غارهای لیلافورد در مجارستان، محل زندگی انسان های ماقبل تاریخ

غار های لیلافورد | The Caves of Lillafüred در مجارستان

لیلافورد (Lillafüred) شهر کوچکی در شمال مجارستان است که به داشتن تعدادی غار تماشایی معروف است. در این شهر در میان کوه های بوک (Bukk) سه غار بینظیر با ویژگی های منحصربفرد هست که با یک پیاده روی ساده  از شهر  به آنجا می رسید. غارهای لیلافورد که از مهمترین جاذبه های مجارستان به شمار می روند ماجراجویی خارق العاده ای را برایتان به ارمغان می آوردند. بی صبرانه منتظر هستید تا بدانید در این غارها چه چیزهایی در انتظارتان است؟ پس در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا د رباره غارهای لیلافورد بیشتر بدانید. .

غار های لیلافورد

در غارهای لیلافورد چه کارهایی بکنیم؟

مطالب مرتبط:
پارک ملی هورتوباجی، بزرگ ترین منطقه محافظت شده در مجارستان
بی دلیل به مجارستان « پاریس شرق» نمی‌گویند!

در این منطقه هتلی به اسم پالاس هست که دره ای زیبا آن را احاطه کرده است. این هتل به سبک نئو رنوسانس ساخته شده و علی رغم ظاهر لوکسش قیمت مناسبی دارد. حتی اگر قصد اقامت در این هتل را هم ندارید از شیشه های رنگی پنجره هایش که به شکل قلعه های تاریخی طراحی شده اند دیدن کنید. این هتل در باغی سرسبز قرار گرفته و درست در زیر آن آبشار لیلافورد واقع شده است.

هتل پالاس

در پای این آبشار یکی از سه غار این ناحیه را می بینید: غار آنا که به غار پتوفی هم معروف است به اسم شاعر ملی مجارستان که در سال ۱۸۴۷ از این مکان دیدن کرد نامگذاری شده است. بگذارید سه غار معروف این ناحیه را معرفی کنیم، هر کدام از این غارها به ویژگی خاصی معروف هستند:

غار ایستوان (István Cave): یکی از جالب ترین غارها برای اکتشاف و گشت و گذار غار ایستوان است که قندیل های جذابی برای تماشا دارد. این غار فقط تا ساعت ۴ عصر باز است و فقط می توانید از بخشی از آن دیدن کنید چون از آن جایی که در سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۷۴ پر از آب بوده غارهای کوچک داخلی اش با زیرگذرها به هم متصل شده اند. هوای داخل این غار تمیز و مرطوب است و حال بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند را خوب می کند.

غار ایستوان

غار پتوفی (Petofi Cave): این غار هم یکی دیگر از محبوب ترین غارهای این ناحیه است که ویژگی منحصربفردی دارد! بر روی دیواره های سنگ آهکی این غار چشمتان به فسیل گیاهان منقرض شده می افتد چیزی که این غار را در دنیا معروف کرده است. این غار که به غار آنا هم معروفه در فصل زمستان و ماه مارس (اوایل فروردین) تعطیل است و از سنگ آهک های آب شیرین به وجود آمده که پدیده ای استثنائی ست. در نزدیکی ورودی این غار آبشار اسوینزا قرار دارد که با ۲۰ متر ارتفاع، بلندترین آبشار مجارستان است.

بلندترین آبشار مجارستان

غار اسزلتا (Szeleta Cave): اگر دلتان یک طبیعت گردی ماجراجویانه می خواهد راه خودتان را به سمت غار اسزلتا کج کنید. در اینجا آثاری را می بینید که متعلق به عصر یخبندان هستند: تیرها و نیزه هایی که کاملا ماهرانه درست شده اند. حتما تا به حال شنیده اید که تعدادی از انسان های ماقبل تاریخ در غارها زندگی می کردند و غارنشین بودند این غار از همان غارهاست چون حتی بقایایی از انسان های ماقبل تاریخ هم در آن پیدا شده است.

بعد از اینکه غارهای جالب را تماشا کردید به سراغ ناهموارترین بخش کوهستان بروید در اینجا یک راه آهن قدیمی و باریک هست که هر چند ساعت یک بار قطار از روی آن رد می شود.  قطاری که از روی این ریل می گذرد بدون شک یکی از بهترین جاذبه های این منطقه است. این قطار در شهر لیلافورد ایستگاه دارد پس به راحتی می توانید سوار آن شوید؛ از میان جنگل های کوهستانی بگذرید، سری به موزه ی شهر گرادنا بزنید و با تاریخچه ی راه آهن جنگلی این ناحیه آشنا شوید و با خرید تعدادی ماهی دودی دوباره به لیلافورد بازگردید.

راه آهن جنگلی

لیلافورد یکی از بهترین جاها برای کوهنوردی و طبیعت گردی است. در این شهر کوچک دو مسیر کوهنوردی هست که از کنار دریاچه ی مصنوعی رد می شود و بعد به بالای تپه ها می رسند. این دریاچه که در نزدیکی هتل پالاس قرار گرفته یک دریاچه ی مصنوعی ست که قدمت آن به سال ۱۸۲۰ برمی گردد، در آن سال سدی بر روی دو رودخانه ساخته و این دریاچه شکل گرفت. این دریاچه ۱٫۵ کیلومتر طول و در عمیق ترین قسمت ۹ متر عمق دارد و در تابستان ها می توانید با کرایه ی قایق در آن قایق سواری کنید. به غیر از این، مناظر و چشم اندازهای اطراف دریاچه اینجا را جایی عالی برای پیاده روی و گشت و گذار کرده است.

دریاچه مصنوعی

کی و چگونه به غارهای لیلافورد برویم؟

بهترین زمان برای بازدید از این غارها فصل تابستان است چون یکی از غارها کلا در فصل زمستان تعطیل است. اگر قصد تماشای این غارها را دارید صبح زود راهی شوید چون تا ساعت ۴ عصر بسته می شوند. برای بازدید از غارهای لیلافورد باید به شمال شرقی مجارستان و شهر میشکولتس، چهارمین شهر بزرگ کشور بروید. از این شهر سوار ماشین شوید، در مسیر از جاده ای سرسبز می گذرید که مستقیما شما را به پارک مالی بوک می برد و بعد از حدود ۲۰ دقیقه به غارهای لیلافورد می رسید.

در کجا اقامت کنیم؟

شاید بخواهید زمان بیشتری را در شهر کوچک لیلافورد بگذرانید در این صورت می توانید برای اقامت به سراغ هتل پالوتا بروید، هتلی که علی رغم ظاهر فوق العاده اش سه ستاره است و قیمت خوبی دارد. اگر می خواهید سفرتان را کم هزینه تر برگزار کنید یکی از خانه های محلی بروید که با اینکه ظاهر ساده ای دارند اما راحت و تمیزند.

منبع: ieger.com

جاذبه های گردشگری سریلانکا
هیچ وقت در شب از این مکان ها دیدن نکنید+ تصویر
راز کشتی های دفن شده در زیر خیابان های این شهر چیست؟
معرفی باغ ملی گیاه شناسی میانمار + آدرس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code