چگونه به شهر جدید عادت کنیم؟

عادت به شهر جدید

در زمان های گذشته معمولا آدم ها در همان شهری که به دنیا می آمدند تا آخر عمر می ماندند، چه آن شهر بزرگ بود و چه کوچک آن ها به همان کسب و کارهای محلی رو می آوردند و همین شرایط را تا آخر داشتند. اما امروز خیلی ها به دلایل شغلی، خانوادگی و … به شهرهای دیگری می روند، رفتن به شهر جدید کمی سخت است مخصوصا در ماه ها و روزهای اول،  چون عادت کردن به شهر جدید کمی زمان بر است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا نکاتی را بگوییم که به کمک آن ها به راحتی به شهر جدید عادت کنید.

رفتن به شهر جدید

لباس ها و وسایل خود را از چمدان و جعبه دربیاورید

مهمترین کاری که در رفتن به شهر جدید باید انجام دهید این است که خیلی سریع وسایل را از بسته بندی و چمدان دربیاورید. حتی اگر فقط با یک چمدان به شهر جدید رسیدید مدتی وقت بگذارید،  بارو بندیل تان را از چمدان در بیاورید و برای آن ها جای جدیدی پیدا کنید. اینکه تا مدت ها جعبه ها و چمدان را در گوشه اتاق ببینید حسی به شما دست می دهد انگار که اینجا متعلق به شما نیست و در این شهر غریبه اید.

خارج کردن وسایل از بسته بندی

مثل توریست ها باشید

یک استراتژی که خیلی ها برای عادت کردن به شهر جدید انجام می دهند این است که مثل توریست ها می شوند.  با این همه بلاگ گردشگری که منتشر شده پیدا کردن جاهای توریستی شهر اصلا کار سختی نیست. با دیدن جاذبه های دیدنی شهر و آشنایی بیشتر با اینجا، حس غربت کم کم از بین می رود.

قدم بزنید

حتی اگر باید برای رسیدن به مقصد حتما از ماشین استفاده کنید باز هم سعی کنید که تا جایی که می توانید قدم بزنید. برای شناخت بهتر شهر هیچ راهی بهتر از قدم زدن نیست چون وقت هایی که پیاده می روید نسبت به وقتی که در ماشین هستید به چیزهای بیشتری توجه می کنید. پیاده روی باعث می شود تا آرامش شهر جدید را کاملا حس کنید و با شهر آشناتر شوید.

قدم بزنید

با همسایه ها و افراد محله آشنا شوید

همسایه ها و مغازه دارهای اطراف را بشناسید؛ این مهم است که از خانه خارج شوید و هم افراد و هم محله جدیدتان را بشناسید. حتی اگر با دیگران دوست صمیمی هم نشده باشید همین که به سوپرمارکت بروید و چهره آشنا ببینید هم می تواند حس بودن در خانه را در شما به وجود بیاورد.

سوپرمارکت نزدیک خانه را پیدا کنید

خانه ای که در کابینت هایش چیزی برای خوردن پیدا نمی شود هیچ وقت شبیه خانه نیست. همین که وارد یک خانه جدید می شود اولین کاری که باید بکنید این است که آشپزخانه را پر از خوراکی و مواد غذایی کنید. حتی اگر قرار نیست که خودتان هم آشپزی کنید باز هم اسنک ها و خوراکی های زیادی بخرید تا آشپزخانه پر شود. هیچ چیز مثل رفتن به یک سوپرمارکت و یا بازار محلی نمی تواند حس تعلق به این محله را در شما بیدار کند.

بقالی

افرادی را پیدا کنید که علایقی مثل شما دارند

با افرادی که در همسایگی تان هستند آشنا شود و مخصوصا افرادی را ببینید که علایق مشترکی با شما دارند. اگر ورزش دوست دارید به باشگاه بروید یا به عضویت یک تیم ورزشی در بیایید. اگر به صنایع دستی علاقه دارید تحقیق کنید ببینید چه کلاس ها و یا کارگاه هایی در محله تان است که بتوانید به آن ها محلق شوید. از این سرگرمی استفاده کنید تا با افراد جدید در تماس باشید و موضوعی برای بحث داشته باشید همه این کارها باعث می شود تا در شهر جدید احساس غریبی نکنید و حالتان بهتر باشد.

توصیه های دیگران را گوش کنید

قبل از اینکه به جای جدید بروید درباره امکانات آن محله تحقیق کنید. اینکه قبل از رفتن به محله جدید بدانید که ایستگاه های اتوبوس در کجا قرار دارد و یا نانوایی و داروخانه کجاست می تواند خیلی کمک کننده باشد. کار دیگری که اصلا نباید آن را دست کم بگیرید پرسیدن از دیگران و شنیدن نظرات و پیشنهادات آن هاست. چه با همکارتان در محل کار مشورت کنید و چه با همسایه تان، بیشتر آدم ها از اینکه به دیگران کمک کنند خوشحال می شوند.

به دنبال علاقه مندی های جدید بروید

رفتن به یک شهر جدید فرصتی عالی برای شروع علاقه مندی های جدید است. اگر برای مدت زیادی در یک محله و شهر بمانید ممکن است که درگیر کارهای روتین روزانه شوید و اینکه از دایره کارهای روزانه خارج شوید و کاری متفاوت انجام دهید کمی سخت به نظر می رسد. اما وقتی وارد شهر جدیدی شده اید همه چیز تازه است و هیچ چیز مثل قبل نیست. لیستی از کارهایی تهیه کنید که به آن ها علاقه دارید اما هیچ وقت آن ها را امتحان نکرده اید. بیرون آمدن از دایره امن راهی عالی برای ملاقات با افرادی است که شاید از هیچ راهی به غیر از این نتوانید آن ها را ببینید.

علاقه مندی های جدید

دوست جدید پیدا کنید

وقتی به مدرسه می رفتیم پیدا کردن دوست اصلا کار سختی نبود اما وقتی بزرگ شده ایم و به شهر جدیدی رفته ایم شاید این کار کمی سخت باشد. برای این کار می توانید به کلاس های جدید بروید و یا در گروه هایی عضو شوید که فعالیت های یکسان دارند.

شغل پیدا کنید

اگر تا به حال شغلی پیدا نکردید بهترین کاری که با رفتن به شهر جدید می توانید انجام دهید این است که دست به کار شوید و به دنبال شغل بگردید. به فروشگاه ها و شرکت ها بروید و از آن ها بپرسید که آیا برای کار احتیاج به کسی دارند یا نه. یک رزومه درست کنید تا اگر کسی از شما اطلاعات شغلی تان را خواست آماده باشید و خیلی زود آن را بفرستید.

منبع: travelversed.co

راهنمای سفر به کشمیر
راهنمای سفر به کشمیر
راهنمای سفر به لاهه
راهنمای سفر به لاهه
سمبل ها و مناطق هیجان انگیز آمریکا را بهتر بشناسید
سمبل ها و مناطق هیجان انگیز آمریکا را بهتر بشناسید
چگونه در هواپیما دچار بیماری سفر نشویم
چگونه در هواپیما دچار بیماری سفر نشویم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code