معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در قبرس

طبیعت گردی در قبرس | Hiking in Cyprus

زیبایی های بی حد و حصر قبرس، آن را به یک مقصد دوست داشتنی برای طبیعت گردان تبدیل می کند. رشته کوه هایی که در نور درخشان آفتاب وجود دارند آنقدر فریبنده هستند که طبیعت گردی در قبرس را یک سرگرمی محبوب می کنند. پیاده روی و طبیعت گردی یکی از بهترین روش ها برای کشف و دیدن این کشور است چرا که طبیعت آن، همان چیزی است که باعث شیفته شدن شما خواهد شد. الی گشت در ادامه این متن شما را با بهترین مسیرهای طبیعت گردی در قبرس آشنا می کند؛ با ما همراه باشید:

طبیعت گردی در قبرس

مسیر مداری

مطالب مرتبط:
پارک ملی کیپ گرکو، پارکی ساحلی در قبرس
راهنمای سفر به قبرس
۱۰ غذای خوشمزه قبرس

این مسیر (Madari Circular Walk)، راهی چرخشی است که نقطه های شروع متفاوتی دارد. شما می توانید با طبیعت گردی در این مسیر دایره ای ۱۳ کیلومتری، هم با طبیعت و هم با تاریخ ارتباط بگیرید و در میان رشته کوه های ترودوس (Troodos) قدم بزنید. از درخت های جنگلی تا درخت های میوه، همگی بخشی از تنوع گیاهی این مسیر هستند؛ شما می توانید کاج، توت فرنگی، بلوط طلایی، سدر، گل رز وحشی و غیره را مشاهده کنید.

در طول این مسیر یک جاذبه ثبت شده در یونسکو که یک کلیسا به نام Anagia Tou Araka Church of Troodos است، دیده می شود و همچنین سد Xyliatos، جای بسیار زیبایی برای عکاسی خواهد بود. مناظر پانورامیک دشت مسائوریا (Mesaoria) از بالای کوه ها بسیار هیجان انگیز و دلچسب خواهد بود. اگر هم خوش شانس باشید احتمال دیدن روباه یا خرگوش وحشی وجود دارد.

این مسیر درجه سختی متوسطی دارد و در آن شیب رو به بالا یا پایین تندی نخواهید داشت.

مسیر مداری

مسیرهای طبیعت گردی آکاماس

این مسیرها کمی درجه سختی بالایی دارند اما نگران نباشید، آنقدر زیبا هستند که به سختی‌اش بی ارزد. این مسیرهای طبیعت گردی در قبرس ۳ راه اصلی دارند که با مناظر چشم گیری پوشیده شده است.

مسیر آفرودیت | Aphrodite Trail

این مسیر ۷٫۵ کیلومتری، شما را با تالاب های آبی زیبای جزیره آشنا می کند. در بهار، شکوفه های بسیار زیبایی در مسیر رنگارنگ وجود دارد که عاشقشان خواهید شد. با رایحه شیرینی که در هوا وجود دارد، مسیر آفرودیت بیش از پیش برایتان لذت بخش خواهد شد.

با اینکه این مسیر کمی سخت است و احتمالا بدن شما خسته خواهد شد، اما بدون شک دلتان می خواهد هرچه می توانید بالاتر روید تا چشم اندازهای باشکوه بیشتری ببینید.

مسیر آفرودیت

مسیر آدونیس | Adonis Trail

این مسیر نیز ۷٫۵ کیلومتر طول دارد که شما را به جهان باستانی هدایت خواهد کرد. در مسیر آدونیس شما از برج کویین که به دوره قرون وسطی باز می گردد خواهید گذشت؛ این برج به نام Pyrgos tis Rigainas بقایای یک بنای مذهبی باستانی است که به الهه های یونان باستان مربوط می شود. نظرتان راجع به لمس یک درخت بلوط ۵۰۰ ساله چیست؟ علاوه بر آن، بسیاری از پستانداران، خزندگان و پرندگان قبرس در این مسیر قابل دیدن هستند.

قبل از طبیعت گردی در این مسیر اطمینان حاصل کنید که بدن شما آمادگی های لازم برای این مسیر که شیب های تندی دارد را دارا می باشد. زمان هایی که در دامنه های شیبدار هستید، بسیار مراقب باشید چراکه آن ها کمی خطرناک هستند.

مسیر آدونیس

مسیر اسمیگیس | Smigies Trail

این مسیر از دو مورد قبلی کوتاه تر است و تنها ۵ کیلومتر دارد، اما زیبایی های متنوع آن از سواحل گرفته تا شبه جزیره آکاماس در غرب و خلیج Chrysochous در شرق، آن را بسیار منحصر به فرد می کند. در طول مسیر از جنگل انبوه آکاماس گذر خواهید کرد که اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید احتمال دیدن پرنده های مهاجر زیادی را خواهید داشت.

در این مسیر دو راه وجود دارد که یکی ۱ ساعته و دیگری ۲ ساعته است.

مسیر اسمیگیس

مسیر آرتمیس

برای طبیعت گردان مبتدی، این مسیر شما را با چالش های ساده اما با ارزشی آشنا می کند. پیاده روی شما را به اطراف کوه الیمپوس برده و در پارکینگ کوچکی در پای کوه شروع و پایان می یابد. اگر مسیرهای سایه دار دوست دارید، از آرتمیس بسیار لذت خواهید برد زیرا شما برای مدت طولانی زیر نور خورشید قرار نمی گیرید. پیاده روی از زمین باز شروع شده و به عمق جنگل می رود.

دشت خالی به سرعت به پوشش های گیاهی نظیر ترودوس، قدومه و زغال اخته می رسد و می توانید شاهد برخی از ویژگی های جغرافیایی شگفت انگیز که معمولا در کتاب ها دیده می شود، باشید. در فصل زمستان می توانید در این مسیر اسکی کنید.

مسیر آرتمیس

مسیر بشپارماک

بشپارماک (Beşparmak Trail) یک مسیر بلند است که ۶ روز طول می کشد و مناسب طبیعت گردان حرفه ای است. این مسیر طبیعت گردی در قبرس شامل تجربه های کوه نوردی و ساحل نوردی است. شما می توانید روزتان را در ساحل شروع کنید، سپس از کوه ها بالا رفته و از مناظر دره ها لذت ببرید و عصر نیز دوباره به کنار ساحل برگردید که هم تنی به آب زده و هم از پس زمینه کوه ها لذت ببرید.

این مسیر شما را به یک روستای محلی به نام Abbey of Bellapais خواهد برد که در آن بقایای یک بنای تاریخی است که امروزه محلی برای برگزاری جشن های عروسی و … شده است. از روستا می توانید به دیدن قلعه های سنت هیلاریون و کانتارا بروید که معماری و موزاییک های باستانی را به نمایش می گذارند.

اگر از مسیرهای همراه با بناهای باستانی لذت می برید، پس اینجا درست مناسب شماست. بناهای باستانی در جای جای جنگل وجود دارند که شما علاوه بر دیدن آن ها، مسیر طبیعت گردی خود را نیز دنبال می کند. مسیر بشپارماک با اینکه طولانی است اما مسیریابی آسانی دارد، فقط باید مطمئن باشید که کفش مناسبی داشته باشید.

بنای Abbey of Bellapais

مسیر سنت جوج

این مسیر که به سنت جورج (St Georges Trail) معروف است یکی از خطرناک ترین مسیرهای طبیعت گردی در قبرس به حساب می آید. اینجا چند مناظر حیرت انگیز وجود دارد اما خب محل زندگی مارهای زیادی نیز هست؛ مطمئن باشید که کفش های مناسب ساقدار به پا دارید. آن هایی که تجربه های سخت و حیرت انگیز دوست دارند، این مسیر بسیار مناسب است زیرا پر از راه هایی است که برای عبور از آن باید از موانع مختلفی بگذرید که شاید کمی خطرناک باشد.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد