بهترین و خوشمزه ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی

غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی بیش از هرچیز به دلیل طبیعت بی نظیر و حیات وحش منحصربفردش شهرت دارد و تورهای سافاری این کشور بسیار محبوب هستند. اما غذا هم یکی از جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی است و مطمئنا در این کشور می توانید غذاهایی بسیار خوشمزه و جدید را امتحان کنید. غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی تجربه ای بی نظیر است که شما را با ذائقه و فرهنگ این منطقه آشنا می کند. در این مطلب می خواهیم ۷ مورد از مشهورترین و خوشمزه ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به این کشور شگفت انگیز را دارید پیشنهاد می کنیم حتما این غذاهای لذیذ را امتحان کنید. با الی گشت همراه باشید.

خوشمزه ترین غذاهای آفریقا

۱- بانی چو | Bunny Chow

مطالب مرتبط:
۷ غذای خوشمزه از آفریقای جنوبی
راهنمای سفر به کیپ تاون در آفریقای جنوبی
راهنمای سفارت آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور

یکی از پرطرفدارترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی غذایی به نام بانی چو است که به اختصار بانی هم نامیده می شود. این غذا اولین بار در شهر دوربان اختراع شده و از اول به عنوان غذای خیابانی سرو می شده است. برای تهیه بانی چو داخل نان را خالی می کنند و داخلش را با کاری داغ و سس سامبال پر می کنند. بانی چو را هیچ وقت با کارد و چنگال نمی خورند و همین طوری با دست گاز می زنند و می خورند.

بانو چو آفریقای جنوبی

۲- گتسبی | Gatsby

اگر همیشه از اندازه کوچک ساندویچ ها ناراضی هستید و هیچ وقت به معنای واقعی سیر نشده اید یکبار برای همیشه ساندویچ گستبی را امتحان کنید تا معنای واقعی سیر شدن را متوجه شوید!!! این ساندویچ غول پیکر آنقدر بزرگ و پرملات است که محال است به تنهایی بتوانید آن را تمام کنید. داخل این ساندویچ استیک، جوجه سوخاری، ژامبون و … قرار می دهند و بعد یک عالمه سیب زمینی سرخ کرده و کاهو و گاهی گوجه به آن اضافه می کنند و درآخر کلی سس خوشمزه و لذیذ روی آن می ریزند. حتی اگر بخواهید باز هم سیب زمینی سرخ کرده به آن اضافه می کنند به حدی که از ساندویچ بیرون بریزد. ساندویچ گتسبی را نمی توان به تنهایی خورد و معمولا ۳-۴ نفری آن را می خورند. البته اگر کسانی که ادعای شکم گردیشان می شود ممکن است دو نفره هم بتوانند این غذا را تمام کنند، اما یک نفره؟ اصلا فکرش را هم نکنید!

ساندویچ گتسبی

۳- جانیز روتی | Johny’s Roti

این غذا هم یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی است که به ویژه در شهر دوربان بسیار پرطرفدار است. در شهر دوربان این غذا را می توانید در رستورانی بخورید که محلی ها به آن جانیز روتی می گویند. برای تهیه این غذا سیب زمینی سرخ کرده و پنیر را لای نان روتی آفریقایی قرار می دهند و بعد لقمه می کنند. این لقمه خوشمزه و لذیذ با قیمت ارزانی که دارد بسیار پرطرفدار است و یک اسنک و میان وعده عالی است.

۴- سمبوسه | Samosa

سمبوسه یکی از غذاهای اصیل مدیترانه و به ویژه لبنان است اما توانسته خود را به یکی از محبوب ترین غذاها در بسیاری از کشورهای دنیا تبدیل کند. در کشور خودمان هم سمبوسه میان وعده ای خوشمزه و ارزان است. جالب است بدانید که سمبوسه یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی هم هست و این غذا را می توانید در اکثر خیابان های شهر پیدا کنید. اغذیه فروشی های سیار، نانوایی ها، رستوران ها و حتی پمپ بنزین ها هم این سمبوسه های خوش طعم را می فروشند. البته در برخی رستوران ممکن است داخل سمبوسه به جز سیب زمینی مواد دیگری مثل جوجه اسپایسی و … هم قرار بدهند. اما مطمئنا همه نوع سمبوسه بسیار خوشمزه و لذیذ خواهد بود و به امتحانش می ارزد.

سمبوسه آفریقایی

۵- ساندویچ بورِوُرس | Boerewors roll

در آفریقای جنوبی نوعی سوسیس دست ساز تهیه می شود که بسیار محبوب و پرطرفدار است و در واقع در این کشور هرجا سوسیس ببینید به احتمال زیاد از همین نوع است. ساندویچ بورویس یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی است و در تمام مسابقات ورزشی، فستیوال ها، نمایشگاه ها و روزهای تعطیل می توانید این ساندویچ های خوشمزه را ببینید که در اغذیه فروشی های سیار به فروش می رسند. این ساندویچ بسیار ساده و در عین حال خوشمزه است و سوسیس بورِورس را داخل نان سفید قرار می دهند و روی آن یک عالمه پیاز داغ کاراملی می ریزند. عطر پیاز داغ و بوی سوسیس برشته آنقدر وسوسه کننده است که کمتر کسی می تواند در برابر آن مقاومت کند. در آخر هم روی ساندویچتان را می توانید به دلخواه سس سفید، چاتنی یا هرنوع سس دیگر بریزید و این ساندویچ خوشمزه را نوش جان کنید.

ساندویچ بورورس

۶- آماگ وینیا | Amagwinya

اما به یکی از مهم ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی می رسیم. در واقع بسیاری معتقدند که اگر در سفر به آفریقای جنوبی این غذا را امتحان نکنید سفرتان کامل نشده است. آماگ وینیا توپک های خمیری کوچکی هستند که داخل حمام روغن سرخ می شوند. داخل این توپک ها را با مواد مختلفی مثل گوشت و سبزیجات، مربا، پنیر یا حتی کره پر می کنند و بعد آن ها را سرخ می کنند. آماگ وینیا یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی است که هم بین محلی ها و هم بین توریست ها بسیار پرطرفدار است.

آفریقای جنوبی

۷- واکی تاکی | Walkie Talkie

آخرین مورد از غذاهای خیابانی که به شما معرفی می کنیم کمی ظاهرش ترسناک است اما به هرحال طرفداران زیادی هم دارد. واکی تاکی چیست؟ پای مرغ که در روغن زیاد سرخ و برشته شده است! البته در کشور خودمان هم پای مرغ خورده می شود اما به هرحال، اگر در خیابان های آفریقای یک سینی پر از پای مرغ سرخ شده دیدید زیاد غافلگیر نشوید. ظاهرا این پاهای سرخ شده را با انواع سس می خورند و طعمی لذیذ هم دارد.

منبع: thesouthafrican.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد