فوت و فن هایی درباره عکس گرفتن در سفر

عکاسی در سفر

فرض کنید تعطیلاتی در پیش دارید و یا قرار است به زودی به جایی سفر کنید و مطئمنا هم که دوربین عکاسی یکی از ملزومات است، هر کسی دوست دارد بهترین عکس ها را بگیرد اما آیا وقت کافی دارید تا به کلاس های عکاسی بروید و تکنیک های عکاسی را یاد بگیرید؟ شاید نه. برای گرفتن یک عکس خوب باید چندین پارامتر اصلی را در نظر بگیرید و شرایط مناسب را فراهم کنید مثلا نور مناسب و کافی و یا محیطی که قرار است پس زمینه ی عکس شما شود از دو پارامتر مهم هستند مخصوصا اگر قرار باشد با دوربین دیجیتال عکس بگیرید! عکاسی در سفر و گرفتن عکس های خوب دغدغه ی همه ی افراد است با عکس ها می توان  خاطرات را ثبت کرد تا به عنوان یادگاری باقی بمانند و به همین دلیل است که الی گشت تصمیم گرفته تا نکات گرفتن عکس خوب و حرفه ای در سفر را با شما در میان بگذارد، مطمئنا خواندن این نکات شما را تبدیل به یک عکاس حرفه ای نمی کند اما مانند یک راهنما تا حد زیادی کمک می کند تا با نکات گرفتن عکس در سفر آشنا و شوید و بسیار هم در سفر کاربردی خواهد بود.

عکاسی در سفر

گام اول: فقط وسایلی که نیاز دارید را همراهتان ببرید

مطالب مرتبط:
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
بهترین عکس های حیات وحش در سال ۲۰۱۷

فقط کیتی که برای لوکیشن مورد نظرتان نیاز دارید را همرهتان ببرید مثلا فرض کنید که قرار است به کویر بروید، بردن داروی دافع حشرات واقعا کار بیهوده ای است یا مثلا قرار است با هواپیما سفر کنید نمی توانید تمام لباس های کمدتان را در چمدانتان خالی کنید و همراهتان ببرید و کار عاقلانه این است فقط وسایلی را در چمدان بگذارید که واقعا نیاز دارید چون در غیر اینصورت به احتمال زیاد مجبور می شوید نصف آن ها را دور بیندازید، در مورد عکاسی در سفر هم همین موارد صادق است مثلا همراه بردن چندین لنز مختلف وقتی که می دانید قرار نیست از آن ها استفاده ای داشته باشید فقط بیشتر سر در گمتان می کند.

گام دوم: در جستجوی لوکیشن مناسب

اگر دارید به یک مقصد توریستی و گردشگری سفر می کنید بهتر است تا قبل از سفر تا جایی که می توانید در مورد مقصدتان بخوانید و برای این منظور می توانید از مجله های معتبر و قابل اطمینان مثل مطالب مجله گردشگری الی گشت استفاده کنید، همچنین می توانید فروم های مختلف را بخوانید و از تجربه های افراد در سفر بیشتر بدانید مخصوصا اگر بخواهید اطلاعاتی در مورد این که بهترین زمان سفر به یک مقصد کجاست و بهترین راه دسترسی آن چیست و یا دسترسی به آن محل برای عکاسی در سفر تا چه اندازه آسان و یا مشکل است به دست بیاورید. ممکن است فکر کنید که عکاس های حرفه ای فورا به محض رسیدن به یک جا دوربینشان را در می آورند و شروع به گرفتن تصاویر خارق العاده می کنند در صورتی که اصلا این طور نیست. یک عکاس حرفه ای همیشه به دنبال یک مکان مناسب برای گرفتن عکس هایش است و بد نیست بدانید تکنیک ها و شرایط عکس بسیار مهم است اما هوش هم بخش دیگری در گرفتن یک عکس خوب است این که حتی با وجود شرایط نه چندان مناسب چطور همه چیز را به نفع خودتان تغییر دهید.

لوکیشن مناسب برای عکس

گام سوم: باتری

یکی از اصلی ترین مواردی که نباید فراموش کنید همراه بودن شارژر باتری دوربین عکاسی تان و یک آداپتور سفری است.

گام چهارم: هارد دیسک قابل حمل

برای داشتن بک آپ ثانویه از عکس هایی که در سفر گرفته اید، همراه داشتن یک هارد دیسک قابل حمل واقعا ضروری است در این صورت اگر برای دوربینتان هر مشکلی پیش بیاید مثلا ناگهان دزدیده شود می توانید مطمئن باشید که عکس هایتان جای دیگری در امان هستند.

گام پنجم: لپ تاپ

یکی از بهترین گزینه هایی که می توانید برای بک آپ گرفتن از عکس هایتان در سفر استفاده کنید، لپ تاپ است. بعد از گرفتن عکس ها در دوربین عکاسی می توانید عکس ها را به لپ تاپتان منتقل کنید تا یک نسخه ی پشتیبان از آن ها در جای دیگری هم داشته باشید در این صورت خیالتان راحت است که عکس هایتان را همیشه دارید.

وسایل مورد نیاز برای سفر

گام ششم: برداشتن کیت مناسب

هیچ چیز بدتر از این نیست که کوله ی سفریتان را ببندید و وقتی به مقصد برسید ببینید که یادتان رفته لنز مناسب دوربین را همراهتان بیاورید. همیشه یادتان باشد قبل از سفر یکبار کیت ضروری عکاسی را چک کنید مخصوصا اگر قصدتان عکاسی در سفر باشد یعنی منحصرا برای عکاسی سفر کرده باشید. درست مثل این است که برای یک قرار کاری و یا بستن یک قرارداد هم سفر کرده باشید و یادتان رفته باشد مدارک مهم و مورد نیازتان را همراهتان برده باشید.

گام هفتم: رزرو هتلی با چشم انداز فوق العاده

یک عکاس حرفه ای می داند که همیشه باید اقامت گاه ها و یا هتل هایی را رزرو کند که چشم انداز فوق العاده ای داشته باشد. خیلی وقت ها می توان در حالی که در اتاقتان در کنار پنجره ایستاده اید عکس های فوق العاده ای از بیرون بگیرید البته در صورتی که اقامت گاهتان چشم انداز مناسبی داشته باشد، مثلا اگر دارید به جایی ساحلی سفر می کنید سعی کنید تا جایی که ممکن است هتلتان را در نزدیکی دریا و ساحل رزرو کنید، می توانید عکس های شگفت انگیزی بگیرید.

نکات عکاسی در سفر

گام هشتم: اینترنت

اینترنت زندگی را راحت کرده است حالا دیگر می توانید وقتی می خواهید به جایی سفر کنید قبل از این که بدون هیچ اطلاعاتی چمدانتان را ببندید و راهی شوید اول همه چیز را درباره ی آن یاد بگیرید و ببینید جای مناسبی است یا نه. مثلا می خواهید به قصد عکاسی در سفر به جایی بروید، قبل از آن بهتر است اطلاعات ضروری را اول درباره ی آن مقصد پیدا کنید. حتی می توانید از گوگل ارث کمک بگیرید که به شما کمک می کند تا بتوانید درباره ی چگونگی رسیدن به مقصدتان اطلاعات خوبی به دست بیاورید. اپلیکیشن های مختلفی هم در این مورد وجود دارند که می توانید از آن ها هم کمک بگیرید.

منبع: techradar.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد