بلیط هواپیما

۸ مسیر فوق العاده طبیعت گردی در استرالیا

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در استرالیا

وقتی حرف از مسیرهای طبیعت گردی می شود، معمولاً‌ انتخاب های زیادی در استرالیا خواهید داشت. فرقی نمی کند که یک مسیر طبیعت گردی سخت و نفسگیر را ترجیح بدهید، یا اینکه دلتان بخواهد به نوعی برای تفریح و سرگرمی طبیعت گردی کنید. چراکه انتخاب های مختلفی در کشور استرالیا خواهید داشت که هرکدام برای هدف های خاصی از طبیعت گردی و افرادی با توانایی های مختلف مناسب هستند. در ادامه برخی از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در استرالیا را به شما معرفی خواهیم کرد. با الی گشت همراه باشید.

Larapinta Trail

مسیر لاراپینتا، منطقه شمالی – Larapinta Trail, Northern Territory

مطالب مرتبط:
۱۰ خیابان جالب که در سیدنی باید ببینید
استرالیا و پارک های ملی شگفت انگیز!

در سمت غرب رشته کوه های مک‌دونل، مسیر طبیعت گردی لاراپینتا قرار گرفته است. مسیری سخت که طی کردن تمام آن ۱۶ الی ۲۰ روز زمان می طلبد. این مسیر حدود ۲۲۳ کیلومتر طول دارد و در طی مسیر مناظر بی نظیری را می توانید تماشا کنید. البته همانطور که مشخص است، این مسیر برای تازه کارها مناسب نیست و توصیه می کنیم که در طی ماه های خنک تر سال، یعنی از آوریل تا سپتامبر(اردیبهشت تا مهر) در اینجا طبیعت گردی کنید. در طول مسیر ساعت های زیادی را باید صرف استراحت و غذا خوردن کنید. اگر جزو افرادی هستید که چالش پیمودن مسیر سخت لاراپینتا را انتخاب می کنید، مطمئن باشید که پاداش انتخاب خود را توسط مناظر فوق العاده ای که در طی راهتان است خواهید گرفت.

Tasmania Bay of Fires

مسیر پیاده روی خلیج آتش، ایالت تاسمانی – Bay of Fires Lodge Walk, Tasmania

این مسیر شامل پیاده روی در مناطق ساحلی تا کوهپایه های پارک ملی کوه ویلیام در شمال شرقیتاسمانی می شود. در این مسیر شما از مناطق دیدنی ای گذر می کنید که برای هزاران سال حفظ شده اند و همچنان زیبا و دیدنی باقی مانده اند. در طی این مسیر مطمئناً از تماشا و قدم گذاشتن روی شن های سفید و نرم سواحل فوق العاده پیش رویتان لذت خواهید برد. در بین ماه های اکتبر تا مه (آبان تا خرداد)، بهترین زمان پیاده روی در این مسیر است و تجربه ای به یاد ماندنی خواهید داشت.

Tasmania Mt Cradle

مسیر پیاده روی Cradle Mountain Huts – تاسمانی

خلیج آتش تنها مسیر پیاده روی معروف و زیبا در ایالت تاسمانی نیست که برای سفر طبیعت گردان مناسب باشد. کوه های گهواره (Cradle Mountain) یکی از مهم و معروف ترین نقاط میراث جهانی در استرالیا است که امکان طبیعت گردی و پیاده روی را هم برای گردشگران فراهم می کند. در اینجا دو انتخاب خواهید داشت. یا از مسیر طولانی و سخت تر شش روزه عبور کنید، و یا اگر فرصت محدودی دارید، وارد مسیر کوتاه تر چهار روزه بشوید. در هر دو صورت، از میان جنگل های بارانی و استوایی باستانی بی نظیری عبور خواهید که این‌قدر بکر و زیبا هستند به نظر می رسد زمان در آنها متوقف شده و هیچ تغییری در طول تاریخ نکرده اند.

Scenic-Rim

مسیر پیاده روی Scenic Rim در ایالت کوئینزلند

بهترین مسیر گردش در رشته کوه های اصلی جنوب شرقی پارک ملی کوئینزلند، گذر از مسیر ۴ روزه Scenic Rim است. در طی این مسیر شاهد حیات وحش خاص و زندگی گیاهی این بخش از استرالیا خواهید بود. در طی مسیر و عبور از فلات های آتشفشانی، جنگل ها، کوه ها، قوم های مختلفی را مشاهده می کنید که هرکدام از آن ها داستان ها، آداب و رسوم خاص خود را دارند. این بخش از استرالیا قطعاً‌ آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته و گردشگران زیادی به آن سفر نکرده اند. به هرحال، اگر قصد لذت بردن از طبیعت، استراحت و مشاهده قوم های قدیمی و بومی و نحوه ارتباط آن ها با طبیعت را دارید، مطمئناً این مسیر مناسب شما خواهد بود.

Arkaba

مسیر پیاده روی آرکابا، جنوب استرالیا – The Arkaba Walk, South Australia

در اینجا یک تور پیاده روی چهار روزه در جنوب استرالیا در انتظار شما خواهد بود. در این مسیر از میان رشته کوه باستانی و نمادین فلیندرز عبور خواهید کرد که بزرگ ترین رشته کوه در بخش جنوبی استرالیا است. مسیر پیاده روی آرکابا، انتخابی عالی برای تجربه ی بخش های بکر و خاص کشور استرالیا است. در طی این مسیر حیات وحش نمادین استرالیا، مثل کانگورو و شترمرغ های استرالیایی را تماشا خواهید کرد.

ناهمواری های این منطقه، تاریخ بیش از ۶۰۰ سال را نشان می دهند که بعضی از آن ها بخشی از تاریخ معاصر و اخیر هستند. با گردش در این منطقه شما در واقع در سرزمین بنیان گذاران این کشور قدم می گذارید.

Twelve Apostles

مسیر پیاده روی دوازده حواریون، ایالت ویکتوریا – Twelve Apostles Lodge Walk, Victoria

در این مسیر طبیعت گردی از میان بوشلند های بومی، حیات وحش استرالیا و چشم اندازهای متنوعی عبور می کنید که عموماً در کنار خط ساحلی هستند. درطی این مسیر از جنگل های بارانی خنک گرفته، تا صخره های بلند و حتی سواحلی تقریباً دور افتاده عبور می کنید. مسیر دوازده حواریون برای هر فرد طبیعت گرد چیزی خاصی برای ارائه کردن دارد. شاید تا به حال با ماشین از نزدیکی این مسیر عبور کرده باشید،‌ ولی مطمئن باشید وقتی با سرعت از اینجا رد می شوید، چیزهای زیادی را از دست می دهید. پس بهتر است همه ی اینها را هنگام پیاده روی و با حوصله تجربه کنید.

The Maria Island

مسیر پیاده روی جزیره ماریا، تاسمانی – The Maria Island Walk, Tasmania

اگر به گردش در طبیعت بکر و کاملا دست نخورده علاقه دارید، مطمئن باشید که هیچ جایی را بهتر از پارک ملی جزیره ماریا در استرالیا پیدا نمی کنید. این جزیره تا سواحل شرقی تاسمانی تنها چند کیلومتر فاصله دارد. در جزیره ماریا هم ساحل زیبا و هم گونه های حیات وحش نایاب انتظار شما را می کشند تا جنبه های خاص تاریخ استرالیا را به شما نشان دهند. اگر به این قسمت از جهان سفر کردید، گردش در جزیره ماریا تجربه ای است که هرگز نباید آن را از دست داد!

Fraser Island

طبیعت گردی در جزیره فریسر کوئینزلند – Fraser Island Great Walk, Queensland

مسیر پیاده روی در این جزیره برابر با ۸۴ کیلومتر است که بی ۵ تا ۷ روز هم طول خواهد کشید. اینجا مسیری نسبتاً آسان است ولی با این حال توصیه می کنیم در ماه های خنک تر سال، یعنی از اردیبهشت تا مهر به اینجا سفر کنید. البته این را هم در خاطر داشته باشید که برای کمپ و چادر زدن، احتیاج به مجوز خواهید داشت.

منبع: CBHS

چطور از فرودگاه بریزبن استرالیا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بریزبن استرالیا به مرکز شهر برویم؟
معرفی هتل مانترا پاراماتا سیدنی | ۴ ستاره
معرفی هتل مانترا پاراماتا سیدنی | ۴ ستاره
معرفی هتل گرند ملبورن | ۵ ستاره
معرفی هتل گرند ملبورن | ۵ ستاره
معرفی هتل بای ویو ادن ملبورن | ۳ ستاره
معرفی هتل بای ویو ادن ملبورن | ۳ ستاره