بلیط هواپیما

طعم ناب استانبول در ۴ غذای خیابانی این شهر

شهر خوش رنگ و لعاب استانبول با تاریخی غنی یکی از ۵ شهر پر بازدید دنیا در چند سال اخیر بوده است و رستوران های با کیفیت و وسوسه کننده ی زیادی را در خود جای داده است. مطمئنا صرف غذا در رستوران های این شهر مخصوصا اگر با قیمت ها و رستوران های گران و ارزان آن آشنا نباشید، جیبتان را به سرعت خالی می کند! پس بد نیست که کمی متفاوت تر عمل کنید و به جای صرف غذا در ایک رستوران شیک، غذاهای خوشمزه خیابانی را امتحان کنید. با اینکار هم گرسنگی تان برطرف می شود و هم به مقدار زیادی می تیوانید پول ذخیره کنید. الی گشت در ادامه تعدادی از بهترین این غذاها را به شما معرفی می کند:

مطالب مرتبط:
رژه ی برندها در مرکز خرید زورلو سنتر استانبول
حقایقی جالب درباره استانبول

بهترین غذاهای خیابانی استانبول

۱- سیمیت
دوست دارید بدانید نماد استانبولی ها چیست؟ سیمیت! نانی خوشمزه که بوی ان، قدرت ایستادگی در برابر آن را از هر کسی می گیرد! سیمیت نانی بسیار خوشمزه است که در کنجد غلت خورده و در حرارت آتش، برشته شده است. اگر صبح زود در خیابان های استانبول قدم بزنید، کاغذهای لوله شده ای را در دست افراد می بینید. این کاغذها در واقع سیمیت های خوشمزه پییچده شده هستند . سیمیت هم در نانوایی ها پیدا می شود و هم در نان فانتزی ها

سیمیت | استانبول
۲- بالیک اکمک
مجاورت استانبول با تنگه‌ ی بسفر علاوه بر مناظر زیبا و به یاد ماندنی، خوبی دیگری هم برای این شهر دارد و آن رژیم غذایی با غذاهای دریایی است. بالیک اکمک نوعی ساندویچ ماهی سرخ شده به همراه زیتون است که روی آن را کره می زنند و طعم واقعا خوشایندی دارد. این غذا آنقدر محبوب ترک هاست که در هر محله ای از ای شهر که باشید می توانید بوی آن را از چند متری حس کنید.

بالیک اکمک | استانبول
۳- لهمجون
لهمجون همان پیتزا به سبک ترکی و یکی از خوشمزه ترین غذاهای این کشور است. جالب است بدانید که این غذا را بعضی از ایرانی های هم در خانه شان درست می کنند. لهمجون خمیر نازکی است که روی آن تکه ‌هایی از ترکیب گوشت قرمز چرخ‌ کرده، پیاز و فلفل قرمز پخش شده و برای چند دقیقه در تنور آتش قرار می گیرد. در واقع لهمجون شبیه به نان لواش است با این تفاوت که روی آن در زمان پخت، مواد بالا هم اضافه می شود. در کنار لهمجون مقدار زیادی جعفری تازه و آب لیمو هم سرو می‌ شود که با اضافه شدن دوغ محلی یا همان آیران (Ayran) همه چیز برای تجربه‌ ی یک وعده‌ی غذای لذیذ در دسترس است. لهمجون را می‌ توان در تمام محله های استانبول پیدا کرد، اما اگر به دنبال بهترین لهمجون تهیه شده در تنورهای سنگی باشید، بهتر است به سراغ لهمجون خلیل (Halil Lahmacun) و بُرسام تاش فیرین (Borsam Tas Firin) در محله‌ ی کادی کوی (Kadikoy) و فیستیک کباب (Fistik Kebab) در محله ‌ی آرناووت کوی (Arnavut Koy) بروید.

لهمجون | استانبول

 

۴- دوروم
دوروم از نظر مواد مورد استفاده در آن یکی از متنوع ‌ترین غذاهای خیابانی عرضه شده در استانبول است. دوروم بیشتر به عنوان یک میان وعده شناخته می شود و در واقع ترکیبی از نانی شبیه به لواش با محتویاتی مثل مرغ، گوشت، و پنیر یا انواع سبزیجات است که بصورت لقمه ‌ای مصرف می‌ شود. شکل ظاهری دوروم و دست و پاگیر نبودن مصرف آن، این غذا را بسیار محبوب کرده است.

منبع: timeout.com

مرکز خرید ونیزیا، ونیز را در استانبول تماشا کنید!
مرکز خرید ونیزیا، ونیز را در استانبول تماشا کنید!
سفر به ترکیه را با این دلایل در الویت اولتان قرار دهید
سفر به ترکیه را با این دلایل در الویت اولتان قرار دهید
معرفی هتل ۴ ستاره گرند گولسوی در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره گرند گولسوی در استانبول
چرا برای سفر به استانبول الی گشت را انتخاب کنیم؟
چرا برای سفر به استانبول الی گشت را انتخاب کنیم؟