این غذاهای سنتی محبوب برلینی هاست!

غذاهای سنتی برلین

برلین پایتخت کشور آلمان و یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر و زندگی است. برلین تاریخ بزرگی در پشت خود دارد و در نتیجه غنای فرهنگی و غذایی در این شهر چیزی است که نباید از یاد برد. با الی گشت همراه باشید می خواهیم غذاهای سنتی برلین را به شما معرفی کنیم.

سوسیس کاری (Currywurst)

یکی از غذاهای سنتی برلین که محبوب مردم این شهر است و در فرهنگ غذایی آن ها نقش پر رنگی دارد، سوسیس کاری است. برلینی ها اول سوسیس را بخارپز می کنند و بعد آن را سرخ می کنند. در آخر هم این غذا با سس کچاپ و پودر کاری سرو می شود. این غذا هم در رستوران ها، هم کافه ها و هم در دکه های کنار خیابان سرو می شود. نوع خیابانی آن در کنار دیدن رهگذران و شلوغی های شهر، مزه ی خاصی دارد.

سوسیس کاری

اشپاتزل (Spätzle)

مطالب مرتبط:
۶ غذای معروف استرالیایی
غذاهای مردم دور دنیا به روایت تصویر

اشپاتزل تقریبا شبیه همان نودل است، در این غذا، آرد و تخم مرغ با آب با هم میکس می شوند و بعد از دستگاهی که ترکیب را می تواند به رشته های باریکی تبدیل کند، عبور داده می شود و در آخر هم در آب جوش ریخته می شود. در آخر به این ترکیب، پنیر زیادی اضافه می شود.

اشپاتزل

کونیگس برگر کلوپس (Königsberger Klopse)

احتمالا می گویید وقتی نام این غذا سخت است وای به محتویات آن! اما این غذا در واقع همان کوفته های خوشمزه و لذیذ خودمان است با کمی تغییر. در این نوع کوفته می توان به جای گوشت قرمز از هر نوع گوشتی استفاده کرد و محدودیتی در این باره وجود ندارد، برلینی ها این غذا را با سس سفید و نوعی گیاه به نام کپر درست می کنند، که طعم عجیب و جالبی به آن می دهد. در کنار این غذا می توان سیب زمینی سرخ شده، چغندر و یا برنج داشت.

کونیگس برگر کلوپس

شنیتسل (Schnitzel)

شنیتسل اصولا با گوشت فیله مرغ درست می شود و بعد به اندازه ای کوبیده می شود تا کاملا نازک شود و در آخر هم در آرد سوخاری و تخم مرغ گذاشته می شود و بعد سرخ می شود. شنیتسل البته شاید یک غذای سنتی برلین نباشد اما محبوب برلینی هاست! مانند هر کجای دیگر دنیا این غذا را می توان با سیب زمینی و یا سبزیجات خام و پخته سرو کرد.

شنیتسل

مائول تاشن (Maultaschen)

مائول تاشن در واقع نوعی پاستا و شبیه به راویولی های ایتالیایی است با این تفاوت که اندازه ی پاستاهای بالشتی مائول تاشن، کوچک تر از راویولی است.

مائول تاشن

دونر کباب (Döner Kebab)

دونر کباب قطعا یک غذای آلمانی نیست و درست هم هست، این غذا توسط مهاجران کشور ترکیه که به آلمان مهاجرت کرده اند به مردم این کشور شناسانده شده است و خیلی زود توانست به یکی از پر طرفدارترین غذاهای فوری در سرتاسر آلمان تبدیل شود. دونر کباب همان گوشت مزه دار شده ی فیله مرغ  و یا گوشت قرمز است که با ادویه های مخصوص و سیر و پیاز و گوجه و فلفل دلمه ای طعم دار شده است. این گوشت بصورت کباب عمودی بزرگی میچرخد و به آن آتش گرفته می شود تا کاملا کبابی شود.

دونر کباب

دونات برلینی (Berliner Pfannkuchen)

این دونات یک تفاوت ویژه با بقیه ی دونات های دنیا دارد، سوراخی در وسط آن وجود ندارد! مردم برلین داخل این دونات را با مربا پر می کنند و بعد در فر می گذارند و بعد از درست شدن، روی آن خامه یا شکلات می ریزند.

دونات برلینی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد