در سفر به آرژانتین، این غذاها را حتما امتحان کنید

۶ غذای معروف آرژانتین

هشتمین کشور بزرگ دنیا، یکی از خوشمزه ترین مقاصدی است که می توانید به آن سفر کنید! در حالی که بیف، اصلی ترین گزینه ی غذایی در آرژانتین است، این کشور تنوع غذایی بالایی دارد. غذای این کشور از فرهنگ غذایی مهاجران اسپانیایی و ایتالیایی الهام گرفته است. با الی گشت همراه باشید تا با معروف ترین غذاهای آرژانتین آشنا شوید.

غذاهای آرژانتین

۱- امپانادا (Empanada)

یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی آرژانتین، امپانادا است. امپانادا به معنی پیچیده در نان است. این غذای خوش قیافه و اشتها برانگیز، از خمیر مخصوصی تهیه می شود که داخل آن را با مرغ، پنیر، گوشت، ذرت و یا پنیر بلوچیز پر می کنند. معمولا در تهیه این غذا از بیف استفاده می کنند. استفاده از زیره، پیاز، تخم مرغ آب پز و یا سیب زمینی، بسته به مناطق مختلف، رایج است.

امپانادا

۲- چوریپان (Choripan)

غذای ارزان اما پر طرفدار دیگری که می توانید در خیابان های این کشور پیدا کنید، چوریپان است. این غذا به روش باربیکیو درست می شود و طرفدارن زیادی هم دارد. این ساندویچ سوسیس، بهترین انتخاب برای روزهای شلوغ و در رفت و آمد است. این غذا خیلی سریع حاضر می شود و می توانید آن را به راحتی در مسیرتان نوش جان کنید. چوریپان را می توانید با سس مخصوص و تند چیمیچوری، که از سیر، چیلی، موسیر، گوجه فرنگی، فلفل قرمز و پیاز تهیه می شود امتحان کنید.

چوریپان

۳- میلانیسا (Milanesa)

میلانیسا، از غذاهای الهام گرفته از فرهنگ ایتالیایی است. این غذا در باقی نقاط دنیا با نام اسکالوپ شناخته می شود. این غذا در واقع شنیسل مرغ است که با بیف هم تهیه می شود. قسمت هیجان انگیز این غذا، موادی است که روی آن می ریزند. این غذا با تخم مرغ سرخ شده و یا پنیر و سس مخصوص سرو می شود. بهتر است این غذا را با سس گوجه فرنگی، سیب زمینی و سالاد امتحان کنید.

میلانسیا

۴- پروولتا (Provoleta)

این غذای هیجان انگیز آرژانتینی از پنیر پروولتا تهیه می شود. این غذا در واقع پنیر گریل شده است که رویه ترد و داخل کاملا نرمی دارد. اگر می خواهید بهترین نوع این غذا را امتحان کنید سراغ پروولتای تهیه شده از شیر بز بروید.

پروولتا

۵- آسادو (Asado)

از آنجایی که بیف را می توانید در تمام غذاهای آرژانتین پیدا کنید، بهتر است حتما در سفرتان یکی بار هم که شده، مزه بیف آرژانتینی را امتحان کنید. بهترین راه برای امتحان کردن بیف مخصوص آرژانتینی، آسادو است. گریل کردن گوشت از اصلی ترین بهانه های جمع شدن دوستان و خانواده در آرژانتین است. پس اگر هوس امتحان کردن این غذا به سرتان زد، بهتر است آن را در یک جمع کاملا آرژانتینی نوش جان کنید!

آسادو

۶- دولچه ده لچه (Dulce de leche)

این دسر نه تنها ظاهری هوس انگیز، بلکه اسم خوشمزه ای هم دارد! بعضی از آرژانتینی ها این دسر را به عنوان یک غذای کامل می دانند. دولچه ده لچه از شیر کاراملیزه و سس شکر درست می شود. می توانید بستنی با طعم بی نظیر این دسر را هم امتحان کنید و از زندگی لذت ببرید!

دولچه د لچه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد