بلیط هواپیما

چگونه از فرودگاه دبی به شهر برویم؟

رفتن از فرودگاه دبی به شهر

اگر می خواهید به دبی بروید اولین جایی که از این شهر زیبا می بینید فرودگاهش است بعد از آن باید خودتان را از فرودگاه به هتل برسانید اینجاست که این سوال پیش می آید که فاصله فرودگاه تا هتل چقدر است و با کدام از یک از وسایل نقلیه می توان سفر ارزان تر و بهتری به محل هتل داشت. الی گشت را همراهی کنید تا یک سری اطلاعات بهتون بدهیم درباره ی اینکه چطوری می توانید از فرودگاه دبی خودتان را به هتل برسانید.

فرودگاه دبی
مطالب مرتبط:
مونوریل سواری در دبی!
۵ پیشنهاد متفاوت برای دبی گردی

سه تا راه دارید تا از فرودگاه به مرکز شهر بروید: اتوبوس، مترو، تاکسی. بسته به اینکه هتل در کجای شهر باشد با اتوبوس حدود ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه تا هتل راه است و قیمت بلیط آن هم از ۲ دلار شروع می شود. مترو سریع تر است و با آن تقریبا ۵۰ دقیقه ای می رسید قیمت بلیطش هم از ۱٫۶ دلار شروع می شود. اگر خیال دارید تاکسی سوار شوید باید بدانید که هزینه اش قابل مقایسه با مترو یا اتوبوس نیست؛ کرایه اش حداقل ۳۶ دلار است اما در عرض ۴۵ دقیقه شما را به دورترین هتل ممکن می رساند. فاصله فرودگاه دبی تا شهر فقط ۵ کیلومتر است اما تا رسیدن به ساحل خلیج فارس و بیشتر هتل ها باید ۳۰ ۴۰ کیلومتر راه بروید. اتوبوس مرکز شهر حتی در شب هم رفت و آمد دارند و خط قرمز مترو از کنار بیشتر هتل های معروف رد می شود. اگر عجله دارید و یا همراه خودتان چمدان های بزرگ و بچه ی کوچک دارید می توانید بدون دردسر تاکسی بگیرید البته اگر طاقت پرداخت کرایه های نجومی را دارید!

اتوبوس های فرودگاه دبی

اتوبوس ها در شب هم کار می کنند بسته به مکانی که می خواهید بروید شماره ی اتوبوس را انتخاب کنید اگر به مرکز شهر می روید باید ۲ دلار بدهید اما اگر هتل تان کمی دورافتاده است قیمت کرایه بیشتر می شود. اتوبوس ها در طول روز هر ۷ دقیقه یکبار و در شب هر ۲۰ دقیقه یکبار راه می افتند. همه ی اتوبس ها جدید هستند و صندلی های راحتی دارند فقط با استفاده از این اتوبوس ها احتمال اینکه در ترافیک گیر کنید زیاد است.

تاکسی دبی

متروی فرودگاه دبی

خط قرمز و سبز مترو از فرودگاه می گذرد برای رسیدن به مرکز شهر باید از خط قرمز استفاده کنید. قیمت بلیط بستگی به تعداد منطقه هایی دارد که باید از آن بگذرید. معمولا برای رسیدن به مرکز شهر باید از ۳ ۴ منطقه بگذرید و قیمت بلیط برایتان چیزی حدود ۱٫۶ دلار می شود. اما بدی اش ای است که در شب خبری از این مترو نیست.

ترانسفر فرودگاه و مترو

اگر شب به فرودگاه رسیدید و با شهر چندان آشنا نیستید بهتر است بدون دردسر تاکسی سوار شوید تا راحت و زود به هتل برسید.

متروی فرودگاه دبی

از کدام وسیله استفاده کنیم؟

  • از فرودگاه تا ایستگاه اتوبوس ۵ دقیقه پیاده می روید، معمولا ۲۰ دقیقه منتظر می مانید تا اتوبوس راه بیفتد، بعد از یک ساعت به مرکز شهر می رسید، پیاده می شوید حدود ۱۰ دقیقه بعد در هتل هستید.
  • از فرودگاه تا ایستگاه مترو ۵ دقیقه پیاده روی می کنید، حدود ۷ دقیقه منتظر قطار می مانید،۴۰ دقیقه بعد به مرکز شهر می رسید، حدود ۱۰ دقیقه بعد در هتل هستید.
  • از فرودگاه تا تاکسی ۵ دقیقه پیاده روی می کنید ۴۵ دقیقه بعد در هتل هستید.

دبی شهر فوق العاده ای است برای اینکه با احساس خوب گشت و گذارتان را در این شهر باشکوه شروع کنید باید در فرودگاه راهی را پیدا کنید تا سریع تر و آسان تر به هتل برسید. سفرخوبی داشته باشید.

منبع: kiwitaxi.com

سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟
سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در روسیه چگونه است؟
سیستم حمل و نقل در روسیه چگونه است؟
چطور از فرودگاه بوداپست به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بوداپست به مرکز شهر برویم؟
در کشورهای جنوب شرق آسیا، چطور موتورسیکلت اجاره کنیم؟
در کشورهای جنوب شرق آسیا، چطور موتورسیکلت اجاره کنیم؟