۷ غذای خوشمزه روسی که باید در سنت پترزبورگ امتحان کنید!

غذاهای سنت پترزبورگ

یکی از بهترین تجربیات سفر، امتحان کردن غذاهای سنتی و محلی آن شهر و کشور است. روسیه و شهرهای مهم و زیبایش مثل سنت پترزبورگ غذاهای سنتی بسیار خوشمزه ای دارند که بعضی هایشان شهرتی جهانی پیدا کرده اند. در این مطلب می خواهیم ۷ غذای سنتی روسی را به شما معرفی کنیم که در سفر به سنت پترزبورگ باید امتحان کنید. این غذاهای سنت پترزبورگ بسیار خوشمزه هستند و به خوبی سنت و آشپزی روسی را به نمایش می گذارند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

پالمنی روسی

۱- بیف استراگانف | Beef Stroganoff

مطالب مرتبط:
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی روسیه
طعم خوش غذاهای محلی | بهترین رستوران های روسیه
آداب و فرهنگ نوشیدن چای در روسیه

یکی از اولین غذاهای سنت پترزبورگ که به شما معرفی می کنیم بیف استراگانف مشهور و دوست داشتنی است. قبلا در مطلبی جداگانه در مورد تاریخچه این غذای روسی صحبت کردیم و گفتیم که این غذا ابتدا در خانواده های اشراف و ثروتمندان جامعه وجود داشت و بعدها در سرتاسر روسیه و حتی جهان محبوب شد. بیف استراگانف در شهرهای مختلف روسیه ممکن است با کمی تفاوت تهیه شود، اما مسلما بهترین و خوشمزه ترین بیف استراگانف روسی را در شهر سنت پترزبورگ می توانید امتحان کنید. بنابراین در سفر به این شهر روسی امتحان کردن بیف استراگانف را فراموش نکنید.

بیف استراگانف روسی

۲- پنکیک روسی یا بلینی | Blini

امروزه در سرتاسر جهان پنکیک مصرف می شود و غذایی بین المللی به حساب می آید. اما در روسیه پنکیک را به روشی متفاوت تهیه می کنند و به آن بلینی می گویند. بلینی با استفاده از آرد گندم تهیه می شود و همراه با خامه ترش، کره، خاویار و … سرو می شود. روس ها بلینی را اغلب به عنوان صبحانه یا میان وعده و همراه با چای سرو می کنند.

بلینی پنکیک روسی

۳- سوپ بُرش | Borscht

سوپ برش یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای سنت پترزبورگ است و در سفر به این شهر پیشنهاد می کنیم حتما امتحانش کنید. البته خاستگاه اصلی این غذا اوکراین است اما امروزه این سوپ آنقدر در شهرهای روسیه محبوب و متداول شده که به یکی از غذاهای سنتی این کشور تبدیل شده و خیلی ها آن را روسی می دانند. سوپ برش با ظاهر خوشرنگ و قرمزی که دارد بسیار وسوسه برانگیز است و از چغندر یا همان لبو و سبزیجات مختلف تهیه می شود. در شهرهای مختلف روسیه این سوپ را ممکن است متفاوت تهیه کنند و آن را به صورت سرد یا گرم سرو کنند. در شهر سنت پترزبورگ می توانید این سوپ جدید و خوشمزه را امتحان کنید و از ظاهر زیبا و خوشرنگش لذت ببرید. در روسیه اغلب سوپ برش را با کمی خامه ترش و نانی خوش طعم به نام پامپوشکا سرو می کنند که ترکیبی بسیار عالی و بی نظیر می شود. در روسیه اغلب سوپ برش را در فصل زمستان که چغندر فراوان است تهیه می کنند.

سوپ برش روسی

۴- سوپ شی | Shchi

سوپ شی یکی از غذاهای سنتی روسیه است و تاریخ آن به قرن ۹ و زمانی برمی گردد که کلم در روسیه متداول شده بود. ماده اولیه و اصلی در تهیه سوپ شی کلم و آب گوشت است؛ البته بعدها سبزیجات دیگری هم به مواد اولیه این سوپ اضافه شد و سوپ شی به شکل امروزی درآمد. سوپ شی هم مثل سوپ برش با کمی خامه ترش و نان سرو می شود و بسیار خوش طعم است. سوپ شی علاوه بر سایر شهرهای روسیه، یکی از غذاهای سنت پترزبورگ هم به حساب می آید و پیشنهاد می کنیم حتما آن را امتحان کنید.

سوپ شی روسیه

۵- پیراشکی | Pirozhki

امروزه پیراشکی در سرتاسر جهان محبوبیت پیدا کرده و به غذایی بین المللی تبدیل شده است. اما جالب است بدانید که خاستگاه اصلی این غذای خوشمزه کشور روسیه است و در شهرهای روسیه این غذا به شکل سنتی تهیه می شود. داخل پیراشکی را با مواد مختلفی می توان پر کرد و طعم پیراشکی می تواند شور یا شیرین باشد. از جمله محبوب ترین انواع پیراشکی با سیب زمینی، کلم، قارچ یا گوشت تهیه می شود. پیراشکی های شیرین هم با سیب، گیلاس، پنیر کاتیج یا لیمو تهیه می شود. بیرون نان پیراشکی را به زرده تخم مرغ آغشته می کنند تا ظاهری طلایی و برشته پیدا کند. پیراشکی یکی از خوشمزه ترین غذاهای سنت پترزبورگ هم به حساب می آید و می توان آن را به عنوان میان وعده یا در کنار سایر غذاها نوش جان کرد.

پیراشکی روسیه

۶- سالاد الویه | Olivier Salad

سالاد اولویه آنقدر در ایران محبوبیت پیدا کرده که کمتر کسی فکر می کند که خاستگاه اصلی این غذا جای دیگری مثل روسیه باشد. سالاد اولیه یک سالاد محبوب روسی است و اکثر خانواده های روسی این غذا را برای جشن سال نو آماده می کنند. البته باید بدانید که سالاد الویه اصلی و روسی با سالاد اولویه ای که ما درست می کنیم خیلی تفاوت دارد. مهم ترین تفاوتش در این است که برای تهیه سالاد اولویه روسی مواد اولیه را به قطعات کوچک خرد می کنند و با سس مایونز ترکیب می کنند. مواد اصلی سالاد الویه روسی سیب زمینی، هویج، خیارشور، نخودفرنگی، تخم مرغ و گاهی گوشت مرغ یا ژامبون است. سالاد الویه یکی از خوشمزه ترین غذاهای سنت پترزبورگ روسیه هم هست و آن را به عنوان غذای اصلی یا پیش غذا سرو می کنند.

سالاد الویه روسی

۷- پلمنی | Pelmeni

پلمنی یکی از پرطرفدارترین غذاهای سنت پترزبورگ و سایر شهرهای روسیه است. پلمنی تقریبا شبیه به پیراشکی است و داخلش با مواد مختلفی پر می شود. طرز تهیه این غذا بسیار ساده است و خمیر پلمنی از ترکیب ساده آب، آرد و تخم مرغ تهیه می شود. داخل خمیر پلمنی هم موادی مثل گوشت و سبزیجات مختلف را قرار می دهند و بعد خمیر را می بندند و به شکل پیراشکی درمی آورند. البته گاهی داخل پلمنی را با موادی مثل پنیر کاتیج و مربا هم پر می کنند که در این صورت به آن وارنیکی می گویند و اغلب به عنوان صبحانه یا میان وعده سرو می شود.

منبع: theculturetrip.com

قدم زدن روی دریاچه یخ زده ی بایکال+ تصویر
راز تپه مرموز پاتومسکی | عجیب ترین پدیده های دنیا
تایم لپس دیدنی از شب های مسکو
بهترین هتل های سوچی کدام ها هستند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code