بلیط هواپیما

بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کشور آذربایجان

طبیعت گردی در کشور آذربایجان

در منطقه زیبای قفقاز و در میان کوه ها و طبیعت زیبای آن، کشور آذربایجان قرار دارد. آذربایجان که بزرگ ترین کشور این ناحیه می باشد دارای طبیعت بکر و زیبایی است که اگر شما از طبیعت گردان هستید، حتما باید مسیرهای طبیعت گردی این کشور را تجربه کنید. آذربایجان که هم دارای خط ساحلی دریای خزر می باشد و هم رشته کوه های قفقاز را در خود جای داده، به دلیل همسایگی آن با ایران، مقصدی است که به راحتی می توانید به آن سفر کنید. در ادامه با بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کشور آذربایجان با الی گشت همراه باشید.

طبیعت گردی در کشور آذربایجان

شبه جزیره آبشرون | Absheron Peninsula

مطالب مرتبط:
چطور ویزای آذربایجان بگیریم؟
باکو و غذاهای خوشمزه اش

با فاصله کمتر از یک ساعت از باکو، در ساحل شمالی شبه جزیره، یک مسیر طبیعت گردی دلپذیر چند ساعته در امتداد صخره ها وجود دارد که از شرق باغ ها و ویلاهای خصوصی آن منطقه شروع می شود و شما را به فراتر از ایستگاه «شو والان» می رساند. در این مسیر همچنین سواحل شنی دیده می شوند که در کنار بندر کوچک دوباندی (Dubandi) گسترش می یابند و با عبور از آن می توانید یک فانوس دریایی بسیار زیبا را نیز مشاهده کنید.

در طرف دیگر شبه جزیره شاه دیلی دیده می شود و این زمین ها تا سمت دریای خزر، با مسیرهای پیاده روی و ساحل هایی در طرف دیگر وجود دارند. این منطقه، یک ناحیه مهم است زیرا اگر در طول زمستان به طبیعت گردی در کشور آذربایجان در این منطقه بپردازید، هزاران هزار پرنده را که در حال مهاجرت هستند و در اینجا توقف دارند، مشاهده خواهید کرد.

شبه جزیره آبشرون

جنوب شاماخی | South of Shamakhi

جاده های جنوب شاماخی از میان چمنزارهای بی نظیر می گذرند و یکی از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در کشور آذربایجان محسوب می شوند. جاده های کناری از میان دره ها عبور می کنند و به آغسو و دشت های مرکزی خشک آذربایجان می رسند. در فصل بهار تپه های اطراف با گل های فوق العاده زیبای وحشی پوشیده می شوند، هوا فوق العاده مطبوع می باشد و چشم اندازهای کوه های قفقاز از همیشه زیباتر اند.

شاماخی آذربایجان

پیرگولو | Pirgulu

جاده آسفالت شده شماخی تا پیرگولو در بیشتر سال باز است و یک سفر ۱ روزه محبوب از باکو محسوب می شود. در این منطقه کابین هایی وجود دارند که در تابستان و زمستان می توانید در آن شب مانی داشته باشید. مسیرهای طبیعت گردی پیرگولو از این جا شروع می شوند و از میان دره هایی به سمت شمال و جنوب عبور می کنند که می توانید یکی از آن ها را برای طبیعت گردی در کشور آذربایجان انتخاب کنید. برخی از آن ها دارای شیب کم و بعضی دارای شیب بیشتر هستند و این شیب ها در فصل مناسب امکان اسکی کردن را برایتان فراهم کرده است.

پیرگولو در آذربایجان

اسماعیلی | Ismayilli

دره های شمال غربی اسماعیلی از هیجان انگیزترین جاذبه هایی هستند که می توانید به کشفشان بپردازید. مسیرهای طبیعت گردی این ناحیه مسافت کوتاهی دارند که باعث شده شما بتوانید به راحتی یک سفر طبیعت گردی یک روزه را برای دیدن آن ها برنامه ریزی کنید. در قسمت جنوبی منطقه اسماعیلی، رشته کوه های قفقازی وجود دارند که به عنوان پارک ملی شناخته می شوند. همچنین یک روستایی به نام گالاجیگ در این جا وجود دارد که مردم آن بسیار مهمان نواز هستند و خانه های قدیمی آن در میان درختان فضای دل انگیزی را به وجود آورده اند.

اسماعیلی در آذربایجان

خیزی | Khizi

از گیلزی به سمت غرب که بروید جاده ای وجود دارد که به خیزی می رسد و از شمال باکو تنها یک ساعت فاصله دارد. این منطقه، از جاذبه حیرت انگیز کندی کین (Candy Cane) که مجموعه ای از کوه های رنگی هستند، می گذرد و به شهر کوچک خیزی می رسد. شما در غرب خیزی می توانید در میان دره های باریک و درختانی که بیشتر آن ها راش هستند، طبیعت گردی کنید. همچنین یک مسیری وجود دارد که از آبشار کوچکی می گذرد و پس از چند کیلومتر به مزرعه های زیبایی می رسد. از آن جا شما می توانید از همان مسیر برگردید و همچنین از سمت غرب و با انتخاب مسیر سرپایینی جاده ایلیاغاج را انتخاب کنید.

خیزی در آذربایجان

دوبرار داغ | Dubrar Dagh

این مورد از مسیرهای طبیعت گردی در کشور آذربایجان قله ای است که ۲۰۰۰ متر ارتفاع دارد. این مسیر از کنار مجموعه ای از آب های معدنی شروع می شود و کوه نوردی های متعددی در مسیرهای گوناگون را دارد. این تپه ها با درختان پوشیده نشده اند، پس شما می توانید منظره خوبی از طبیعت اطرافتان داشته باشید. همچنین در فصل تابستان چوپانانی که دام هایشان را به این منطقه می آورند به زیبایی آن افزوده است.

دوبرار داغ آذربایجان

بشبارمگ | Beshbarmag

معنی این کوه هایی عجیب «پنج انگشت» می باشد و یکی دیگر از مسیرهای طبیعت گردی در کشور آذربایجان است که گردشگران زیادی را در فصل های مختلف به خود جذب می کند. چشم اندازهای این منطقه در فصل های سال، بسیار متنوع هستند: در بهار سبز، در زمستان سفید، تابستانی سبز و قهوه ای و پاییزی با رنگ های سرخ و نارنجی. شما می توانید درست از مسجدی که در بین راه است طبیعت گردی را شروع کنید و یکی از مسیرهای مختلفی که در این جا وجود دارد را برای کشف آن انتخاب کنید.

بشبارمگ

قلعه چیراگ | Chirag Castle

یکی دیگر از مسیرهای طبیعت گردی در کشور آذربایجان که برای سفرهای خانوادگی بسیار محبوب هم می باشد، قلعه چیراگ است. این قلعه یکی از تاثیرگذارترین برج های باستانی در منطقه است که در زمان ساسانیان ساخته شده است. شما می توانید علاوه بر بازدید از این قلعه یک مسیر ۶ کیلومتری از روستای داشلیغ یانار را شروع کنید و طبیعت زیبای اطراف را کشف کنید.

قلعه چیراگ

تیخلی به بشمارمگ | Tikhli to Beshbarmag

یک مسیر ۳ تا ۴ ساعته از روستایی قبل از خیزی شروع می شود، در میان صخره ها و درختان به سمت غرب می رود و در بشمارمگ تمام می شود. در فصل بهار، گل های وحشی رنگارنگی که در این منطقه رشد می کنند، زیبایی آن را دوچندان خواهند کرد و شما می توانید از این منطقه منظره خوبی از صخره پنج انگشت داشته باشید.

منبع: azer.com

کشور دیدنی آذربایجان با همه ی دانستنی هایش
کشور دیدنی آذربایجان با همه ی دانستنی هایش
نظامی، مدرن ترین خیابان باکو از گذشته تا به اکنون!
نظامی، مدرن ترین خیابان باکو از گذشته تا به اکنون!
مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ
مجموعه توریستی چهار فصل شاه داغ
معرفی هتل ۳ ستاره دیپلمات در باکو
معرفی هتل ۳ ستاره دیپلمات در باکو