با دیدن این مجسمه های عجیب شوکه می شوید!

عجیب ترین مجسمه ها

در هر گوشه ای از دنیا ممکن است با چیزهای عجیب مختلفی مواجه شوید که باعث شگفتی شما شود. آثار تاریخی عجیب، تندیس ها و عجیب ترین مجسمه های دنیا نمونه ای از این شگفتی ها محسوب می گردند. زمانی که به مقصدی سفر می کنیم و در اماکن عمومی مثل معابر و پارک ها با عجیب ترین مجسمه ها رو به رو می شویم، ناخواسته نظرمان جلب شده و حتی شروع به عکس انداختن از این مجسمه های عجیب می نماییم. بعضی از این مجسمه ها به قدری عجیب هستند که حتی ممکن نیست این ایده یک لحظه هم به ذهن کسی خطور کرده باشد. در شهرهای مختلف دنیا می توانید مجسمه های عجیبی را ببنید که هرگز فراموش نخواهید کرد. در این مطلب با الی گشت همراه باشید تا با عجیب ترین مجسمه های دنیا آشنا شوید.

مجسمه های عجیب هلند
مطالب مرتبط:
ماجرای عجیب «مرد دو چهره»، مردی که پشت سرش هم صورت داشت!
عجیب و غریب ترین ریش و سبیل های دنیا در طول تاریخ!
عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!

اغلب این مجسمه ها آثار هنری از شخصیت های قهرمان، افراد معروف و شناخته شده و یا اسطوره هایی هستند که سهم قابل توجهی را در آن کشور و برای مردم داشته اند. از آنجایی که مجسمه های هنری یادبودی عادی نیستند، اغلب آن ها به صورت رسمی و با شکوه ایجاد می گردند. اما بعضی از مجسمه ها کار دست طراحان و هنرمندان خلاقی است که با نوآوری و به کارگیری خلاقیت سعی دارند ایجاد تمایز نمایند و اثری فراموش نشدنی را بر جای بگذارند. به همین دلیل با ذهن خلاقشان عجیب ترین مجسمه ها را طراحی کرده و می سازند.

مجسمه ی عجیب زن غول پیکر؛ انگلیس

مجسمه ی غول پیکر زنی که دراز کشیده و سرش در دکه ی عکاسی گیر کرده است، در ایستگاه متروی ویکتوریا، لندن قرار داشت. این مجسمه بیشتر با هدف تبلیغات و نشان دادن زندگی روزمره ی مردم در معرض نمایش قرار داده شده بود.

مرد ویالون زن؛ هلند

مرد ویالون زنی که از زیر کاشی های زمین بیرون آمده، یکی از مجسمه های عجیب در آمستردام هلند است. مرد ویالون زن یکی از عجیب ترین مجسمه های دنیا محسوب می شود. اگر به آمستردام سفر کردید می توانید این مجسمه ی عجیب را در تالار شهر و خانه ی اپرا استاپرا ببینید. نام هنرمندی که این مجسمه را ساخته مشخص نیست. گفته می شود هنرمند مرموزی شبانه و بی خبر این مجسمه های عجیب را در اماکن عمومی رها کرده است.

عجیب ترین مجسمه ها هلند

مجسمه عجیب مردی که در حال بریدن شاخه ی درخت است؛ هلند

مجسمه ی مرد کوچکی که روی یک درخت غول پیکر ایستاده و با اره در حال بریدن شاخه ی درخت است، یکی دیگر از عجیب ترین مجسمه های دنیا محسوب می شود. این مجسمه نیز در آمستردام هلند قرار دارد و مثل مجسمه ی قبلی هنرمند آن ناشناخته است.

عجیب ترین مجسمه ها

موسیقی دان بی سر؛ هلند

شاید تا حالا از موسیقی دان ها شنیده باشید که وقتی برای اولین بار عاشق موزیک شدند حس کردند سرشان را از دست داده اند. مجسمه ی موسیقی دان بی سر هم انگار همین مفهوم را می رساند. در میان فهرست عجیب ترین مجسمه های دنیا می توانیم این مجسمه را نیز قرار دهیم. موسیقی دانی که بدون سر و گیتار به دست در حال قدم زدن در خیابان می باشد، امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری آمستردام تبدیل شده است.

مجسمه های عجیب آمستردام

کروکودیلی که در حال بلعیدن یک سرمایه دار است؛ نیویورک

در یکی از خیابان های بروکلین نیویورک مجسمه ای عجیب از زمین سر به بیرون آورده و در حال بلعیدن یک سرمایه دار می باشد. این اثر هنری همراه با کنایه و به نحوی نشان دهنده ی اعتراض هنرمند به وضعیت جامعه است.

مجسمه های عجیب دنیا

کودک غول پیکر؛ چین

یک کارگردان اسپانیایی تبار به نام ایزابل مجسمه ای غول پیکر از یک کودک ساخته و در یکی از نمایشگاه های شانگهای چین قرار داده است. نام این مجسمه میگوئلین است و مثل یک کودک واقعی نفس می کشد، پلک می زند و می خوابد. از سال ۲۰۱۰ تا به امروز میلیون ها نفر از این مجسمه بازدید کرده اند. میگوئلین هم در فهرست عجیب ترین مجسمه ها قرار دارد.

مجسمه های عجیب چین

مجسمه پتر کبیر؛ روسیه

این مجسمه ی عجیب از جنس برنز، استیل ضد زنگ و مس ساخته شده و یکی از بلندترین مجسمه های دنیا با ارتفاع تقریبی ۹۰ متر است. مجسمه پتر کبیر با عنوان ناوگان روسی ۳۰۰ ساله شناخته می شود و در مسکو قرار دارد. اثر هنری پتر کبیر را در بالای کشتی بادبانی نشان می دهد.

این اثر روسی که از عجیب ترین مجسمه ها در دنیا محسوب می شود کمی خنده دار به نظر می رسد؛ چون در واقع سازنده ی آن قصد داشته مجسمه ی کریستوف کلمب را بسازد و پس از اینکه اسپانیایی ها و آمریکایی ها موافقت نکردند، سر کریستوف را با سر پتر جا به جا کردند!

عجیب ترین مجسمه روسیه

دست غول پیکر؛ شیلی

دست غول پیکر از مجسمه های عجیب دیگری است که در گوشه ی دیگری از دنیا قرار دارد. مجسمه ی سنگی دست غول پیکر در صحرای آتاکاما، کشور شیلی، از جاذبه های گردشگری این منطقه بشمار می رود. با نگاه کردن به این اثر گویی دست غولی در وسط بیابان از زیر خاک بیرون آمده است.

عجیب ترین مجسمه ها شیلی دست غول پیکر

هر یک از جاذبه های گردشگری دنیا جذابیت ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند که برای گردشگران شگفت انگیز هستند. از جمله ی این جاذبه ها می توانیم به آثار هنری که کار دست هنرمندان خلاق است اشاره کرد. بعضی از این آثار هنری عجیب ترین مجسمه ها هستند که در بالا به آن ها پرداختیم. هر یک از این مجسمه های عجیب در گوشه و کنار دنیا امروزه به جاذبه ی گردشگری تبدیل شده اند.

منبع: youramazingplaces

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد