این غذاهای سنتی محبوب برلینی هاست!

غذاهای سنتی برلین

برلین پایتخت کشور آلمان و یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر و زندگی است. برلین تاریخ بزرگی در پشت خود دارد و در نتیجه غنای فرهنگی و غذایی در این شهر چیزی است که نباید از یاد برد. با الی گشت همراه باشید می خواهیم غذاهای سنتی برلین را به شما معرفی کنیم.

سوسیس کاری | Currywurst

یکی از غذاهای سنتی برلین که محبوب مردم این شهر است و در فرهنگ غذایی آن ها نقش پر رنگی دارد، سوسیس کاری است. برلینی ها اول سوسیس را بخارپز می کنند و بعد آن را سرخ می کنند. در آخر هم این غذا با سس کچاپ و پودر کاری سرو می شود. این غذا هم در رستوران ها، هم کافه ها و هم در دکه های کنار خیابان سرو می شود. نوع خیابانی آن در کنار دیدن رهگذران و شلوغی های شهر، مزه ی خاصی دارد.

سوسیس کاری

اشپاتزل | Spätzle

مطالب مرتبط:
۶ غذای معروف استرالیایی
غذاهای مردم دور دنیا به روایت تصویر

اشپاتزل تقریبا شبیه همان نودل است، در این غذا، آرد و تخم مرغ با آب با هم میکس می شوند و بعد از دستگاهی که ترکیب را می تواند به رشته های باریکی تبدیل کند، عبور داده می شود و در آخر هم در آب جوش ریخته می شود. در آخر به این ترکیب، پنیر زیادی اضافه می شود.

اشپاتزل

کونیگس برگر کلوپس | Königsberger Klopse

احتمالا می گویید وقتی نام این غذا سخت است وای به محتویات آن! اما این غذا در واقع همان کوفته های خوشمزه و لذیذ خودمان است با کمی تغییر. در این نوع کوفته می توان به جای گوشت قرمز از هر نوع گوشتی استفاده کرد و محدودیتی در این باره وجود ندارد، برلینی ها این غذا را با سس سفید و نوعی گیاه به نام کپر درست می کنند، که طعم عجیب و جالبی به آن می دهد. در کنار این غذا می توان سیب زمینی سرخ شده، چغندر و یا برنج داشت.

کونیگس برگر کلوپس

شنیتسل | Schnitzel

شنیتسل اصولا با گوشت فیله مرغ درست می شود و بعد به اندازه ای کوبیده می شود تا کاملا نازک شود و در آخر هم در آرد سوخاری و تخم مرغ گذاشته می شود و بعد سرخ می شود. شنیتسل البته شاید یک غذای سنتی برلین نباشد اما محبوب برلینی هاست! مانند هر کجای دیگر دنیا این غذا را می توان با سیب زمینی و یا سبزیجات خام و پخته سرو کرد.

شنیتسل

مائول تاشن | Maultaschen

مائول تاشن در واقع نوعی پاستا و شبیه به راویولی های ایتالیایی است با این تفاوت که اندازه ی پاستاهای بالشتی مائول تاشن، کوچک تر از راویولی است.

مائول تاشن

دونر کباب | Döner Kebab

دونر کباب قطعا یک غذای آلمانی نیست و درست هم هست، این غذا توسط مهاجران کشور ترکیه که به آلمان مهاجرت کرده اند به مردم این کشور شناسانده شده است و خیلی زود توانست به یکی از پر طرفدارترین غذاهای فوری در سرتاسر آلمان تبدیل شود. دونر کباب همان گوشت مزه دار شده ی فیله مرغ  و یا گوشت قرمز است که با ادویه های مخصوص و سیر و پیاز و گوجه و فلفل دلمه ای طعم دار شده است. این گوشت بصورت کباب عمودی بزرگی میچرخد و به آن آتش گرفته می شود تا کاملا کبابی شود.

دونر کباب

دونات برلینی | Berliner Pfannkuchen

این دونات یک تفاوت ویژه با بقیه ی دونات های دنیا دارد، سوراخی در وسط آن وجود ندارد! مردم برلین داخل این دونات را با مربا پر می کنند و بعد در فر می گذارند و بعد از درست شدن، روی آن خامه یا شکلات می ریزند.

دونات برلینی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد