در ویتنام این غذاهای خوشمزه را فراموش نکنید

غذاهای خوشمزه ویتنام

اگر تا به حال هیچ وقت به ویتنام سفر نکرده اید احتمالا نمی توانید تصور کنید که این کشور چه غذاهای خوشمزه ای دارد. ویتنام نه فقط در فرهنگ و تاریخ، باشکوه و غنی است بلکه کشوری عالی برای شکم گردی است و غذاهایی دارد که در هیچ جای دنیا نمونه اش پیدا نمی شود. خودتان را برای غذاهای خیابانی در هر ساعتی از روز آمده کنید، غذاهای ویتنام در عین حال که مقوی اند اما سنگین نیستد و همزمان هم خوشمزه و هم سیرکننده اند. غذاهای این کشور همیشه از تازه ترین مواد غذایی درست می شود و در آن ها طعم دهنده ها و سبزی های معطر به کار می رود تا گوشت طعم دار و غذایی خوشمزه پخته شود. می خواهیم تعدادی از بهترین غذاهای ویتنام را معرفی کنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

غذاهای ویتنام

 Goi Cuon

مطالب مرتبط:
آشنایی با فرودگاه هوشی مین ویتنام
غار سونگ دونگ ویتنام، بزرگترین غار جهان

این غذا در واقع از کاغذهای خوشمزه و تازه برنج درست می شوند که انواع مختلفی از مواد غذایی در آن پیچیده می شوند و طعم آن بسته به اینکه در کجای این کشور باشید فرق می کند. در این غذا پروتئین هایی مثل میگو و گوشت و حتی پنیر توفو استفاده می شود و با سبزیجات معطری مثل نعناع  و ریحان طعم دار می شوند. این غذا معمولا با سس های خوشمزه سرو می شود، سس هایی که اغلب سس ماهی تند و یا سس هایی با پایه بادام زمینی هستند و مناسب برای گوشت های قرمزند. این غذا را می توانید در کیفتان بگذارید و در بیرون از خانه هر وقت احساس گرسنگی کردید میل کنید. ظاهر جذاب این غذا مطمئنا اشتهایتان را بیشتر می کند و چون اندازه اش کوچک است می توانید هر چقدر دوست داشتید از آن بخورید.

Goi Cuon

Bánh Xèo

این غذا یک جور پنکیک خوشمزه است که به محض اینکه آن را سفارش بدهید برایتان درست می کنند و آنقدر طعم خوشمزه ای دارد که مطمئنا با یک بار امتحان کردن آن دلتان می خواهد دوباره و دوباره این غذا را سفارش دهید. خمیر این غذا از آرد برنج و شیر نارگیل درست می شود و وقتی این خمیر در کف ماهی تابه داغ قرار می گیرد مواد غذایی دیگر روی آن گذاشته می شود. برای درست کردن این غذا از موادی مثل گوشت، میگو و جوانه لوبیا استفاده می شود و بعد از درست شدن با یک بشقاب کاهو و سبزیجات معطر سرو می شود و خیلی هم خوشمزه هست.

Bánh Xèo

Nom Hoa Chuoi

برای درست کردن این سالاد گل موز را در اندازه های کوچک خرد می کنند برای همین هم هست که این سالاد شباهت زیادی به سالاد انبه از تایلند دارد. گل های موز به همراه فلفل سبز، هویج و بادام زمینی خرد شده تردی خاصی را به این سالاد می دهد و در آخر هم بر روی سالاد سسی ترش ریخته می شود. این غذای سالم را می توانید در هنگام گرمای تابستان بخورید تا روحیه تازه ای پیدا کنید.

Nom Hoa Chuoi

کوم تام (Cơm Tấm)

«کوم تام» یعنی برنج نیم دانه و قرن هاست که از غذاهای سنتی ویتنام به شمار می رود. اگر برنج نیم دانه شود مزرعه دارها نمی تواند آن را بفروشند برای همین خودشان از این دانه های کوچک تر استفاده می کنند. «کوم تام» از غذاهای راحت و محبوب است که در آن برنج های نیم دانه پخته  و با گوشت  کبابی و تخم مرغ خورده می شود. در پایتخت ویتنام غذاخوری های زیادی را پیدا می کنید که این غذا را خیلی خوشمزه و با گوشت های مخصوص درست می کنند.

کوم تام (Cơm Tấm)

Phở

احتمالا برایتان جالب است که بدانید این غذا در بیشتر وقت ها در هنگام صبحانه خورده می شود. این غذا نودل برنج است و مواد آن باید ساعت ها بپزند. در آخر غذایی غلیظ و خوش طعم درست می شود و مزه گوشت کامل در غذا پیداست. در این غذا از ادویه ها و سبزیجات معطری استفاده می شود که مزه منحصربفرد و خوبی را به غذا می دهد. بهترین رستوران ها و غذاخوری های ویتنام این غذا را قبل از ظهر درست می کنند برای همین سعی کنید برای خوردن آن در هنگام صبح به رستوران بروید.

Phở

Cao Lầu

این غذا یک جور نودل مخصوص است که اولین بار در شهر «هویی آن» درست شده و در هیچ شهر دیگری نمی توانید طعم اصیل آن را بچشید چون نودل های این غذا باید در آب هایی که از چاه های مخصوص گرفته می شود پخته شود. درست کردن این غذا کمی سخت است و در آن نودل ها به همراه گوشت و سبزیجات معطر پخته می شود. این غذای منحصربفرد را در هیچ جای دیگری به جز ویتنام پیدا نمی کنید.

Cao Lầu

Canh Bún

Canh یعنی سوپ و انواع مختلفی از سوپ ها در ویتنام محبوب هستند. برای پختن این سوپ از خرچنگ و اسفناج آبی استفاده می شود(از این اسفناج در سالادهای ویتنام هم زیاد به کار می رود). در این غذا از موادی استفاده می شود که در خارج این کشور خیلی سخت پیدا می شوند پس در سفر به ویتنام تا می توانید از این غذا بخورید. این غذا بیشتر در هنگام ناهار خورده می شود و غذاخوری های زیادی هستند که فقط مخصوص این غذا اند، در این جور رستوران های مخصوص معمولا این غذا را خوشمزه تر می پزند.

Canh Bún

Bánh Mì

این غذا نه فقط در ویتنام بلکه در دیگر کشورهای دنیا هم محبوب است. اینکه این غذا برای اولین بار چجوری به وجود آمد برای خودش داستان جالبی دارد. وقتی فرانسه این کشور را به استعمار گرفت نان مورد علاقه خود «باگت» را به این کشور آورد اینجا بود که مردم بومی با اضافه کردن مواد غذایی محلی به این نان، ساندویچ های مخصوص خودشان را درست کردند. در این ساندویچ از گوشت، کالباس، ترب سفید، هویج و فلفل استفاده می شود.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code