بلیط هواپیما

اتفاقات عجیبی که در چین می افتد

با عجیب ترین های چین آشنا شوید

در چند دهه اخیر کشور چین توانسته است با نیروهای متخصص و فعالی که در کشور خود دارد از بسیاری لحاظ مقام های بالایی را برای خود کسب کند. این کشور جمعیتی بیش از ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر دارد، که به عنوان پر جمعیت ترین کشور جهان شناخته شده است. همچنین چین توانسته در مقام دومین کشور صادرکننده کالا در جهان قرار بگیرد، که این خود به معنای قدرتمند بودن اقتصادش در جهان بشمار می آید.  علاوه بر موارد گفته شده یک سری قوانین و اتفاقات عجیبی هم هست که به عنوان عجیب ترین های چین می توان از آنها یاد کرد. با الی گشت همراه باشید تا با  چند مورد از عجیب ترین های چین آشنا شویم.

عجیب ترین ها در چین
مطالب مرتبط:
عجیب ترین کافی شاپ های جهان
عجیب ترین کارگاه سفالگری دنیا در این شهر است!

چینی ها دارای آداب و رسوم و همچنین عاداتی هستند که تنها مخصوص به خودشان است. مردم چین به با اراده ترین مردم جهان شناخته شده اند، و این کشور از لحاظ اقتصادی جزء بالاترین رتبه جهانی قرار دارد. اما در این کشور اتفاقاتی می افتد که شاید برای دیگر کشورهای جهان درکش عادی نباشد. اگر بخواهیم مختصری از آن را بگوییم این است که یک ترافیکی در این کشور رخ داد، که بیش از ۱۱ روز طول کشید تا راه برای افراد درون این ترافیک بزرگ باز شود.

مردم چین

۱- در کشور چین به منظور فروش خانه، افرادی که متاهل هستند موظفند که ۲۰ درصد از سود فروش واحد مسکونی خود را به دولت بدهند. به همین منظور در این کشور زوج هایی که بیش از یک خانه دارند از یکدیگر طلاق می گیرند و بعد از آن خانه خود را بدون پرداخت مالیات می فروشند.

۲- شاید کمی این موضوع قبولش سخت باشد برای عموم مردم اما چیزی هست که واقعیت دارد، در حال حاضر در جهان از هر ۵ نفر ، یک نفر چینی محسوب می شود.

مردم کشور چین

۳- در برخی از شهرهای چین آلودگی هوا به اندازه ای زیاد است که طبق آمارهای که گرفته اند تنفس در شهری مثل پکن در این کشور مطابق با مصرف روزانه ۲۱ نخ سیگار است. به نقل از خود چینی ها، این کشور محیط زیست و آب و هوا را فدای صنعت کرده است، تا بتواند به عنوان دومین اقتصاد موفق در جهان شناخته شود.

۴- در کشور چین با توجه به فرهنگ مردسالاری و همچنین قانون تک فرزندی که در این کشور حاکم است. شهروندان چینی تنها حق داشتن یک فرزند را دارند. به همین دلیل سالانه ۱ میلیون مادر زمانی که متوجه می شوند جنینشان دختر است، آن را از بین می برند تا نوزادی پسر بدنیا بیاورند. عجیب ترین های چین همچنان ادامه دارد ، مطلب را دنبال کنید.

هوا در چین

۵- خوب حال نوبت به ترافیکی می رسد که در این کشور رخ داد، این رویداد عجیب در شانگهای چین حدود ۲۴۰ کیلومتر طول داشت، و به مدت ۱۱ روز طول کشید تا مردم بتوانند راهی برای خلاص شدن از آن پیدا کنند. در این بین مردم محلی در این اتفاق عجیب اقدام به فروش محصولات به قیمتی دو برابر حد معمول نمودند.

طولانی ترین ترافیک

۷-  عددی که در کشور پیشرفته ای مانند چین کمی عجیب تر از عجیب به نظر می رسد، با توجه به اینکه هم اکنون در قرن ۲۱ در حال زندگی هستیم و پیشرفت های بسزایی در دنیا و همچنین در کشور چین رخ داده است اما چیزی حدود ۳۰ میلیون چینی در غارهای این کشور در حال زندگی هستند، که خود جای سوال را پیش میآورد. دومین کشور قدرتمند از لحظا اقتصادی چرا باید ۳۰ میلیون غارنشین داشته باشد.

۸- آمار عجیب تری که در این کشور وجود دارد تولد نوزادان معلولی است که در هر ۳۰ ثانیه به وقوع می آید.

۹- جنگ خروسها و یا سگها در اکثر کشورهای جهان امری رایج است اما در چین فرم دیگری از مبارزه حیوانات هوادار دارد . جیرجیرک ها در چین با حضور تماشاگران بسیاری به جان هم می افتند و افرادی هستند که ساعتها وقت صرف تغذیه و آموزش  این جیرجیرکها می کنند. قیمت یک جیرجیرک مبارز معمولی بین ۲ تا ۸ دلار است اما جیرجیرکهای قهرمان حتی تا ۱۶۳۰ دلار(۱۰۰۰۰ یوان چین ) قیمت دارند.

۱۰- چینی ها در سال ۴۵ میلیارد چوب غذاخوری مصرف می کنند. این آمار در صورت تقسیم برجمعیت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی چین، برای هر نفر چینی سالانه حدود ۴۰ عدد چوب غذا می شود. یعنی چینی ها به طور متوسط هر ۹ روز یکبار چوب غذاخوری خود را تعویض می کنند.

چوب غذاخوری در چین

۱۱- کشور چین به منظور افزایش میزان گردشگران خارجی قوانینی را وضع نموده است. همچنین جاذبه های گردشگری در کشور چین به حدی است که هر فرد غیر چینی حداقل یکبار را دوست دارد که به چین سفر کند. به همین منظور در کشور چین قانونی برای گردشگران وجود دارد که به تناسب آن ایجاب می کند که فقط گردشگران چینی باید مراقب رفتار خود باشند و قوانین را رعایت کنند.

۱۲- شهری در کشور چین وجود دارد که به شهر ارواح معروف است، این شهر که یکی از منابع استخراج ذغال سنگ است دارای کمترین میزان سکنه در خود هست، به گفته خود مردم چین این شهر عنوان بهشت را به برای خود کسب کرده است زیرا تمامی امکانات رفاهی که برای زندگی نیاز است در آن یافت می شود، اما هنوز دلیلی برای اینکه چرا جمعیتیکمتر از ۱۰ هزار نفر در این شهر  ساکن هستند، مشخص نشده است و به شهر ارواح معروف است.

شهر ارواح در چین

۱۳- بیش از ۷۰۰ میلیون نفر در چین آب آلوده مصرف می کنند. با توجه به این که چین بالاترین میزان جمعیت در جهان را دارد از همین رو رودخانه و دریاچه های این کشور از نظارت کافی برخوردار نمی باشند و همین باعث شده است که آب های این کشور سلامت کافی را نداشته باشد.

اتقافات عجیب در چین

۱۴- چین در سالهای اخیر یکی از مراکز پرورش سوسک شده است. به طوری که سرمایه گذاری ۱ دلاری در این صنعت ده برابر سود خواهد داشت. این صنعت به عنوان یکی از پر رنق ترین تجارت ها در چین محسوب می شود و مردم چینی علاقه زیادی برای سرمایه گذاری در این صنعت دارند. از همین رو سوسک خشک شده در امور پزشکی این کشور مصارف بالایی دارد و یک کیلو سوسک خشک شده در گذشته قیمتش ۴ دلار بوده، اما در حال حاضر قیمت به دلیل زیاد شدن درخواست ها به ۴۰ دلار رسیده است. شاید باز هم عجیب ترین های چین ادامه داشته باشد ما تا از آنها اطلاع داشتیم.

منبع : oddee.com

دیدنی‌های کاخ پترهوف در روسیه
دیدنی‌های کاخ پترهوف در روسیه
سفری ۳ روزه به سنگاپور
سفری ۳ روزه به سنگاپور
عجیب ترین مومیایی های جهان! + تصویر
عجیب ترین مومیایی های جهان! + تصویر
معروف ترین خانه های اپرای جهان
معروف ترین خانه های اپرای جهان