت ایسلند هستند، شفق قطبی است. نورهایی با رنگ های نئونی که در آسمان ظاهر می شوند به اندازه کافی دلیل خوبی هستند که شخصی بخواهد به ایسلند سفر کند. حتما شما تا به حال شفق قطبی را در عکس ها مشاهده کرده اید اما واقعیت این است که تا زمانی که خودتان این پدیده را نبینید، نمی توانید حس و حال عجیبی که دارد را درک کنید.

شفق قطبی در ایسلند

۴- تغییر نورهای روز و شب

بین انقلاب تابستانی در ۲۱ ماه ژوئن و انقلاب زمستانی در ۲۱ دسامبر، نورهای ایسلند به طرز چشم گیری تغییر می کنند همان طوری که در تمام مناطق بخش های شمالی کره زمین روی می دهد. در طول انقلاب تابستانی، خورشید هرگز غروب نمی کند و شما می توانید آن را در خط افق مشاهده کنید که از همان جا هم دوباره طلوع می کند.

با این حال از این روز به بعد روزها کوتاه تر می شود، روزی ۳ دقیقه و در نهایت زمانی که ۲۱ دسامبر می رسیم، هوا به گونه ایست که تنها ۳ ساعت با نور کم، در ایسلند روز محسوب می شود و این چرخه همیشه ادامه دارد. با اینکه شاید این مدل شب و روز عجیب به نظر برسد، اما دقیقا یکی از دلایل خاص بودن این کشور است که همیشه گردشگران به خاطر آن به اینجا می آیند.

غروب ایسلند

۵- چشم اندازهایی که با ادبیات آمیخته شده اند

افسانه هایی که از حماسه اسکاندیناوی توسط Snorri Sturluson در قرن ۹ باقی مانده، با مناظر طبیعت ایسلند آمیخته شده است. یکی از محبوب ترین روش های بازدید از ایسلند این است که راهنمای تور شما، این داستان ها را در طبیعت برای شما می خواند و به این ترتیب حسی به شما دست خواهد داد که در هیچ کجای دیگری از دنیا پیدا نخواهید کرد. این داستان ها شما را در طبیعت و فرهنگ غوطه ور می کند.

کشور ایسلند

۶- حمام های آب گرم طبیعی

در بسیاری از مکان های مخفی ایسلند شما می توانید یک تشکل سنگی پیدا کنید که داخل آن یکی استخر طبیعی آب گرم تشکیل شده است: استخر خصوصی خودتان! آن ها به گونه ای در زمین مخفی شده اند که با کشف آن ها، انگار شما یک راه حل جدید برای کل زندگی پیدا کرده اید. مطمئن باشید که حمام های آب گرم ایسلند شما را مبهوت خواهند کرد.

چشمه های آب گرم در ایسلند

۷- مسیرهای طبیعت گردی

در ایسلند، مسیرهای اصلی زیادی وجود دارند که می توانید در آن ها طبیعت گردی کنید؛ برای مثال منطقه Landmannalaugar در ایلسند جنوبی، یکی از محبوب ترین آن هاست. شما با چند ساعت پیاده روی در طبیعت ایسلند می توانید مناظر چشم نوازی از این کشور را مشاهده کنید که هرگز فراموش نخواهید کرد. با اینکه شاید عجیب به نظر برسد، اما یک طبیعت گردی دو ساعته می تواند شما را از میدان آتشفشانی سیاه رنگ Laugahraun به کوه های رنگی Brennisteinsalda برساند.

طبیعت گردی در ایسلند

۸- حیات وحش

روش های زیادی برای دیدن حیات وحش در ایسلند وجود دارد که یکی از محبوب ترین آن ها، ثبت نام در یک تور تماشای نهنگ است. یکی از مناطق محبوبی که این پستاندار آبی مشاهده می شود در اطراف روستای Husavík در شمال و ریکیاویک است. این تور شامل دیدن نهنگ آبی، نهنگ بزرگ‌باله‌ای کوچک، دلفین، نهنگ گوژپشت و … است.

تماشای نهنگ در ایسلند

۹- زمین های آتشفشانی

برای این مورد می توان Eldhraun را نام برد که بزرگترین جریان گدازه ای در جهان است. این منطقه که در قرن ۱۸ توسط فوران Laki اتفاق افتاد، زمینی به وسعت ۵۶۵ کیلومتر مربع است که هم از لحاظ تاریخی و هم از لحاظ زمین شناسی از ارزش بالایی برخوردار می باشد و همچنین مکانی برای کشف تنوع گیاهی و جانوری ایسلند است. چون سنگ‌های گدازه ای در زیر زمین ناپایدار هستند، پیشنهاد نمی شود که روی آن ها راه بروید زیرا امکان دارد که به یکباره شکافی زیر پایتان ایجاد شود.

زمین های لاوای eldhraun

۱۰- آبشارها و آبفشان ها

ایسلند پر از آبشارهای بی نظیر و زیبا است. برای مثال Svartifoss یک آبشار ۱۲ متری است که آن را سنگ های ستونی بازالتی به رنگ مشکی قاب کرده اند. این آبشار که در پارک ملی Vatnajökull واقع شده، تنها یکی از صدها آبشاری است که در ایسلند می توان مشاهده کرد.

آبشار Svartifoss

یکی پدیده دیگر در طبیعت ایسلند، آبفشان است که در بخش های مختلفی از کشور دیده می شود. منطقه چشمه های آب گرم و آبفشان های ایسلند بسیار دیدنی است و یکی از بلندترین آن ها به طول ۳۰ متر با نام Strokkur شناخته می شود.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد